Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
August 30, 2024

Бітумні покриття ще довго залишатимуться незамінними для гідроізоляції підземних частин споруд та пласких дахів на житлових, промислових та адміністративних об’єктах. Так, поступово з’являються нові матеріали для гідроізоляції, наприклад ПВХ та ТПО мембрани, але вони ще довго не зможуть конкурувати за ціною. Але в цій статті ми не будемо порівнювати рулонні бітумні матеріали з іншими видами гідроізоляції, а розглянемо критерії за якими можна обрати якісну бітумну гідроізоляцію для різних видів робіт.

Виробник та гарантійні зобов’язання

Споживачу найважливіше щоб матеріал зберігав гідроізоляційні властивості якомога довше. Але на ринку рулонних бітумних гідроізоляційних матеріалів (в народі – єврорубероїдів) досить важко знайти матеріал за якість якого продавець чи виробник несе справжню відповідальність. Деякі виробники вказують розрахунковий термін експлуатації та не вказують гарантійний. Це не завжди означає, що бітумний матеріал втратить герметичність за 2-3 роки, але все ж може бути тривожним дзвіночком. Тому рекомендуємо перевіряти цей момент і відразу наголошуємо, що наша компанія надає всю необхідну документацію на рулонну гідроізоляцію яку можна в нас купити. Якщо монтаж було виконано якісно і без порушень, то неякісний матеріал буде замінено по гарантії протягом всього гарантійного терміну, згідно гарантійних зобов’язань.

 

Стандарти та будівельні норми для бітумних матеріалів у випадку нового будівництва

ВАЖЛИВО!!! Капітальний ремонт також прирівнюється до нового будівництва.  В цих випадках потрібно дотримуватись вимог ДБН В.2.6-220:2017, де у розділі 7.2. детально прописані всі вимоги до бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів при їх виборі на ту, чи іншу будівлю.

Так, для дахів з ухилом від 0 до 10%  обов’язковою є гідроізоляція з двох шарів бітумного матеріалу (відповідно до табл. 5. Розділу 7.2.1.ДБН).

«Двошарові покрівельні килими допускається влаштовувати: із бітумних та бітумно-полімерних матеріалів, для верхнього шару – з розривною силою при розтягуванні не менше 500Н, товщиною не менше 3 мм, теплостійкістю не нижче +85°С і гнучкістю на брусі радіусом 15 мм не вище -15°С; і для нижнього шару – з розривною силою при розтягуванні не менше 300Н, товщиною не менше 2 мм, теплостійкістю не нижче +85°С і гнучкістю на брусі радіусом 15 мм не вище -10°С.» При цьому:

На будівлях зі строком служби 50 років і більше

(це всі житлові будівлі, адміністративні будівлі, будівлі навчальних і лікувальних закладів, капітальні виробничі будівлі)

Слід застосовувати бітумно-полімерні матеріали армовані поліестером, з бітумною масою, модифікованою стірол-бутадієн-стіроловим каучуком, загальною товщиною гідроізоляційного килима не менше 8 мм.

На будівлях зі строком служби 30-50 років

(це всі сільськогосподарські будівлі, деякі виробничі будівлі, деякі логістичні будівлі)

Застосовувати бітумно-полімерні матеріали армовані поліестером для верхнього шару, поліестером чи склополотном для нижнього шару з бітумною масою, модифікованою стірол-бутадієн-стіроловим каучуком, або атактичним поліпропіленом загальною товщиною гідроізоляційного килима не менше 6 мм. (За вимогами розділу 7.2.4.ДБН)



 

Критерії вибору рулонних бітумних матеріалів при поточному ремонті

 

Тут вже немає таких чітких рекомендацій та обов’язкових вимог. Особливо коли мова йде про приватну будівлю. Тільки слід бути уважним іноді під формулювання «поточного ремонту» в проект фактично підпадає обсяг робіт ремонту капітального. Таку підміну понять деякі підрядники використовують, щоб обійти необхідність дотримуватись ДБН.  
Але будемо вважати, що ремонт справді поточний, тоді слід вивчити характеристики бітумних матеріалів, що є у вільному доступі.

Багато виробників чи торгових організацій розповсюджує так звані, Листи Технічного Опису матеріалів. Досить часто такі документи містять не лише технічну, а й рекламну та смислову інформацію. Оскільки мета виробника продати свій матеріал то в листах опису містить досить повна та достовірна інформація. Часто така ж інформація міститься на сайтах виробника чи торгуючої організацій, в будь-якому випадку це відкрита інформація яку легко знайти. А якщо бітумна гідроізоляція від певного бренду не має подібного опису, то це теж тривожний дзвіночок.

Отже, якщо у вас на руках є лист технічного опису чи відкриті характеристики рулонного бітумного матеріалу на сайті, то слід звернути увагу на такі показники: 

 

  1. Тип армуючої основи рулону. Полієстер (воно ж поліефір) чи склополотно. В більшості випадків ми рекомендуємо поліестер, тому що міцність на розрив матеріалу значно вища, і поліестер більш гнучкий і пластичний ніж склохолст. 
  2. Межа міцності армуючої основи. Вимірюється в ньютонах (Н). Взагалі чим більше, тим краще, але рекомендуємо не менше - 500Н. Міцність та гнучкість армуючої основи безпосередньо впливають на загальний строк служби покрівлі, та її здатність протистояти зовнішньому впливу: перепади температур, град, ураганний вітер і т.ін.
  3. Теплостійкість бітумної гідроізоляції.  Тут вказують критичну температуру за якої бітумна суміш пливе, тобто переходить в рідкий стан. Чим вища теплостійкість, тим краще. Але для клімату України не менше +70°С, а краще 90-110°С. Запас гарантує, що покриття не попливе за жодних умов і порушення герметичності не буде.
  4. Гнучкість на брусі. Важливий, показник який опосередковано показує якість і кількість бітумного матеріалу нанесеного на основу. Точніше чим кращі показники тим більш якісні модифікатори були внесені в бітумну суміш, а це плюс до довговічності покрівлі в цілому.

Реальний склад бітумної суміші виробники не розголошують, але через показник гнучкості є можливість оцінити властивості суміші. Фактично ця характеристика показує при якій мінімальній температурі матеріал зберігає гнучкість. Оцінюється відсутність тріщин і пошкоджень при згинанні по певному радіусі. Згідно ДБН і здорового глузду показник -15°С і нижче – це вже досить добре. Але ще краще -25°С, -30°С.

  1. Гарантійний термін це складне питання на Українському ринку. Зазвичай гарантія від виробника це термін протягом якого матеріал зберігає всі властивості, а виробник готовий компенсувати збитки якщо покриття вийде з ладу раніше ніж закінчиться гарантійний термін. Але більшість вітчизняних виробників не готові надавати хоч якусь гарантію на бітумні рулонні матеріали.

Це найважливіші п’ять критеріїв вибору, але якщо у вас виникли питання, щодо вибору чи монтажу бітумних рулонних матеріалів телефонуйте за номером вказаним вгорі сторінки або пишіть в онлайн чат.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи