Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Довести кожне розпочату справу до ідеального стану - це завжди важливо. Особливо, якщо мова йде про будівництво вашого будинку, особливо - якщо мова йде про досконалість вашої даху. Софіти - відносно нове, але вже дуже популярне рішення для обшивки горизонтальних поверхонь, яке поставить фінальну крапку в функціональному та естетичному виконанні даху вашого будинку.

Соффит под подосток

Підшивки звисів ПОКРІВЛІ

Отже, всі ми знаємо, що основне завдання для будь-якого даху - це захист приміщення від впливу зовнішніх факторів - опадів, поривів вітру, ультрафіолету і т.д. Саме тому при зведенні будинку так багато уваги приділяють увазі покрівлі, особливостей монтажу, будівельним матеріалам і іншим тонкощам. Одним з таких важливих нюансів є підшивка фронтонних і карнизних звисів даху - це, практично, фінальний етап будівництва покрівлі.

Згідно ідеальним будівельним розрахунками, необхідно, щоб між краєм покрівлі і стіною була відстань в 50-70 сантиметрів мінімум. Завдяки цьому під час дощу і снігу фасад вашого будинку буде захищений від прямого попадання вологи. Утворився в результаті звис обов'язково покривається покрівельним матеріалом, а от низ якраз і вимагає підшивки, про яку потрібно розповісти докладніше.

ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ підшивки покрівлі Софіт

Схема вентиляции подкровельного пространства

Сьогодні в приватному житловому будівництві великою популярністю користуються будинки з мансардними і горищними дахами. Природно, при такому виборі окремо піднімається питання про утеплення і вентиляції покрівлі. Якщо ви вибрали горищну покрівлю, однозначно правильним рішенням буде облаштування теплоізоляції на горищі будинку, наприклад, тільки в нижній його частині. Якщо ж ви обладнаєте мансарду - то теплоізоляція поміщається між кроквами, ізолюючись нижнім шаром підпокрівельної плівки «Паробар'єр» і верхнім - мембраною «Евробарьер». Також слід врахувати той факт, що будинок в процесі своєї і вашої життєдіяльності «дихає», тим самим випускаючи через утеплювач пар зсередини. При цьому утворення конденсату в шарі теплоізоляції - неприємний побічний ефект, якого можна уникнути, передбачивши під час монтажу даху правильну циркуляцію повітряних мас в підпокрівельному просторі і захист утеплювача. Однак це не всі напасті, що підстерігають вас на шляху несумлінного ставлення до власної даху - також при надмірній вологості почнуть страждати дерев'яні балки і металеві кріплення. Ми не будемо зараз говорити про архіважливої ​​ролі паро- і гідроізоляційних плівок в цьому питанні, ми зробимо акцент на допоміжному вирішенні, а саме правильної вентиляції і підшивці покрівельних звисів. Зверніть увагу, що в даному випадку ви повинні передбачити не тільки традиційне вентильований простір, а й додатковий повітряний канал - «тягу», яка буде відповідати вектору напряму «карниз-коник» і виведе вологу через вентиляційний отвір назовні. Але зараз саме час розповісти вам про те, як полегшити задачу вентиляції покрівлі та зробити «дихання» вашого будинку легким і приємним.

Утепление холодного чердака
 

ЯКІ Є МАТЕРІАЛИ для підшивки звисів ПОКРІВЛІ?

Традиційними матеріалами для підшивки карнизних і фронтонних звисів вважається сайдинг - облицювальний матеріал стін і звисів, який покликаний захищати і прикрашати ваш будинок. У нас в країні активно експлуатуються два типи сайдингу - вініловий і металевий. Останній для приватного житлового будівництва - досить дороге задоволення, а перший, незважаючи на високу популярність, згодом виявляє деякі недоліки, наприклад, вразливість до механічних впливів. Якщо, скажімо, на вашому карнизі захоче звити затишне гніздечко пташка або мишка, у неї вийде нанести шкоду естетиці вашої покрівлі. Крім того, металева підшивка досить трудомістка і складна в монтажі і має властивість іржавіти згодом. А ПВХ-вагонка навіть спочатку не дуже естетично виглядає, і при цьому насиченість кольору досить швидко втрачається під впливом сонячних променів і вологості. Також недоліком вагонки є відсутність необхідних для оптимального функціонування покрівлі вентиляційних зазорів.

Не так давно у всіх будівельників з'явилася цікава альтернатива сайдингу - так звані софіти. У перекладі з італійської мови soffito - стеля, таке асоціативне розуміння не дасть вам сплутати це поняття з іншими софітами - спеціальної освітлювальною апаратурою.

По суті, софіт - це панель, функціональне призначення якої полягає в декоративному вирішенні стелі в загальному концепті дизайну вашого будинку, а також додаткова вентиляція покрівлі щоб уникнути псування шарів покрівельного пирога вогкістю або грибком. За допомогою таких панелей ви легко можете обшити різні види горизонтальних поверхонь вашого будинку, але в першу чергу це стосується саме фронтонних і карнизних звисів. Головна відмінність софітів від сайдингу - наявність перфорації, що об'єднує в одному матеріалі дві таких важливих функції - декор і вентиляцію.

ВИДИ софітів

Отже, ви визначилися, що завершальним акордом в роботі з облаштування вашої покрівлі повинні бути саме софіти. Тоді вам слід ознайомитися з тим, які види софітів ви можете придбати для себе в залежності від типу даху, бюджету і - найголовніше - функціоналу.

Сама по собі панель софіта може складатися з двох або трьох частин, що, відповідно, класифікує софіти як подвійні і потрійні і орієнтує вас на відповідний саме для вашого будинку розмір. Серед подвійних і потрійних софітів ви можете вибрати наступні:

суцільні софіти, які, як правило, призначені для підшивки горизонтальних поверхонь веранд, альтанок і закритих терас;
повністю перфоровані софіти - на них варто звернути увагу, якщо ваша дах покритий бітумною черепицею або фальцем - тобто непрофілірованного матеріалами;
софіти з центральною перфорацією - це ідеальний варіант для карнизних і фронтонних звисів, так як вони гарантують правильну вентиляцію підпокрівельного простору, продовжуючи термін експлуатації покрівлі.
ЧОМУ САМЕ софітів?

Хоча багато по-старому все ще віддають перевагу металу або ПВХ-вагонки під час обробки покрівлі, ми рекомендуємо використовувати саме софіти як спеціально розроблений для підшивки карнизних звисів матеріал. Вибравши його, ви вже отримуєте перевагу перед тими, хто зупинився на менш прогресивної технології, скоротивши тим самим термін безпроблемної експлуатації покрівлі. Саме тому ми чесно і без приховування поділимося з вами секретом популярності софітів на прикладі продукції «Софіт» і розповімо вам докладніше, як виробляються, монтуються, кріпляться і виграють у сайдингу боротьбу на будівельному арені софіти.

«Софіт» ЯК безпрограшний варіант для підшивки звисів

Продукти бренду «Софіт» представляють собою спеціальні панелі з полівінілхлориду для підшивки карнизних і фронтонних звисів, а також стель. ПВХ-софіти дуже популярні, тому що прості за структурою, зручні в монтажі і естетичні з точки зору зовнішнього вигляду. Палітра кольорів продукції «Софіт» вельми барвиста і зможе задовольнити будь-який запит. Якщо вам потрібно підшити карнизні звіси в колір водостічної системи, то вам відмінно підійдуть панелі «Софіт» з великої текстурою, які вироблені методом коекструзії. Коекструзія - це прогресивна технологія нового покоління, що об'єднує застосування двох матеріалів в одному виробничому процесі одночасно. Її привабливість полягає в оптимальному колірному рішенні, на відміну від стандартного процесу виготовлення ПВХ-профілів. Таким чином, коекструзія на виході товару забезпечує максимальну передачу кольору і природність кольорів. Також методом коекструзії виробляють стандартні однотонні кольори - білий і коричневий.

Для декоративної підшивки карнизних звисів з акцентом на колір вікон використовують панелі «Софіт» з дрібної текстурою, з імітацією під дерево. Їх роблять за допомогою ламінації зовнішньої поверхні профілів ПВХ міцною плівкою, для якої характерна стійкість до атмосферних впливів, а також цветоустойчивость. Цей метод забезпечує стандартні для софітів білий і коричневий кольори, а також відмінно імітує структуру таких порід дерева, як золотий дуб, світла сосна, горіх або червоне дерево. З таким багатим вибором текстур ви обов'язково підберете максимально зручне і відповідне рішення саме для вашої покрівлі.

ПЕРЕВАГИ панелей «Софіт»:

Ми рекомендуємо вам продукцію «Софіт», так як вона має низку незаперечних переваг, серед яких:

універсальність. Ви можете підібрати софіти для будь-якого вигляду фасаду і покрівельного покриття;
додаткова вентиляція підпокрівельного простору - про важливість цієї властивості ми писали раніше, і «Софіт» гідно вирішує проблему циркуляції повітряних мас в підпокрівельному просторі;
стійкість до гниття, корозії - ще один плюс, який забезпечує вам довгостроковість експлуатації покрівлі і мінімізацію ремонтних робіт;
«Софіт» не вимагає забарвлення - стійкість природного, обраного вами кольору дуже висока і при цьому гарантує вам естетичний зовнішній вигляд будинку протягом багатьох років;
простота і зручність монтажу: «Софіт» можна і потрібно використовувати в усіх видах будівництва: у приватному, промисловому, висотному, а сам процес монтажу при правильному інструктажі доступний навіть не професійним будівельникам;
термін служби не менше 25 років при температурах експлуатації від -50˚до + 60˚С - тобто в нашому кліматі ви протягом чверті століття не будете мати проблем з підшивкою звисів і стель.
МОНТАЖ софітів

Отже, ви переконалися, що «Софіт» відповідає навіть найвищим вашим вимогам і прийшов час для монтажу софітів. Легкість і простота цього процесу, як говорилося раніше, - ще одна безперечна перевага «софіти» під час облаштування вашого будинку.

Ми рекомендуємо починати монтажні роботи з установки обрешітки. Її необхідно розташувати безпосередньо по зовнішньому і внутрішньому периметру карнизного свеса паралельно стіні будинку. Просимо звернути увагу, що при цьому саме відстань між рейками має дорівнювати 30-40 сантиметрам. Як обрешітки найкраще використовувати дерев'яні рейки розміром 4х6 сантиметрів або ж оцинкований профіль. Якщо ви віддали перевагу перший варіант, потрібно знати, що відвологлий матеріал - табу для використання в даному випадку - максимально допустима вологість рейок дорівнює 15-18%. Також дуже важливо, щоб вони мали рівний профіль, без кривизни або інших вад у вигляді сучків.

У разі, якщо ширина вашого карнизного свеса більше 60 сантиметрів, вам доведеться встановити допоміжну рейку між зовнішньою і внутрішньою рейками. Важливо знати, що з'єднувати обрешітку поперечними брусками не рекомендується.

Далі слід встановити J-трим планки по латах, яка розташована паралельно стіні. Потім потрібно розрахувати відстань між J-трим планками і відняти від нього 6 міліметрів для ймовірних температурних деформацій панелей (8-10 мм - якщо ви монтує софіти в морозну погоду). Відрізавши панель «Софіт», встановіть її в пази J-трим планки таким чином, щоб вона встала перпендикулярно стінці будинку. А панелі, які ви заздалегідь підігнали за розміром, слід зігнути навпіл і вставити в J-трим планку і закріпити на обрешітці. Щоб з'єднати панелі між собою, потрібно зафіксувати фланець однієї панелі в замку інший, укладаючи їх перпендикулярно навісу. У кутах повороту під 45 ° для допоміжної підтримки панелей візьміть дві планки J-трим, які з'єднані задніми стінками або Н-профілем. Оптимальний проміжок між точками кріплення становить 30 сантиметрів. Ви можете робити укладання горизонтально і під нахилом, але панелі «Софіт» не можна піддавати натягу.

Існує два конструктивних способу для вирішення питання стикування софітів в кутах: прямій і діагональний. Незалежно від того, який варіант ви виберете, потрібно буде використовувати дві одиниці J-профілю, які вже з'єднані задніми стінками або Н-профілем. Ми рекомендуємо закріпити ці елементи на обрешітці - це створить додаткову опору. Зауважимо, що любителям абсолютної естетики більше до душі доведеться діагональна стикування, але краса, як відомо, вимагає жертв, і гарне конструктивне рішення зажадає від вас більше часу і зусиль.

