Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Организация комплексного водоотвода на дачном участке и в частном доме

Переваги проживання у власному будинку за містом важко перелічити - чисте повітря, тиша, відсутність залежності від роботи комунальних служб, а також конфіденційність приватного життя змушує багатьох громадян мріяти про приватний будинок за межею міста. Однак недостатня увага власника споруджуваного особняка за деякі деталі може стати причиною розчарування в обраному ним спосіб життя.

Постійні калюжі під ногами, брудне взуття і машина, неможливість надати ділянці доглянутий вигляд можуть неабияк зіпсувати враження від життя в райському куточку. Дощова вода, застоюючись в калюжах і проникаючи в щілини фундаменту, в грунт, при замерзанні розширюється і руйнує бетон. Волога також може проникати і накопичуватися в підвальних приміщеннях, роблячи їх непридатними для експлуатації.

Завдяки застою вологи, в щілинах будівельних матеріалів, з яких виконані фундамент, вимощення, бордюри доріжок, а також в бетонному, асфальтовому покритті двору, створюється ідеальне середовище для проростання коренів рослин, трави. Ріст рослин в невеликих тріщинах бетонного покриття або асфальту може більшою мірою сприяти їх руйнування, ніж сама волога.

Таким чином, всі пошкоджені деталі конструкції будинку, малих архітектурних форм та інші елементи ландшафтного дизайну незабаром необхідно ремонтувати, відновлювати зовнішній вигляд і функціональність. Подібні роботи призводять до істотних матеріальних, тимчасових витратах, а якщо ремонт не буде проведено своєчасно, то процеси руйнування будуть все глибше зачіпати конструкцію будинку.

Оптимальне рішення - комплексний водовідведення з ділянки атмосферної вологи, який забезпечує доглянутий вигляд території навколо будинку, а також перешкоджає руйнуванню фундаменту, бордюрів, доріжок та інших елементів прибудинкової ландшафту.


НЕОБХІДНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ВОДОВІДВЕДЕННЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Систему комплексного водовідведення можна умовно розділити на дві частини:
• систему підвісних водостоків для збору атмосферної вологи з покрівель всіх будівель, розташованих на ділянці;
• систему лінійного водовідведення для збору вологи з усією території двору і для відводу води

Необхідність монтажу підвісної водостоку є очевидною. При відсутності такого стікання з даху атмосферної вологи заподіює дискомфорт мешканцям будинку, дощова або тала вода потрапляє за комір, стає причиною калюж біля ганку. Підвісна водостік являє собою систему жолобів і вертикальних труб, і призначений для збору волога з усієї поверхні даху. Завдяки системі підвісного водостоку вода не стікає по стінах будівлі, що призвело б до руйнування оздоблювального матеріалу, і збирається в зручному місці.

ПІДВІСНІ ПЛАСТИКОВІ ВОДОСТОКИ

Пдастиковые водостоки в комплексе с линейным вооотводом

Пластикові водостоки є легкими конструкціями, які не потребують потоковому обслуговуванні (фарбування) і повністю відповідають вимогам збору і відводу атмосферної вологи. Найбільш відомими своєю якістю, а тому затребуваними пластиковими водостоками є системи PROFiL. Висока міцність матеріалу, стійкість до перепадів температур, до механічних навантажень (виникають при скупченні снігу, криги), визначає популярність відсотків цієї марки.

ПІДВІСНІ СТАЛЕВІ ВОДОСТОКИ

Металлические водостоки в комплексе с линейным водоотводом

Сталеві підвісні водостоки можуть використовуватися як в малоповерхових будівлях, так і в системах водовідведення висотних будівель. Такі сістемиотлічаются високою надійністю і можуть витримувати великі навантаження, ніж пластикові водостоки. Одними з найбільш якісних систем підвісних сталевих водостоків є системи, які пропонуються на вітчизняному ринку компанією Plannja.

ЛІНІЙНИЙ відводом - ЗБІР І ОТВОД ВОДИ СО ДВОРУ

Необхідність монтажу лінійного водовідведення - системи, що дозволяє збирати вологу з поверхні двору і відводити її в певне місце, невід'ємної частини комплексного водовідведення, не настільки очевидна. Лінійний водовідвід представляє собою систему жолобів, прокладених безпосередньо під поверхнею двору і решіток, через які атмосферна волога, опинившись на поверхні, стікає в ці жолоби. Потім, за допомогою системи лінійного водовідводу, вода відводиться в природні водойми або використовується в підсобному господарстві.

Лінійний водовідвід представляє собою систему каналів для збору води на відкритих площах. Захисна решітка, що закриває канал, розташована на одному рівні з покриттям у дворі, що оточує будівлю. Як тільки потік дощової води посилюється, вода потрапляє через решітку в жолоб і відводиться в систему дощової каналізації.

Водоотвод для частного дома и садового участка

Серед якісних систем лінійного водовідведення, представлених на вітчизняному ринку, варто виділити системи, пропоновані під брендом HAURATON. Це універсальні системи централізованого водовідведення, які можуть застосовуватися як в приватному будівництві, так і для пристрою відведення води в дорожньому будівництві, при будівництві виробничих потужностей. Основні переваги виробів марки HAURATON- простота формування каналів і монтажу системи, здатність системи каналів до самоочищення, відсутність перехресні і кутові Т-подібні з'єднання, що дозволяє знизити до мінімуму ймовірність засмічення системи.

Системи підвісного водостоку можна проектувати під час або після закінчення робіт з влаштування покрівлі, лінійний водовідведення вимагає планування ще до початку будівництва і до початку планування території ділянки.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи