ПН ВТ СР ЧТ ПТ | СБ | НД |
9:00 - 18:00 | Вихiднi |
порожній
Довговічність споруди в умовах українського клімату безпосередньо залежать від якості і надійності покрівлі. Будь-які її пошкодження з часом приведуть до плачевних наслідків. Протікання в покрівельному пирозі чреваті як псуванням майна, так і скороченням терміну служби конструкцій будівлі. Якісне покрівельне покриття захищає від попадання атмосферних опадів, зберігає теплові та акустичні характеристики будівлі і забезпечує затишний мікроклімат в приміщеннях.
Дахи більшості будівель в нашій країні з працею можна віднести до якісних і надійним. Перш за все це стосується житлових і громадських будівель з плоскою м'якою покрівлею, які масово зводили 30-50 років тому. Для гідроізоляції традиційно застосовували бітумні матеріали. Термін служби таких покриттів складає 10-15 років, і з тих пір їх, в кращому випадку, лише ремонтували. За аналогією з дорожнім будівництвом - проводили «ямковий ремонт». За оцінками фахівців, як мінімум, дві третини зведених в минулому столітті покрівельних конструкцій потребує термінового ремонту або реконструкції. Втім, ці рекомендації стосуються і багатьох будівель, побудованих протягом останніх 20 років.
70% покрівель, зведених 30-50 років тому, потребують капітального ремонту та реконструкції.
Реконструкцію споруд виконують двома способами: демонтаж всього старого покрівельного пирога і пристрій нового, або ж укладання нового гідроізоляційного шару поверх старого. Другий варіант набагато дешевше, тому для більшості замовників саме він є кращим.
Для вирішення завдання будівельники традиційно використовують бітумні рулонні матеріали, тобто ті ж продукти, з яких покрівля була зроблена раніше. Однак при їх використанні виникає ряд труднощів. По-перше, для старого шару характерні крихкість і жорсткість, тому що бітумні масла з нього за роки експлуатації випарувалися і новий рулон руберойду напаяти до нього дуже складно. По-друге, монтаж ускладнюють нерівності старого шару гідроізоляції, які передаються і новому покрівельного килиму.
У такій ситуації як гідроізоляційний шар більш ефективна укладання ПВХ-мембрани - полімерного матеріалу на основі полівінілхлориду. Пластифікатори в його складі надають покриттю необхідну гнучкість, а армована сітка збільшує міцність. ПВХ-мембрана стійка до УФ-випромінювання, відрізняється високою міцністю на розрив, розтягування і прокол, не підтримує горіння (група горючості Г-1), стійка до впливу навколишнього середовища і зберігає еластичність при низьких температурах.
В як гідроізоляційний шар набагато ефективніше укладання ПВХ-мембрани.
ПВХ-мембрани, на відміну від бітумних матеріалів, укладають без попередньої підготовки поверхні, поверх старого покриття. Всі нерівності згладжує підкладковий геотекстиль. Крім того, до основи покрівлі ПВХ-мембрану кріплять механічно, скріплюють шви гарячим повітрям за допомогою спеціального зварювального апарату, тобто без використання відкритого вогню.
Монтажні роботи можна виконувати практично при будь-яких погодних умовах. Та й монтують ПВХ-мембрану в 1 шар, в той час як руберойд - як мінімум, в 2. Завдяки цьому значно зростає швидкість виконання монтажних робіт.
За одну зміну бригада з трьох робочих може змонтувати 400 м.кв. ПВХ-мембрани.
Але головне достоїнство ПВХ-мембран - довговічність, термін служби складає більше 30 років. В Україні, наприклад, застосовують ПВХ-мембрану Vinitex, яку виробляє іспанська компанія Texsa Systems. В активі компанії - більш ніж півстолітній досвід виготовлення покрівельних, тепло-, звуко- і гідроізоляційних, геосинтетичних і дренажних матеріалів. Вироби успішно застосовують в 46 країнах світу. Такі виробники забезпечують гарантію функціонування ПВХ-мембран на термін 10-15 років. В Україні ПВХ-мембрани Vinitex найчастіше застосовують для гідроізоляції не експлуатованих і експлуатованих (інверсійні, «зелені») покрівель, підземних частин споруд, терас і басейнів.
Для наочного прикладу (рис. 1 і 2) представлені конструктивні рішення реконструкції старої покрівлі із застосуванням ПВХ - мембрани Vinitex, розроблені технічними фахівцями компанії MIZOL.
Спираючись на конструктивні рішення фахівці компанії MIZOL радять будівельникам звернути увагу на те, що в подібних проектах набагато вигідніше використовувати армовану ПВХ-мембрану з УФ-стабілізацією товщиною 1,2 мм (Vinitex MP 1.2 (фото 2)). Крок кріплення необхідно встановлювати близько 30 см. У якості підкладки краще застосовувати геотекстиль щільністю 300 г / м2, наприклад, Tipptex BS 25. Для парапетів заввишки від 50 см мембрана спершу кріпиться до парапету на висоті 10 см. Після цього виконують кріплення кожного окремого полотна мембрани до парапету на висоті мінімум 35 см за допомогою ПВХ-металу і герметика і припаюють з нахлестом до основного килиму ПВХ-мембрани.
Довговічність покрівлі забезпечує правильний підбір матеріалів, ретельний вибір кріплень і грамотно виконаний монтаж. В Україні такі послуги надає компанія MIZOL, яка спеціалізується на повному комплексі послуг з розробки конструктивних рішень під конкретний об'єкт, складання технологічних карт і специфікацій. На допомогу будівельним організаціям технічні фахівці компанії проводять навчання щодо виконання гідроізоляційних робіт і здійснюють шеф-монтаж на об'єктах.