У зв'язку зі зростанням популярності цементно-стружкових плит (ЦСП) у всьому світі та появі цього матеріалу в Україні пропонуємо до вашої уваги інтерв'ю з директором з маркетингу СТОВ «ЦСП БЗС» Юрієм Ларіним. За його твердженням оздоблення фасадів будівель, міжкімнатні перегородки, підлоговий настил - це і багато іншого можна ефективно і вигідно реалізувати плитами ЦСП.
Наш експерт Ларін Юрій Директор з маркетингу СТОВ «ЦСП БЗЗ» Республіка Білорусь, м. Кричів
|
Які стратегічні цілі СТОВ «ЦСП БЗЗ» у 2018 році?
Ларін Юрій:
Докласти всіх зусиль для розвитку продажів в Україні за рахунок активних маркетингових дій та запровадження ЦСП у культуру українського будівництва, збільшити відвантаження на освоєні ринки збуту та розширити території експортних постачань.
Ви маєте успішний досвід продажу в Європі. Чим це зумовлено?
Ларін Юрій:
Затребуваність нашого матеріалу в Європі багато в чому можна пояснити трендом на будівництво будівель з незнімної опалубки - так звана VST-технологія. Вона є одним із способів монолітного будівництва, формоутворююча опалубка якої складається з пресованих плит на цементній основі (ЦСП) товщиною 24 мм. Ця технологія дозволяє швидко, точно, з переконливим результатом зводити об'єкти будь-якої поверховості – житлові комплекси, громадські та промислові будинки. Переваги та переваги VST-технології полягають у тому, що вся конструкція – великі опалубні пустотілі стінові панелі та панелі перекриття – виготовляються у заводських умовах. У стінові елементи та перекриття вже вмонтовані електропроводка та слаботочні кабелі, і на будівельний майданчик вони привозяться у готовому вигляді, що значно скорочує обсяги робіт на будмайданчику та збільшує швидкість будівництва будівель.
Розкажіть про виробничу базу та принципи виготовлення ЦСП.
Ларін Юрій:
Центром всього заводського комплексу є новий виробничий корпус площею понад 15 000 м2, де встановлено високотехнологічну лінію з виробництва цементно-стружкових плит відомої в Європі німецької компанії Binos GmbH. Плити виробляють шляхом пресування відформованої технологічної суміші, що складається із стружки деревини хвойних порід, портландцементу, мінеральних речовин та води. ЦСП відносяться до покоління сучасних композиційних будівельних матеріалів, що мають властивості, що поєднують міцність і довговічність цементу з гнучкістю та простотою обробки деревини.
ПЛИТИ ВИРОБЛЯЮТЬ ШЛЯХОМ ПРЕСУВАННЯ ВІДФОРМОВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ СУМІШІ, ЩО СКЛАДАЄТЬСЯ ДРУЖИНИ ХВОЙНИХ ПОРІД, ПОРТЛАНДЦЕМЕНТУ, МІНЕРАЛЬНИХ РЕЧІВ
Як давно ви розпочали постачання ЦСП до України?
Ларін Юрій:
У 2017 році, відразу після укладення ексклюзивної дистриб'юторської угоди з компанією EUROIZOL. Перші постачання почали здійснювати вже у серпні. Оскільки стартові цілі та завдання, поставлені перед компанією EUROIZOL, до кінця 2017 року були виконані повною мірою, то ми вже встигли узгодити плани та стратегію розвитку в Україні на 2018 рік.
Де застосовують ЦСП?
Ларін Юрій:
Область застосування плит у будівництві дуже широка: для обшивки стін, стелі, як настилу для покрівель і підлоги, як матеріал для навісного фасаду, перегородок, огорожі ділянок та шумозахисних екранів магістралей, для будівництва каркасних будинків, будівель з використанням незнімної опалубки, для внутрішньої оздоблення сухих та вологих приміщень, для ремонтних, реставраційних та відновлювальних робіт.
Які сильні сторони та переваги ЦСП над подібними матеріалами?
Ларін Юрій:
Висока міцність, вологостійкість - набухання ЦСП за товщиною за 24 години не більше 1,5% (відповідно до EN 634-1 та EN 634-2), набухання за товщиною в результаті циклічного тесту не більше 1,5% (відповідно до EN 634-1 і EN 634-2), вогнестійкість і пожежна безпека (група горючості - Г1 (слабогорючі), група займистості - В1 (трудозаймисті), група поширення полум'я - РП1 (не розповсюджуючі), група димоутворюючої здатності - група токсичності продуктів горіння – Т1 (малонебезпечні)) та морозостійкість. Також ЦСП відрізняється різноманіттям варіантів обробки поверхні – плити можна фарбувати, обклеювати, покривати лаком, облицьовувати керамічною плиткою, обробляти деревом, пластиком. Існує багато цікавих рішень для використання плит у дизайні інтер'єрів.
ВИСОКА МІЦНІСТЬ, ВЛАГОСТІЙНІСТЬ, Вогнестійкість, ПОЖЕЖАБЕЗПЕКА, МОРОЗОСТІЙНІСТЬ ТА БАГАТООБРАЗЬ ВАРІАНТІВ
Якщо запитують про якість та надійність ЦСП, які ви наводите аргументи, щоб розвіяти сумніви?
Ларін Юрій:
По-перше, високотехнологічна автоматизована лінія дозволяє виробляти плиту з високою точністю розмірів, що виконуються, і без пошкоджень. По-друге, ми постійно інвестуємо у навчання співробітників, їхня висока кваліфікація є гарантом якості та конкурентоспроможності продукції. Зрештою, гарантійний термін експлуатації ЦСП у будівельних конструкціях – не менше 50 років.
ГАРАНТІЙНИЙ ТЕРМІН ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЦСП У БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЯХ - НЕ МЕНШ 50 РОКІВ
Чим підтверджені високі стандарти компанії та гарантія якості продукції?
Ларін Юрій:
Наявністю Міжнародних сертифікатів відповідності стандартам ЄС у галузі вогнестійкості, радіаційної безпеки та вимогам технічних регламентів, встановлених для будівельних матеріалів. Наявність сертифіката FSC (Forest Stewardship Council/Лісова опікунська рада) є показником того, що продукція походить з лісу, в якому ведеться екологічно та соціально відповідальне лісове господарство.
Чи є якісь особливості у роботі із ЦСП?
Ларін Юрій:
Існують спеціальні рекомендації. Наприклад, для отримання якісної оброблюваної поверхні цементно-стружкових плит застосовують виключно ріжучий інструмент із твердих сплавів. Усі сполучні елементи та металеві елементи несучих конструкцій повинні бути з антикорозійним покриттям. Усі площини та грані цементно-стружкових плит перед кріпленням необхідно прогрунтувати. Особливу увагу слід приділити ґрунтуванню граней. У наших рекомендаціях, які відкриті для кожного, хто працює із ЦСП, ми продумали все до дрібниць і в деталях описали, як правильно працювати з матеріалом.
ВСІ ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ З ЦСП ДЕТАЛЬНО ПРОПИСАНІ В РЕКОМЕНДАЦІЯХ ВІД ВИРОБНИКА І ДОСТУПНІ ВСІМ ХТО ПРАЦЮЄ АБО ПЛАНУЄ ПРАЦЮВАТИ З ЦСП
Наскільки ЦСП є універсальним будівельним матеріалом?
Ларін Юрій:
Завдяки своїм високим технічним та якісним характеристикам у плит найширше коло застосування і вони здатні полегшити вирішення цілого ряду завдань, що виникають під час будівництва та проведення ремонтних робіт в інтер'єрних та архітектурних проектах. Використання цементно-стружкових плит дозволяє суттєво скоротити не тільки матеріальні та тимчасові витрати на будь-які будівельні та ремонтні роботи, а й оптимізувати витрати на експлуатацію готової будівлі за рахунок довговічності, теплоізолюючих властивостей та інших корисних якостей цементно-стружкових плит. Цементно-стружкова плита з рівним успіхом застосовується як на великих будівельних об'єктах, так і при будівництві дач та котеджів.
Наведіть приклад.
Ларін Юрій:
Нещодавно один український фермер задумав збудувати свинарник (каркасну будову) із застосуванням будівельного матеріалу, який був би максимально стійкий до гниття, не уражався грибком та пліснявою, протистояв впливу термітів, комах, гризунів, був стійким до дії розчинів дезінфікуючих засобів. Під усі його параметри підійшов ЦСП 12 мм. Інший замовник був із Польщі, він виконував роботи зі встановлення шумоізоляційних екранів на автостраді. Після тривалих пошуків він зупинився на ЦСП 16 мм. Нестандартний запит був від замовника, який шукав матеріал для гідроізоляції та облицювання плиткою ванних кімнат у дерев'яних будинках. Виконати роботи потрібно було швидко та терміново – взимку за низьких температур. В цьому випадку взяли ЦСП 12 мм для підлоги, ЦСП 10 мм для стін та 8 мм для стелі. Таким чином, за допомогою ЦСП замовники вирішили зовсім різні завдання.