Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
September 13, 2023

Геомембрана – це синтетичний матеріал, який використовується для гідроізоляції та дренажу у цивільному та дорожньому будівництві. Незважаючи на невелику товщину 0,4-0,6 мм, шиповидна мембрана має значну міцність на розрив від 5,5 кН/м і вище. Дехто ставить питання в інтернеті - шиповидна мембрана щільність, але це не функціональний параметр, важливіші товщина, міцність та висота шипів. У цій статті ми розберемося що таке шиповидна мембрана, область застосування та властивості цього матеріалу.

Для чого потрібна шиповидна мембрана

Найчастіше профільована мембрана використовується в комплексі гідроізоляції фундаментів цокольних поверхів та інших підземних споруд, де потрібно ефективно відводити воду від ділянок будівлі, що знаходяться під землею, та захищати основну гідроізоляцію від механічних пошкоджень. Фізично це тонкий лист з HDPE поліетилену на якому зроблено безліч пустотілих шиповидних виступів висотою 8 мм.

У виступів шиповидної мембрани призначення має кілька варіантів:

  1. Механічний захист бітумної або полімерної гідроізоляції від пошкодження гострими краями щебеню та корінням рослин. Шиповидна мембрана створює міцний прошарок і перша приймає навантаження. У будь-якому випадку шиповидна геомембрана не забезпечує абсолютну герметичність, але вона дуже міцна і за рахунок порожнистих шипів може витримувати значне навантаження і рівномірно розподіляти її поверхнею.
  2. Створення дренажного шару. Вода, яка просочується з ґрунту і стікає між шипами відводиться від фундаменту або дорожнього полотна, див. нижче ілюстрації, по них легко зрозуміти, що таке геомембрана.

 

 

Як видно з малюнків, дуже часто шиповидна геомембрана використовується разом з геотекстилем, який використовується як фільтруючий матеріал. Без добре працюючого дренажу підземні частини споруд наражаються на небезпеку:

  • Розмоклий ґрунт втрачає несучу здатність і фундамент може просісти;
  • Мокрий ґрунт після замерзання помітно розширюється і тисне на бетон фундаменту або підземної частини естакади та «видавлює» її з ґрунту – це явище називається силою морозного пучення. Сухий ґрунт не чинить суттєвого тиску при замерзанні.
  1. Стабілізація та зміцнення вимощення фундаментів ще одна відповідь на питання геомембрана що це, див ілюстрацію нижче.

Тут мембрана крім дренажної функції утримує на місці шар щебеневої підсипки.

  1. Прошарок для утримання води необхідної для росту рослин на зелених покрівлях. Зверніть увагу, що на ілюстрації нижче шиповидна мембрана покладена заглибленнями вниз. У поглибленнях шипів затримується невелика кількість вологи, а якщо води занадто багато вона переповнює заглиблення та стікає у дренаж.

 

Існують і не зовсім стандартні способи застосування профільованої мембрани, наприклад, при спорудженні опалубки під заливку бетоном укладають шар шиповидної мембрани, щоб бетон не витікав у м'який грунт.

Шиповидна геомембрана монтаж

 

Ми вже розібралися з питанням: шиповидна мембрана, що це таке, але є ще одна давня суперечка, як потрібно укладати профільовану мембрану – шипами всередину або назовні. Відповідь - можна і так, і так, все залежить від сценарію використання. Якщо важливий механічний захист, то монтується шипами всередину, так чином між стіною і мембраною утворюється вентиляційний зазор для просушування цокольної частини стіни.

Що стосується способу монтажу, то край профільованої мембрани кріпиться механічно за допомогою спеціальної планки, як показано на знімку вище. При вертикальному монтажі над рівнем ґрунту має залишатися щонайменше 100 мм мембрани. Для фіксації використовуються спеціальні цвяхи або дюбелі з гумовими ущільненнями.

Ширина горизонтальних і вертикальних перекриттів між окремими листами геомембрани повинна становити щонайменше 20 см. Також важливо ущільнювати місця з'єднань окремих листів профільованої мембрани. Для цього використовується двостороння клейка стрічка К-2 із бутилкаучуку, або клейкий шнур К-2Ш, який має більшу товщину, див. ілюстрацію нижче.

Другий кінець листа профільованої мембрани, як правило, нічим не закріплюється та фіксується підсипним ґрунтом.

Профільована мембрана, застосування якої ми розібрали, продається в рулонах різної ширини від 1 до 2 метрів, враховуйте при замовленні.

Якщо залишилися питання, на вибір, технології застосування або хочете знати де купити шиповидну мембрану у вашому місті, телефонуйте за номером, вказаним вгорі сторінки, або пишіть в онлайн чат.

Компанія Мізол має 26 філій у всіх областях України. Крім того, у нас є велика мережа компаній партнерів, серед яких є як організації, що торгують, так і будівельно-монтажні. Останні можуть виконати весь комплекс робіт під ключ.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи