Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Давайте поговоримо про винаходи. Скільки існує людина - стільки він знаходиться в пошуку і намагається зробити своє життя кращим. І, за великим рахунком, неважливо що насправді є двигуном прогресу. Важливим є те, що прогрес ніколи не зупиняється і людина в цьому відіграє ключову роль. Від найпростішого колеса до складного космічному апарату - людство виконало цей шлях за багато тисячоліть, винаходячи деякі предмети двічі: згідно з легендами і історичним фактам багато винаходів вже були присутні задовго до їх «вторинного» появи, будучи знайденими на стоянках шумерів, стародавніх майя і захованими під товщею солоної води в міфічної Атлантиди.

Як це часто буває - від ідеї до її реалізації шлях стелиться довгий і звивистий. Оригінальна ідея, що виникла в голові у винахідника, може в кінці-кінців не мати нічого спільного з кінцевим результатом. Історії відомі приклади, коли поставлена ​​перед вченими завдання вирішувалася зовсім не так, як було заплановано, або рішення ставало результатом безглузду випадковість. Але є цілком зрозуміла закономірність: будь-який винахід неминуче породжувало нову галузь і давало привід для ряду нових відкриттів. Так, наприклад, колесо зрушило уявлення про можливості пересування і спричинило за собою створення возів, гончарного круга, млини, водяного колеса. Двигун внутрішнього згоряння Рудольфа Дизеля створив цілу транспортну галузь, а Сергій Павлович Корольов - конструктор перших ракетно-космічних систем вивів на орбіту Землі перший штучний супутник і людству відкрився космос.

Далеко не всі великі винахідники були людьми науки. Тобто, вони, звичайно ж, були вченими, але, перш за все вони були мрійниками, яким хотілося зробити щось надзвичайне, а вже потім ідея реалізовувалася або ними самими, або їх нащадками, іноді через сотні років.

Вільгельм ФРАНК

Вильгельм Франк - основатель компании RotoОдним з таких мрійників був Вільгельм Франк - німецький інженер, який виріс в селянській родині Дайнбахер і вже в 13 років проявив свої неабиякі здібності, спробувавши винайти свій літальний апарат. Його перша спроба в винахідництві була невдалою, але хіба мрійника це може зупинити? У 1935 році Вільгельм перевернув уявлення про можливості віконної фурнітури розробивши поворотно-відкидний механізм, що дозволяє не тільки відкривати вікна, але і відкидати їх для провітрювання. Це була перша промислово виготовлена ​​фурнітура з принципом замикання вікна по всьому периметру і це був новий сегмент в віконної промисловості. Механізм отримав свою назву ROTO - ROtation TOtal.

 

 

 

КОМПАНІЯ ROTO - СТАНОВЛЕННЯ

Цей винахід підштовхнуло Вільгельма створити свою власну компанію в Штутгарті. Назва компанії поєднало в собі ім'я винаходи і його винахідника - Roto Frank і з тих пір в світі цю компанію знають саме так.

 Завод Roto

Лестница Roto

Наступним етапом в винахідництві Вільгельма стала перша в світі складна драбина, яку він продемонстрував на ярмарку в Лейпцигу в 1937 році. І це теж стало відкриттям нового ринку, яке дуже швидко підхопила світове виробництво. І зараз складна драбина - це вже стандарт у всіх доступних на ринку моделях сходів. Слідом за цим компанія Roto вже не переставала дивувати ринок. Так в 1968 з'явилося перше в світі мансардне вікно з двома осями повороту стулки, в 1983 - мансардне вікно з ПВХ, в 1998 - вікно з віссю повороту стулки в 3/4 висоти вікна. Потім з'явилося нізкоеміссионноє вікно і самоочищаються вікна. З'явилися зовнішні ролети і мансардні вікна з дистанційним управлінням. Здавалося б з мансардних вікно вичавили вже все, що можна. І тим не менше в 2008 році Roto продемонструвала перший в світі панорамне мансардне вікно Azuro розміром в 2,6 м х 1,7 м.

Сьогодні група Roto Frank є найбільшим виробником віконної і дверної фурнітури для профілю з алюмінію, дерева і ПВХ в світі. Після того, як штаб-квартира компанії була перенесена в Ляйнфельден в 1954 році Roto Frank заснувала перші представництва за кордоном - в Бельгії і Голландії. У 1975 році в словенському містечку Лож відкрилося перше виробництво для монтажу віконної фурнітури за кордоном. У 1995 році компанія Roto Frank вийшла на російський ринок. де в 2004 році відкрився перший монтажний цех зі складання фурнітури Roto в Москві. Інтенсивне зростання мансардного будівництва і високий попит на продукцію Roto на російському ринку сприяв прийняттю рішення про будівництво в Росії заводу з виробництва фурнітури для вікон із ПВХ і дерева. На ділянці площею 55 000 кв. м, розташованим приблизно в 35 км на схід від МКАД 7 жовтня 2008 року, був запущений завод Roto Frank. *

У 2011 році оборот Групи Roto збільшився на 3% і склав 660 млн. Євро. До Групи Roto сьогодні входять 12 заводів в Німеччині, Угорщині, Австрії, США, Китаї, Франції, Польщі, Словенії та Росії. На них, а також в 40 представництвах по всьому світу працює в загальній складності близько 4100 співробітників.

 

ВІД ВИРОБНИКА В ЛІДЕРИ РИНКУ

Конструкции Roto

Roto - одна з небагатьох компаній, яка зробила якість продукції своєю візитною карткою. Досконалі технології литва, штампування, зварювання, особливо точна збірка, запатентована технологія тришарового покриття RotoSil, жорстка конструкція елементів фурнітури з мінімальною кількістю сполучень - все це продукти компанії, які суттєво перевищують існуючі сьогодні норми, що стосуються міцності і безпеки віконних приладів. Вони випереджають свій час і конкурентів, пропонуючи інноваційні рішення і народжуючи попит, а не слідуючи йому.

Якщо поглянути на сучасний ринок віконно-дверних технологій, то з без зайвої скромності можна сказати, що Roto задає стандарти в цій галузі. Будь то відкриваються всередину або назовні похилі, розсувні, відкидні, що піднімаються або обертові вікно або двері - Roto здатна запропонувати відповідну технологію для будь-якого типу відкривання. Інженери Roto першими випустили «розумну» систему, що складається з практично універсально комбінованих частин. Це модульна система, що створює ідеальні передумови для виробництва напів-або повністю автоматичних систем і забезпечує можливість мінімального наявності товару у клієнтів при необмеженій виборі варіацій.

У 2007 році компанія представила інноваційне покоління продукції з нанотехнологічної доведенням поверхні. Тепер це вже не розкіш - системи з нанотехнологічної покриттям Roto працюють в самих різних умовах на п'яти континентах.

Своїми досягненнями та розробками Roto ділиться з усіма, хто в цьому зацікавлений. Наприклад, в Китаї функціонує консультаційний відділ Roto, що включає багатьох експертів, які надають підтримку архітекторам і виробникам вікон на всіх стадіях процесу розробки. Співпраця з іншими виробниками і інженерними компаніями допомагає розвиватися ринку віконних технологій хай не семимильними кроками, але досить стрімкими темпами. І це ж є стимулом для Roto працювати більше і ширше дивитися на виробництво.

Така компанія, як Roto не могла б бути інноватором, якби в ній не працювали люди, які живуть винаходом і технологіями завтрашнього дня. Так само, як Вільгельм Франк шукав свого часу нові рішення, так і сьогодні віконні технології Roto проектуються і розробляються інтернаціональною командою «живих» і спраглих винаходів умів, в якій ведеться жвавий обмін досвідом і знаннями. У Китаї та Іспанії дизайнери працюють над системами для алюмінієвих вікон, в Ляйнфельдене - для ПВХ і дерев'яних. Тісно пов'язані між собою, взаємодіючи з фахівцями з виробництва вікон в даху з Bad Mergentheim, близько 120 дизайнерів Roto орієнтуються на ринок і клієнта і йдуть в ногу з сучасними досягненнями.

Головний інженер в Пекіні Хі Хонг одноосібно відповідає за розвиток інноваційних рішень систем Roto для алюмінієвих вікон. З 1996 року він разом зі своєю командою розробляв профільні алюмінієві системи для рішень Tilt & Turn, Outward opening, in-line sliding і Patio.

Дизайнеры и инженера Roto

Команда іспанського філії Roto відповідальна за розробку інновацій для in-line sliding систем. Регулярні креативні ідеї цієї команди лягають в основу асортименту компанії. «Дуже важливо щоб ідеї синхронізувалися з досягненнями технологій, наприклад, на заводі в Вельберте. Не менш важливим є систематичний аналіз потреб різних ринків співробітниками відділу маркетингу в Ляйнфельдене », - каже художник-конструктор Гонзало Рівера.

За своє прагнення до постійного вдосконалення і пошуку нових технологій в рамках конкурсу "Industrial Excellence Award" в Bad Mergentheim, Roto отримала титул «Кращий виробництво Німеччини в 2010 році» в рамках конкурсу підприємств, який є одним з найбільш вимогливих і який формує міжнародну репутацію компанії в промисловій галузі. У попередні роки такий титул отримували такі відомі німецькі і світові бренди, як Siemens, BMW, Mersedes, Bosch та ін.

КОМАНДА ROTO

Щорічно Roto інвестує великі ресурси в майбутнє компанії, в свій персонал, в виробничі процеси, так само як і в нові технології комунікацій. Підтримка іміджу компанії Roto - це те головне, що варто в стратегічні завдання менеджменту. «Ми хочемо наочно демонструвати наші домагання на лідерство в ринках, на яких ми працюємо. Але це було б неможливо при відсутності корпоративної етики або старіння іміджу бренду », писав у Рото Інсайд доктор Екхард Кайль, голова ради директорів. Щоб бути понятими та прийнятими - повідомлення компанії повинні безперешкодно знаходити шлях до клієнта і міжнародному персоналу. Roto забезпечує такий зв'язок за допомогою сучасних медіа і культури менеджменту, яка разом з рядом інших функцій забезпечує постійний обмін інформацією.

Команда Roto

У 2007 р незалежне журі визнало компанію Roto кращим роботодавцем Німеччини. Рада директорів і фахівці по роботі з персоналом працюють над впровадженням різних унікальних у своєму роді елементів успішної кадрової політики по всьому світу.

Корпоративая программа Roto Campus

Наприклад, «Студентське містечко Roto» - це навчальний центр компанії. В рамках цього центру персонал знайомиться з цілим світом продуктів Roto. Тут проходить посвята в етику компанії і прищеплення її цінностей. Компетенція плюс орієнтація на клієнта - такі якості успішно виділяють співробітників Roto на ринку. Компанія стимулює персонал розвиватися і постійно навчатися, надаючи допомогу кваліфікованих менторів та фахівців за всіма напрямами професійного розвитку. Крім навчального центру, у Roto є програма Молодих Професіоналів, яка спрямована на ретельну підготовку молодих лідерів групи компаній Roto.

Нормальною практикою в Roto вважається отримання молодими кваліфікованими робітниками досвіду на інших промислових підприємствах, часто використовують інші методи роботи, під час роботи за кордоном. Також щорічно на виробничих підприємствах Roto проходять практику кілька десятків стажистів.

У компанії є своя міра заохочень: будь-який співробітник Roto в Бад Мергентхайм, який вніс особливо цінне пропозицію в процес вдосконалення виробництва, може розраховувати на вихідні за кермом відкритого авто Roto Mini-Сooper. В кінці року людина з найбільшою кількістю таких вихідних може залишити це елегантне авто собі.

Успіх же виробничої команди відзначається на щорічному врученні Куба якості - змагальної нагороди, яка фіксує і підтверджує видатні показники у виробництві.

КОМПАНІЯ ROTO І ІННОВАЦІЇ СЬОГОДНІ

Як рибалка рибалку бачить здалеку, так і компанія Roto бачить, знаходить і допомагає рости талантам у своїй країні. Так в місті Bad Mergentheim Roto Dach-und Solartechnologie GmbH організувала конкурс «Креативні голови» серед учнів шкіл. Учасники конкурсу винаходів запропонували 18 ідей, кращі серед яких були відзначені цінними призами. Перше місце зайняв 14-річний Фелікс Хеннінгер. Пам'ятайте, що Вільгельм Франц свій перший винахід представив в 13 років? Збіг? Ні. Просто винахідником дійсно може стати кожен навіть в самому юному віці. Потрібно тільки вірити і бачити сенс в свої винаходи. Фелікс Хеннінгер - учень і одночасно винахідник. Його бабуся в 78 років перенесла операцію на великому пальці ноги, тому що проблема неправильно зрощених суглобів не дозволяла їй нормально пересуватися. Ідея Фелікса була в тому, щоб розробити коригуючий пристосування для звичайного взуття. Він разом з фахівцями-ортопедами з лікарні "Зайтц" розробив рішення на основі гнучкої клейкої стрічки, яке буде коригувати неправильне положення великого пальця у взутті. При цьому пацієнт може навіть трохи бігати, чи не відчуваючи болю. Можливо, це не інноваційне рішення для даної галузі, але те, що це ще один вагомий внесок у розвиток медицини і безсумнівна допомогу людям з обмеженими можливостями в пересуванні - це факт.

Конкурс

Манфред Віттенштайн, організатор конкурсу винахідників, сказав: "Без розумового потенціалу ми не могли б витримати постійно зростаючу конкуренцію." Це слова навіть не завтрашнього дня, а реальних буднів. Чим більше інновацій ми зробимо сьогодні, тим далі ми будемо завтра. Чим більше ідей ми поширимо - тим швидше, вони будуть впроваджені в життя. І виграє завтра та компанія, в запасі у якій не просто ідеї, а її носії. Тому, що саме вони володіють даром проникливості і здатні бачити цінність винаходів для нас з вами. По всій видимості, у компанії Roto такий потенціал забезпечений ще на кілька десятків років вперед.

 Компания Roto сегодня

* Інформація взята з джерела wikipro.ru (http://www.wikipro.ru/index.php/Roto_Frank)

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи