Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
May 03, 2024

Про призначення пароізоляційних матеріалів говорить сама їх назва. Тобто їх завдання  створювати бар’єр від проникнення водної пари до теплоізоляції і дерев’яних конструкцій. Оскільки проникнення пари несе значну шкоду конструкційним елементам даху і теплоізоляції, організація правильної пароізоляції є надзвичайно важливою частиною монтажу дахової конструкції. Одним з правил монтажу є обов’язкова герметизація клейкими стрічками всіх напусків, місць дотику пароізоляції до стінових конструкцій, або у випадку проникнення інших елементів покрівлі через паробарь’єр, таких як димоходи, елементи електропроводки тощо.

 Це є класичне розумінням застосування пароізоляції. Але є випадки, коли потрібно організувати пароізоляцію із змінною паропроникністю. І саме в таких випадках слід застосовувати «розумний паробар’єр», яким є пароізоляційна мембрана PAROBARRIER VAP.  

Розглянемо випадки коли потрібен саме такий матеріал.

Як правило, це випадках, коли утеплення покрівлі проводиться по лагах, як при будівництві нових будинків так і під час реконструкції жилих. При чому, утеплення по лагах частіше застосовують саме вже жилих приміщень, оскільки не потрібно розбирати потолочну конструкцію для укладання теплоізоляції.

На рис. 1 показано укладання паробар’єру при утепленні даху по лагах.

Рис.1 Організація пароізоляції у випадку утеплення по лагах.

Як видно на рис.1, теплоізоляція захищена паробар’єром від проникнення водяної пари, але пара також проходить крізь дерев’яні лаги. І оскільки лаги зверху також покриті паронепроникним паробар’єром, у верхній їх частині відбувається накопичення вологи, тобто з’являється так званий ефект як точка роси. Дивіться рис.2

Рис.2 Утворення точки роси

З наведеного прикладу видно, що нам необхідно здійснити організацію пароізоляції таким чином, щоб запобігти утворенню точки роси. Інакше накопичення вологи може призвести до утворення плісняви на лагах. Тобто потрібен матеріал, який може забезпечити одночасно захист теплоізоляції від проникнення пари і поступове її виведення з дерев’яних лаг. Іншими словами  потрібен пароізоляційний матеріал із змінними характеристиками паропроникності. І саме таким матеріалом є PAROBARRIER VAP.

PAROBARRIER VAP – є класичною супердифузійною мембраною, з тією різницею, що її внутрішню сторону покрито спеціальним ламінованим шаром, для того щоб зменшити ефект паропроникності. Тобто якщо класична плівка Parоbarrier H90 має опір дифузії водяної пари (SD) – 35м, то цей параметр у PAROBARRIER VAP становить 12м, майже утричі менше. Що дозволяє пропускати водяну пару але в незначному об’ємі.

Правильна організація пароізоляції даху, утепленого по лагах із застосуванням мембрани PAROBARRIER VAP показано на рис. 3

Рис.3 Пароізоляція даху із застосуванням PAROBARRIER VAP

Як видно на рис.3, теплоізоляція захищена від проникнення водяної пари і в той же час, накопичення вологи, яка проходить через дерев’яні лаги, не відбувається, оскільки вона поступово виводиться через  мембрану PAROBARRIER VAP.

 Але потрібно пам’ятати, що застосування мембрани PAROBARRIER VAP не рекомендовано для приміщень, в яких вологість > 60% і температура > +25 ° C. Йдеться про такі приміщення як ванні кімнати, басейни тощо.

Також обов’язково необхідно герметизувати всі напуски мембрани, а також щілини між пароізоляцією і лагами, для запобігання дифузії водяної пари. Для цього рекомендовано використовувати стрічки UNI.

Лінійка пароізоляційних матеріалів PAROBARRIER від Juta, забезпечить надійний захист даху конструкцій будь якої форми і складності. https://mizol.ua/ua/parobaryer

Офіційним та ексклюзивним представником Juta на території України є компанія EUROIZOL. Компанія EUROIZOL має більш ніж 30-річний досвід роботи на ринку будівельних матеріалів України та допоможе своїм клієнтам знайти рішення у найскладніших питаннях у галузі будівництва.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи