Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Не так давно в будівельній індустрії з'явився новий матеріал геотекстиль, який відразу ж підкорив фахівців своїми унікальними технічними характеристиками. Сьогодні його активно використовують при будівництві різних будівельних об'єктів: при будівництві доріг і злітно-посадочних смуг, при прокладанні тунелів і підземних комунікацій. Незамінний він став і в сільськогосподарській галузі, медицині, меблевому виробництві і т.д. Його застосування значно знижує витрати, продовжуючи при цьому термін експлуатації.

Отже, геотекстиль - це міцне технічне полотно, яке виготовляється з різних матеріалів і володіє влагопроніцаемая властивістю.

Геотекстиль буває різних видів, що розрізняються між собою сировиною, з якого виготовляються. Сировиною служать, в основному, поліефірні та поліпропіленові волокна, які роблять геотекстиль міцнішим, значно збільшуючи термін його експлуатації. Значно рідше використовується скловолоконні сировину, сумішеві нитки з додаванням бавовни, вовни, віскози.

Чим же приваблює фахівців і рядових споживачів цей матеріал? Звичайно ж, своїми перевагами, які не можуть не кидатися в очі.

Геотекстиль виготовляється з досить недорогого сировини з використанням простих технологій виробництва. Це дозволяє випускати матеріал по порівняно дешевою ціною. А враховуючи, що при використанні в будівельних роботах геотекстилю витрата матеріалів скорочується, то і вартість монтажу всієї конструкції істотно знижується. Сировина, що використовується у виробництві цього матеріалу екологічно чисте, оскільки в процесі використання не виділяє шкідливих речовин і є абсолютно безпечним для довкілля.

Синтетичні волокна, що лежать в основі сировини, в силу свого складу, які не піддаються впливу біологічної корозії: не підлягають гниття, на матеріал не впливають атмосферні явища, такі як дощ, сніг, вітер, мороз, сонце. Матеріал не схильний до дії агресивних речовин, кислот, лугів, які можуть міститися у воді і ґрунті. Єдине, що може скоротити термін експлуатації матеріалу - заповнення дрібними частинками грунту пір матеріалу, що, так чи інакше, відбувається з плином часу, знижуючи здатність матеріалу до фільтрації. Наскільки швидко це відбудеться, безпосередньо залежить від якості самого матеріалу. Однак, якщо матеріал високої якості, то і прослужити він може до 30 років.

TIPPTEX BS

нетканий голкопробивний 

TYPAR SF

термічно скріплений

 

 

 

Геотекстиль - матеріал не тільки довговічний, але і міцний. У більшості випадків, він дуже стійкий до розтягування в будь-якому напрямку. Особливою стійкістю відрізняється полотно з поліпропіленової мононитки. Тому, завдяки такій властивості, матеріал активно використовують для посилення будівельних конструкцій, таких як автомагістралі, фундаменти і т.п.

Всі ті якості, які має геотекстиль, роблять його не просто унікальним будівельним матеріалом, а й абсолютно універсальним, що дає можливість застосовувати його в багатьох областях. А з огляду на простоту монтажу, яка не вимагає спеціальних навичок, можна впевнено сказати, що на будівельному ринку складно знайти альтернативу цьому багатофункціональному матеріалу. Геотекстиль виробляється за допомогою різних технологій і буває тканим і нетканим. Тканий геотекстиль виробляють шляхом переплетення ниток качка й основи. Цей спосіб дозволяє виготовляти полотно різної щільності за рахунок регулювання розмірів осередків.

Матеріал, виготовлений у такий спосіб, має армирующими властивостями і високою міцністю при розтягуванні. Застосовують тканий текстиль в армуванні земляних насипів: при зведенні опор мостів, підстави злітно-посадочних смуг і автомагістралей. Геотекстиль, що має низьку міцність, активно використовується в ландшафтному дизайні для зміцнення грунту, створення композицій, формування клумб або грядок, особливо на схилах. Однак застосовувати його для дренажу або фільтрації не рекомендують. Нетканий геотекстиль - це водопроникний матеріал, що виготовляється за допомогою технології механічного або термічного адгезивного скріплення поліефірних або поліпропіленових волокон з натуральних або штучних полімерів. Оскільки нетканий геотекстиль не володіє підвищеною міцністю, використовують його в якості розділового шару, який перешкоджає перемішуванню грунтів, або захисту різних елементів від механічних пошкоджень.

Матеріал виконує безліч функцій: його використовують для утворення розділового, фільтруючого і армуючого шарів між грунтом і насипним матеріалом. Він оберігає завалювання насипного матеріалу частками грунту, тим самим дозволяє насипному матеріалу зберігати функцію розподілу навантаження, не даючи йому нерівномірно проникати в грунт, і запобігає додаткові витрати. Нетканий геотекстиль розділяється на иглопробивной і термоскріпленний.

Термоскріплення виготовляють, згуртовуючи волокна при нагріванні. Цей спосіб застосовується тільки до поліпропіленовим ниткам, адже температура плавлення поліефіру дуже висока і витрати на виготовлення зазнали краху б. Голкопробивний геотекстиль виробляють з коротких або безперервних ниток, використовуючи прес з голками. Проколюючи волокно, проникають з одного шару в інший, в результаті чого утворюється щільний матеріал, схожий на повсть. Він має хорошу систему фільтрів здатність: пропускає воду в усіх напрямках, завдяки чому ефективно використовується в дренажних конструкціях.

TIPPTEX BS

нетканий голкопробивний

TYPAR SF

термічно скріплений

 

 

 

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи