Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
October 17, 2023

Неякісно виконані примикання гідроізоляційного шару до парапетів та інших споруд на даху найчастіше є причиною протікань, особливо на нових покрівлях. В цій статті розберемо як робити надійні примикання гідроізоляційного шару на основі бітумних та бітумо-полімерних мембран.

Як виконати просте примикання гідроізоляції до вертикальної конструкції без підсилення

Нагадуємо, що горизонтальні та вертикальні поверхні повинні бути підготовлені до наплавлення гідроізоляції, а саме:

  • не повинно бути гострих елементів та перепадів більш ніж на 5 мм;
  • якщо цього потребує технологія поверхня повинна бути оброблена праймером який вже застиг і готовий до наплавлення бітумної мембрани.

На ілюстрації нижче показано порядок виконання робіт по гідроізоляції примикання під прямим кутом.

  1. Відміряйте необхідну кількість бітумної мембрани як показано на малюнку 1. Враховуйте, що фрагмент мембрани повинен мати напуск на горизонтальну поверхню не менше 250 мм.
  2. Розігрійте основу та зігнутий фрагмент мембрани як показано на малюнку 2.
  3. Притисніть розігріту мембрану до кута та розрівняйте з притисканням по всій ширині рулону, як показано на малюнку 3.
  4. Наплавляйте бітумну чи бітумно-полімерну мембрану на вертикальну поверхню згідно з загальними правилами монтажу, див. малюнок 4.
  5. Герметизуйте напуск на горизонтальній ділянці як показано на малюнку 5.
  6. Примикання готове якщо адгезія є по всій поверхні мембрани. Лінія приварювання показана пунктиром на малюнку 6. Шар гідроізоляції заведений на парапет додатково захищається металевим або бетонним дашком для парапету.

Як виконати примикання гідроізоляції до вертикальних конструкцій з підсилюючою полосою

 

Ілюстрація процесу

Опис операції

Суха та чиста поверхня обробляється праймером

Приварити стрічку гідроізоляційної мембрани шириною 300 мм на перехід від горизонтальної на вертикальну поверхню

Наплавити бітумно-полімерну мембрану основного шару на горизонтальну поверхню до лінії як показано на малюнку зліва

Для примикання відміряйте й наваріть смугу гідроізоляційної мембрани з урахуванням, що напуск на горизонтальну поверхню повинен бути мінімум 250 мм, а на вертикальну 300 мм. Верхній край мембрани повинен бути надійно зафіксований спеціальною рейкою чи іншим способом

Верхній край мембрани може бути заведений до штроби

Також місце примикання може заводитись під нависаючу поверхню (цегла, бетонна плита)

Верхній край гідроізоляції на примиканні може бути зафіксований металевим профілем з герметизацією морозостійким герметиком

При заведенні покрівельної мембрани на парапет поверхня захищається металевим елементом або бетонним дашком для парапету.

 

Як виконати гідроізоляцію примикання гідроізоляційного шару до зовнішнього кута

Для цього необхідно виконати розкрій фрагментів мембрани як показано на ілюстрації нижче і приварити до основи в такому порядку як показано на малюнках нижче.

Поетапне влаштування гідроізоляції зовнішнього кута

Зверніть увагу як підсилено точки сходження площин зовнішнього кута, на малюнках зображено підсилюючі елементи – круглі фрагменти з вирізаними секторами.

Як влаштувати гідроізоляцію внутрішнього кута з переходом на вертикальну поверхню

Тут також необхідно виконати розкрій фрагментів бітумо-полімерної мембрани тільки за іншою схемою. І поетапно наварити на поверхню як показано на ілюстрації нижче.

Правила гідроізоляції внутрішнього кута бітумною мембраною

Зверніть увагу у випадку внутрішнього кута також необхідний елемент підсилення кута, на ілюстраціях зображений у вигляді еліпса.

Правила механічної фіксації краю гідроізоляційної мембрани спеціальною рейкою

При кріпленні краю покрівельного килима крайовою рейкою необхідно дотримуватись рекомендацій з ілюстрації нижче.

Механічна  фіксація бітумно-полімерних мембран до вертикальної основи з допомогою крайової рейки

  • Рекомендований проміжок між рейками 4-5 мм необхідний для компенсації температурних розширень. Інакше рейки будуть тиснути одна на одну і можлива деформація і відшарування рейок з втратою герметичності;
  • Крок кріплення не більше 200-250 мм;
  • Простір між планкою та стіною необхідно промазати морозостійким герметиком, крім цього, під верхню закраїну планки може закладатись спеціальний шнур для покращення герметизації;
  • В стиках зовнішніх та внутрішній кутів рейка розрізається.

 

Як виконати примикання покрівельної мембрани до цегляної стіни без штукатурки

Схематичне зображення примикання мембрани до стіни з відливним козирком зображено на ілюстрації нижче.

Заведення покрівельної мембрани на вертикальну стіну з кріпленням під зливний дашок

  • Цегляна стіна повинна бути оштукатурена в зоні наплавлення бітумної мембрани. До «голої» кладки кріпити гідроізоляцію не допускається;
  • Наплавити бітумно-полімерну мембрану на стіну до рівня де буде закріплено крапельну планку (козирок);
  • Змонтувати крапельну планку із заведенням в штробу, трохи вище рівня покрівельного килима;
  • Крок кріплення крапельної планки не повинен перевищували 200-250 мм. Крім відведення води крапельна планка повинна механічно утримувати край бітумної мембрани по принципу крайової рейки;
  • Герметизувати стик між цегляною кладкою і крапельною планкою як показано на ілюстрації вище.

 

Як виконати примикання і захист гідроізоляції до парапетів вище 600 мм

  1. В найпростішому випадку якщо парапет не має фасадних відливів покрівельний килим не заводять на горизонтальну поверхню парапету. Край покрівельної мембрани закріпляється монтажною рейкою на висоті 300 мм від горизонтальної поверхні. Правила фіксації краю покрівельного килима рейкою ми описували вище.
  2. Якщо на парапеті передбачено металевий відлив з боку фасаду, але не передбачено металевий фартух що закриває весь парапет, то гідроізоляційний шар підіймають і приварюють на всю висоту з горизонтальною частиною парапету включно. Металевий відлив кріпиться під подвійним шаром покрівельної мембрани, так як показано на ілюстрації нижче. Край відливу повинен виступати над фасадом на 80-120 мм, щоб захистити фасад від намокання.

  1. У разі влаштування металевого фартуха з відливним козирком на всю ширину парапету, верхній шар покрівельної мембрани повинен заходити на вертикальну частину фасаду на 50-100 мм, і притискатися металевим фартухом як показано на ілюстрації нижче.

Фартух кріпиться до закладних кріпильних елементів за допомогою заклепок. Крок кріплення залежить від товщини та жорсткості сталевого профілю, але в будь якому випадку не повинен перевищувати 600 мм.

Не рекомендується жорстко скріплювати всі елементи металевого фартуха між собою, тут теж діє правило теплових зазорів. Жорстко скріплювати допускається секції довжиною трохи більше 4 метрів.

Примикання до парапетних і покрівельних воронок виконуються за інструкцією до монтажу від виробника воронок. Воронки повинні бути міцно зафіксовані та герметично з’єднані з покрівельним килимом. В будь-якому випадку навкруги воронки монтується шар підсилення не менше 500 на 500 мм.

Як правильно виконати гідроізоляцію до карнизного звису (якщо дах не має парапету)

Ілюстрація процесу

Опис операції

Перед монтажем відливу виконується пониження основи щоб вода стікала. Похилу основу вкрити праймером.

В місці монтажу примикання до карнизного звису монтується підсилююча смуга бітумно-полімерної мембрани шириною мінімум 300 мм.

Відлив з оцинкованої сталі встановлюють  з виносом його краю за площину фасаду на 100 мм. Відлив кріпиться з кроком 100 мм.

 

Після встановлення відливу на нього наплавляється нижній шар з гідроізоляційного матеріалу.

Верхній шар бітумно-полімерної мембрани опускають на 50 мм у вертикальній площині на відлив.

 

Як виконати гідроізоляцію флюгарок які виходять на поверхню покрівлі

Флюгарки необхідні для виведення надлишкової водяної пари із під покрівельного простору. Монтаж цих пристосувань виконується в наступній послідовності:

Ілюстрація процесу

Опис операції

Після розгортання шару гідроізоляції, в потрібному місці робиться хрестоподібний розріз, краї мембрани розгортаються та встановлюється флюгарка.

Підрізані кінці вкладаються щільно до флюгарки, зайвий матеріал підрізається і мембрана приварюється навкруги флюгарки. Далі вирізається фрагмент мембрани потрібного розміру, а в центрі потрібно вирізати отвір для флюгарки, і теж приварюється до основи.

Для щільного примикання до труби флюгарки вирізається ще один фрагмент мембрани. Край цього фрагменту розпускається пелюстками, щоб забезпечити напуск на попередній фрагмент. Останній фрагмент приварюється як до труби так і до основи. Після завершення герметизації надягається ковпачок.

 

Як виконати герметичне примикання покрівельного шару до круглих та квадратних труб, що проходять через покрівлю

 

Для цього також використовуються фрагменти бітумо-полімерної мембрани.

Ілюстрація процесу

Опис операції

На оброблену праймером основу вкладається додатковий шар гідроізоляційного матеріалу розміром на 150 мм більшим ніж діаметр труби.

Вирізати фргамент гідроізоляційної мебрани щоб вона могла щільно обгорнути трубу. Нижній край фрагмента розпустити на пелюстки так щоб пелюстки заходили на горизонтальну основу на 100 мм. Це перший шар гідроізоляції примикання

Приварюється другий (зовнішній) шар покрівельної мембрани

Операція з фрагментом бітумно-полімерної мембрани навкруг труби повторюється. Пелюстки та висота примикання на трубі повинні бути не меншими за 100 мм. Після цього на трубу надягається кільце з козирком і герметизується морозостійким герметиком.

 

Сподіваємося матеріал цієї статті був для вас корисним. З приводу замовлення матеріалів, чи заявки на співробітництво телефонуйте за номером вказаним вгорі сторінки, або пишіть в онлайн чат.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи