• Колцентр: (044) 290-88-12
  • Центральный офис
  • Филиалы
  • Вакансии
  • Личный кабинет
Интервью с експертом
Мансардные окна: Тренды и критерии выбора. Тенденции строительного рынка 2019 г.
Херсун Виталий
Кровельная компания WOODSTOCK г. Херсон
Директор компании
Лончина Юрий
Компания БУДСЕРВИС
г. Черновцы
Директор компании
Матвеев Юрий
CТРОЙДОМ ЦЕНТР
г. Киев Директор компании
1 Критерии выбора мансардных окон: Что для вас является наиболее важным и приоритетным при выборе мансардного окна?
Основні критерії – надійність, гарантійні зобов’язання виробника, відповідність ціни та якості продукції, енергозбереження та естетичний вигляд, якість комплектуючих. З найбільш важливих критеріїв, я виділив би надійність комплектуючих матеріалів та гарантійну підтримку від виробника.

Мансардні вікна – це продукт, цікавий продавцю, коли він задовільняє потреби покупця і його цінність відповідає або перевищує ціну.

Для нас важлива, насамперед, якість продукту, широкий асортимент мансардних вікон, відповідність ціни та якості, а також відсутність проблем під час експлуатації. Найкращий результат – це задоволені покупці, які радять нашу компанію своїм друзям і знайомим.

Главный критерий выбора мансардных окон, по нашему мнению – это соотношения цены и качества. По этому критерию сейчас продается до 80% любой продукции на рынке стройматериалов Украины.
2 Какие вы видите перспективы для развития мансардных окон в Украине в наступающем 2020 году? В каком направлении Вы бы порекомендовали развиваться производителям мансардных окон – «умный» дом, «пассивный» дом или же «здоровый» дом?

З року в рік ми бачимо тенденцію до збільшення кількості проданих ПВХ вікон. Вони є більш універсальні по своєму розташуванню, не вибагливі в догляді і я бачу перспективи розвитку саме в цьому напрямку.

Хотілося б ще виділити окремо питання ламінації. Було би дуже добре зробити її більш доступною та різноманітною. Мансардне вікно має бути обов’язковою складовою любого пасивного будинку, там де енергоефективність на першому місці. В цьому напрямку і потрібно працювати.

Українські тенденції дублюють загальносвітові. Коли всіляко просувають ідею "Держава в смартфоні", то зрозуміло, що і керування мансардними вікнами має бути простим, зрозумілим та дистанційним.

Чи це буде окрема програма чи додаток інтегрований в систему "розумного" дому – це не має значення. Просто у користувача має бути така можливість, бажано, щоб устаткування можна було б поставити і на вже інстальовані вікна.

Наша рекомендация – это развитие производства мансардных окон в направлении «здоровый» дом. Согласно официальной статистики социологических исследований, тема здоровья сейчас одна из топовых, ну и конечно же плюс – максимальная энергоэффективность.
3 Какие общие тенденции и знаковые события Вы могли бы отметить в уходящем 2019 году, анализируя строительный рынок Украины, в том числе, в сегменте частного строительства?

Основних знакових подій було всього дві: вибори президента та вибори до Верховної ради. Зміна вектора влади і безпідставне падіння курсу валют, на нашу думку, негативно вплинула на будівельний сектор.

Майже зовсім «випав» покупець, який орієнтований на середню цінову політику. Нового будівництва в малому котеджному напрямку було мало і ще менше в промисловому секторі. Заключити можна, що рік був важкий.

Нам важко аналізувати ринок України вцілому. Для нашого регіону характерна котеджна забудова з експлуатованим горищем/мансардою – такі тенденції зберігаються.

Мріємо про реконструкцію історичної частини міста Чернівці, де облаштування горищ могло б стати привабливим проектом для інвесторів.

По нашим наблюдениям строительных объектов, а именно жилья – коттеджей, частных домов, в прошлом году стало строиться меньше. Конкуренция на рынке выросла.

К сожалению, критерием выбора продукции все чаще становится цена. Поэтому нужно удерживаться в тренде, максимально сохраняя качество, стараться делать привлекательные ценовые предложения.