Необхідно встановити J-профілі по діагоналі кута і провести обрізання панелей софіта таким чином, щоб вони ідеально лягли по контуру кута і центральні V-подібні жолоби утворили собою ідеально рівну лінію.

 

ВАЖЛИВІ НЮАНСИ В МОНТАЖІ софітів

Монтуючи софіти, завжди враховуйте ряд тонкощів, які не так помітні на перший погляд, але дуже важливі для покрівлі вашого будинку.

  • Подшивка свеса кровлиОсобливості кріплення. Ми вже писали раніше, що не рекомендується натягувати «Софіт» при кріпленні, так як натяг панелі спотворює її форму і може спричинити за собою помилкове з'єднання панелей. Для кріплення краще всього використовувати алюмінієві, оцинковані сталеві та інші цвяхи, стійкі до корозії. «Софіт» повинен прибиватися таким чином, щоб не перешкоджати розширенню або стиску панелі, а сам кріплення встановлюється тільки в спеціальні отвори і під прямим кутом.
  • Діаметр капелюшка цвяхів, шурупів і саморізів повинен дорівнювати 8 міліметрів, а ніжка - 3 міліметрів, за умови, що скоби будуть досить широкими, щоб софіт міг легко рухатися. Зазор від кріплення до поверхні панелі мінімум дорівнюватиме 1 міліметру. Також зверніть увагу, що оптимальна відстань між кріпленнями повинне становити 30-40 сантиметрів.
  • Різка софітів - невід'ємний етап процесу монтажу. Ви можете використовувати циркулярну пилку, ножиці по металу або ніж. У першому випадку зверніть увагу, що пилу потрібно встановити полотном з тонкими зубами в зворотну сторону - це зробить різання м'якше і чистіше, особливо в холодну пору року. Якщо ви скористаєтеся ножицями по металу, не варто розсікати матеріал по всій довжині ножиць - оптимальним рішенням введення леза на три чверті, що результат різання акуратніше. При використанні ножа не слід розрізати «Софіт» наскрізь. Ми радимо вам провести досить глибоку борозну на панелі, по лінії якої потрібно неодноразово згинати й розгинати панель до того моменту, поки вона не зламається по накресленої вами лінії.
  • Софіти, як і інші будівельні матеріали, багаторазово піддаються транспортуванню і потрібно знати деякі нюанси в поводженні з ними. Ідеальний варіант - це коли упаковки «софіти» лежать на рівній, плоскій поверхні в стопках не більше 15 пачок у висоту. Такі ж правила ми рекомендуємо дотримуватися і при транспортуванні - невисокі стопки на рівній поверхні. Якщо ж «Софіт» довгий час зберігався на відкритому майданчику, краще попередньо розкрити упаковку і переконатися, що він не піддавався механічним, термічним і будь-яким іншим діям.
  • Пора року і погодні умови не стануть вам перешкодою на шляху до завершення облаштування даху завдяки стійкості «софіти» до різних впливів зовнішнього середовища - дощу, снігу, граду. Однак, незважаючи на можливість монтажу «софіти» в будь-який час року, вам потрібно враховувати особливості монтажу в зимову пору. Термометр повинен фіксувати температуру на вулиці не нижче 15оС для того, щоб монтажні роботи були прості, раціоналізовані і доцільні. Безпосередньо перед установкою софітів потримайте їх близько трьох годин у вуличних умовах, враховуючи при цьому, що дозвіл на температурне стиснення «софіти» становить 8-10 міліметрів.

ПІДСУМКИ

Досконалість в дрібницях - цю істину повністю підтверджує популярність і затребуваність софітів. Все, що стосується вашого будинку, гідно найпильнішої уваги і відповідального ставлення. Щоб вам дихалося легко і приємно, а будинок був по-справжньому надійною фортецею, вибирайте продукцію «Софіт»: колірна гамма, зручність монтажу і довговічність - наші вагомі аргументи. Ми наполягаємо на тому, що за «софіти» майбутнє вашої покрівлі - добротне, надійне, естетичне і сучасне.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи