Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

ЩО ТАКЕ ПОЛІМЕРНА Сітка?

Процесс производства пластиковой сетки

Полімерна сітка - це сітка з пластика, створена шляхом екструзії - продавлювання розплавленого полімерного матеріалу через формуючий інструмент (екструдер). Саме від процесу виробництва залежать основні характеристики сітки, такі як міцність, стійкість до лужного впливу і корозії, гнучкість і легкість ваги. Наприклад, в італійській компанії TENAX процес повністю автоматизований, завдяки цьому сітка цієї компанії відповідає найжорсткішим європейським стандартам. Крім того, саме тут була створена унікальна технологія виробництва полімерної сітки методом екструзії і двуосного орієнтування. Внаслідок цього процесу, сітка виходить цільної, а не термічно скріпленим, що дає їй особливу міцність, еластичність і довговічність.

Дізнавшись, що таке полімерна сітка, ми запитаємо себе, як можна її використовувати і які функції цього матеріалу в вашому домі. Для початку варто відзначити, що полімерна сітка - це універсальний матеріал при будівництві, обробці і оформленні екстер'єру приватного будинку, а також в господарських роботах. Сітку виробляють з різною щільністю, різних розмірів і з осередками всілякої форми, саме завдяки цим властивостям область її застосування настільки широка. Основні функції пластикової сітки - це захисна, декоративна, армована і господарська. З одного з них ви точно зіткнетеся або стикалися, якщо ви власник приватного будинку або тільки плануєте його будівництво.

ЗАЩИТНАЯ ФУНКЦІЯ

Сетка Tenax Солеадо

Залежно від функції, яку виконує сітка, можна чітко визначити її основні характеристики, такі як колір, міцність, довговічність. Наприклад, для захисту будівельних лісів найкраще підійде сітка з високим відсотком затінення і стійкості до пилу. Але на сьогоднішній день в приватному будівництві рідко хто монтує захист для фасадних робіт, хоча це ефективний метод, якщо на ділянці вже розбитий газон або сад (сітка захистить рослини від будівельного сміття). Захисна функція полімерної сітки в приватному будинку досягається за допомогою огороджувальних сіток, а також сіток для захисту від стороннього погляду.

Цікаві сусіди часто мріють в подробицях вивчити вашу сімейне життя, внутрішній двір або що-небудь інше, не призначене для чужих очей. Особливо часто це відбувається, коли установка кам'яного або цегляного паркану зважаючи на великі фінансових витрат має не найвищий пріоритет і доводиться встановлювати прозорий. У таких випадках дуже допоможе ткана сітка з високим відсотком затінення, так як її можна натягнути поверх прозорого огородження. Таким чином, вона допоможе зробити територію більш «приватної» за малі кошти. Така сітка має дві посилені смуги з обох боків, вона міцна і не розпускається, крім того доступна в різних кольорах.

Якщо ж вам потрібно встановити паркан на дачній ділянці, заощадивши час і сили, то пластикова сітка також стане для вас ідеальним рішенням. Раніше в цих цілях використовувалася сітка Рабиця, але полімерна має набагато більше переваг: легко встановлюється на будь-який тип опор, міцна, гнучка і легка, не іржавіє і, завдяки стійкості до всіляких кліматичних чинників, не тьмяніє і, відповідно, не вимагає періодичного фарбування. Крім того вона має більш естетичний вигляд. Для цієї мети вам підійде сітка висотою від 1,5 до 2 метрів, головне, щоб вона володіла високою міцністю і гнучкістю.

Корисна порада: якщо вам на дачі потрібно відокремити, наприклад, сад від господарського двору, використовуйте сітку з посиленим краєм і дрібним осередком. Вона не тільки буде естетично виглядати, але і захистить сад від вторгнення живності, якщо така є.

АРМУВАННЯ

Завдяки зручності в монтажі і абсолютної хімічної інертності полімерну сітку часто використовують для армування стяжок. Більшість звикли думати, що у металевої сітки, яку застосовували до появи полімерної, є перевага - це міцність на розрив, але мало хто знає, що сучасні технології виробництва вивели сітку з поліпропілену на більш високий рівень. «Цей недолік у використанні сітки з поліпропілену перед металевою сіткою компенсує величезна кількість переваг для зміцнення бетонної кладки, основи підлоги або цегляної кладки, - коментує Олексій Котенко, бренд-менеджер торгової марки TENAX в Україні. - Пластикова сітка абсолютно стійка до агресивних засобів, набагато еластичнішою і має більш високі показники на розтягнення ». Таким чином, при усадці будівлі - природному зменшенні розмірів і загального обсягу матеріалів, яке відбувається в середньому протягом 2-3 років після спорудження будинку, полімерна сітка є набагато кориснішою, ніж металева. Вона прийме на себе навантаження усадочних деформацій без пошкодження монолітності стяжки.

Не можна також забувати про те, що полімерна сітка не створює екранують перешкод для всіх засобів зв'язку, простіше кажучи - не "фонить», а так як на сьогоднішній день за межею міста з інтернетом і так проблеми, то для вашої wi-fi зв'язку це буде великою перевагою.

Отже, полімерну сітку при будівництві будинку, ви можете використовувати для:

1) Армування цегляної кладки

Сетка для армирования Tenax Синтофлекс

Сьогодні одним з найпоширеніших і надійних способів зведення стін є цегляна кладка. Якість кладки залежить від багатьох факторів, які варто враховувати, і це не тільки кваліфікація майстра-муляра. В першу чергу, це якість самого цегли, його розмір і порожнистість, а також міцність, стійкість до морозу і вологопоглинання. Залежно від того, зводяться чи несучі стіни, внутрішні чи зовнішні, можна визначити необхідні характеристики. Далі варто відповідально підійти до якості розчину, найчастіше це суміш цементу і піску з додаванням води, головне правильно підібрати співвідношення компонентів, з огляду на вид укладається цегли. Щоб підвищити теплоізоляційні якості споруджуються стін, що необхідно, якщо ви будуєте житловий будинок, а не дачу, яку будете відвідувати тільки в теплу пору року, відмінно підійде пластикова сітка з дрібним осередком близько 20-30 на 30-40 мм. Її укладають перед нанесенням розчину на готовий ряд цегли, після чого кладуть розчин товщиною 7-10 міліметрів. Цей спосіб кладки допомагає заощадити кількість суміші кладки, так як не дає їй потрапляти в порожнині цегли, що і забезпечує вищезгадану теплоізоляцію, адже повітря - кращий теплосберегатель (відразу згадуються досліди на уроках фізики з тісним і вільним черевиком: чим «просторіше» взуття, тим тепліше нам взимку).

2) Армування стяжки підлоги

Сетка Tenax Синтофлекс

Однією з найголовніших проблем при заливці підлоги є рівномірність розподілу бетону і поява тріщин. Щоб уникнути цього потрібно зміцнити стяжку одним із способів на ваш вибір: укладання металевої сітки, використання розчинів з фіброволокном або використання пластикової сітки. Як вже було сказано, металева сітка - досить застарілий спосіб, що вимагає великих трудовитрат і поступається іншим двом в надійності. Хоча багато хто все ще схильні до стереотипу, що метал в будь-якому випадку міцніше пластику, забуваючи про те, що полімерні сплави завдяки сучасним технологіям набувають найрізноманітніші властивості і міцність на розрив в тому числі.

Розчин з фіброю - один з найбільш зручних способів, але для того, щоб стяжка вийшла досить міцною і однорідною, необхідно знати правильну кількість скловолокна, яке потрібно додати в цементний розчин, товщину стяжки в залежності від навантаження на підлогу та інше - тому таку стяжку краще виконувати бригаді професіоналів.

Що стосується використання полімерної сітки, то з огляду на всі перераховані вище переваги - спосіб цей простий, економічний і надійний. Для зміцнення цементного стягування сітка закріплюється на заздалегідь підготовлені маячки і рівномірно заливається розчином. При влаштуванні теплої підлоги сітка в принципі незамінна - до неї кріпляться труби водяного теплої підлоги або нагрівальні елементи електричного.

3) Армування штукатурного шару

Сетка для штукатурки Tenax

Для зміцнення штукатурного шару пластикову сітку використовують дуже часто, тому що цей метод уже довів свою користь і вигоду на практиці. Освіта дрібних тріщин в штукатурних шарах - явище зовсім не дивне, особливо при будівництві приватного будинку. Це пояснюється тим, що під час ремонту або реконструкції приміщень усадочні деформації, про які було сказано вище, менш вірогідні, ніж у нової споруди. За стандартами євроремонту армування штукатурного шару є обов'язковим правилом для мінімізації ризику появи тріщин. Полімерна сітка володіє абсолютною лужної стійкістю, що дозволяє вибирати вам будь-які штукатурні розчини, не схильна до корозії, а висока еластичність забезпечує можливість використання сітки на поверхні будь-якої форми.

Отже, для штукатурки внутрішніх поверхонь використовують сітку з осередком приблизно 5х5 мм. Є кілька способів закріпити сітку: за допомогою скоб, на мазки бистрозастивающего розчину або втопити її в не застиг шарі штукатурки, який становить 2/3 загальної товщини. Останній метод вважається найбільш надійним, так як зміцнення сіткою досягає максимальної ефективності саме всередині штукатурного шару, а не у краю. Далі сітку розрівнюють шпателем або полутерком, видаляючи з поверхні нерівності і надлишки розчину, продавленого через осередки.

Корисна порада: важливо укладати відрізки сітки вертикально внахлест приблизно в десяти сантиметрах на рівних поверхнях, і двадцяти п'яти - на стиках матеріалів, також при наявності кутів потрібно заводити сітку за кут, інакше можлива поява тріщин на кутових швах.

Останнім накладається другий шар штукатурки, що становить 1/3 товщини загального шару.

ДЕКОРУВАННЯ ЕКСТЕР'ЄРУ ТА ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ

Сад - це одна з найулюбленіших частин будинку або дачі більшості її мешканців незалежно від віку і статі, а й сад, і двір вимагають постійного догляду і уваги. Саме тут за допомогою естетичного жіночого чуття, міцної чоловічої руки і різних видів полімерної сітки ви можете створити своїми силами, а головне - економно, справжній райський куточок. Є кілька елементів, які можна зробити самостійно: гравійні доріжки, затінена тераса, кручені рослини. Крім того, для городу та саду пластикова сітка стане кращим помічником.

Веранда, тераса або альтанка своїми руками

Якщо у вас немає можливості зробити криту або засклену веранду, то полімерна сітка з високим відсотком затінення вирішить цю проблему. Її можна використовувати як тент, закріпивши на дерев'яних опорах скобами, або пластиковими хомутами на металевому каркасі. Наприклад, сітки TENAX такого типу мають від 70 до 90 відсотків затінення. Обтянув каркас навколо гамака, можна створити райський куточок прямо посеред саду, якщо ваші дерева не дають достатньо тіні. Тим більше, завдяки різній колірній гамі ви абсолютно не порушите загальну концепцію ландшафту, наприклад, сітка небесно-блакитного кольору прекрасно виглядає біля водойми. Крім того, це прекрасна можливість зробити навіс для автомобіля, адже зовсім не хочеться в жарку погоду сідати в «лазню», що утворилася в авто. З сітки білого кольору вийде ідеальне покриття для теплиці, так як вона пропускає потрібну кількість сонячних променів і зберігає при цьому потрібний парниковий ефект.

Сетка для затенения Tenax Ямайка

Сітка для затінення Tenax Ямайка

Гравійна доріжка або під'їзна дорога до гаражу

Сетка для армирования садовых дорожек

Сітка для огорож Синтофлекс

Сітка для витких рослин Треплас

Ландшафтний дизайн - це терені, де може розгулятися фантазія творчої особистості. Тут і клумби, і ставки, і красиві кручені рослини. І все це пов'язано химерної форми гравійні доріжки. Пізніше їх можна замінити брукованими або кам'яними, але зазвичай після будівництва будинку залишаються витратні матеріали, а зайві кошти якраз, відсутні. Щоб прокласти стежку довільної форми, спочатку потрібно підготувати підставу - вийняти грунт на глибину близько 7,5 см. Отриману поверхню обробити гербіцидом, щоб не росли бур'яни, і повторювати це щовесни. На підготовлену поверхню викласти рулон сітки, вирізати потрібний контур краю, засипати гравій або щебінь і утрамбувати. Сітка легко ріжеться секатором або звичайними кухонними ножицями.

Корисна порада: вибираючи гравійну суміш, дивіться, щоб краю були закруглені, і як слід трамбують доріжку - якщо камінь буде гострим, босоніж по вашій доріжці не походиш.

Сетка для ограждений Синтофлекс

Щоб доріжка прослужила вам довше, краще зробити боковини з просоченого консервантом дерева, каменю або бруківки. Якщо ви робите під'їзну дорогу до гаражу, то гравій необхідно укладати в декілька шарів, інакше він може роз'їхатися.

ДЕКОРАТИВНІ ОГОРОЖІ

«У мене два лабрадора - вони повноправні члени нашої родини - каже Юлія, власниця приватного будинку в околицях Києва. - Але для мого маленького городика і клумб вони - справжня кара ». Тому для захисту рослин і городу господиня використовує пластикову сітку з великої осередком. «По-перше, я використовую сітку зеленого кольору, що не тільки не псує, а прикрашає мої клумби, особливо красиво виглядають ромбовидні осередки. По-друге, можна використовувати сітку з посиленим краєм, тоді гострі обрізані краї не будуть небезпечними для дітей », - ділиться враженнями Юля. Вольєр цих самих домашніх улюбленців, до речі, теж зроблений з сітки, тільки, міцнішою.

Сетка для вьющихся растений Треплас

Ідеальним рішенням також буде використовувати полімерну сітку для пташиних кліток: господарі курочок, качок, курчат та іншої птиці прекрасно знайомі з цією проблемою їх розведення. Спеціальні клітини і вольєри коштують невиправдано дорого, а коли споруджують огорожу з того, що знайшлося під рукою, найчастіше це закінчується псуванням майна та нервів, під час лову втекли птахів. Тому огорожа з пластикової сітки легко вирішить і цю трудність.

Підтримка витких рослин

Чудовою прикрасою вашого екстер'єру завжди будуть в'юнкі рослини, будь-то всім відомі виноград або лимонник, плетистая троянда, гортензія або іпомея. В їх розведенні знову ж допоможе полімерна сітка. Якщо взяти наявні сьогодні розсувні шпалери, які легко встановлюються як на балконах, так і навколо колон і стін, можна зекономити свій час на протягуванні лісок.

Корисна порада: для того, щоб повітря циркулював навколо настінного шпалери (що необхідно більш вибагливим рослинам, як деякі види плетистих троянд, наприклад), її краще кріпити на раму з рейок перетином 5х5 см. А ще краще чіпляти на гаки, щоб легше було лагодити або фарбувати стіну.

Не можна забувати і про городніх кучерявих рослинах - взяти, наприклад, ті ж огірки або квасоля - зазвичай для них на спеціальні кілочки також натягують волосінь або дріт. Набагато краще взяти сітку з великої осередком близько 150х150 мм, тому що вона не гниє, не іржавіє і її можна використовувати не один раз.

Таким чином, пластикова сітка - матеріал, який доведеться «до двору» в будь-якому куточку вашого будинку або саду. Головне вивчити всі технологічні моменти, кажучи про будівництво, і не бояться втілювати свої ідеї, кажучи про дизайн. Не бійтеся робити щось самостійно, але завжди прислухайтеся до думки професіоналів.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи