Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
April 15, 2024

При виборі бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів (в народі – єврорубероїдів) споживачу дуже важко зорієнтуватися, який саме матеріал обрати, адже на ринку представлено величезне різноманіття пропозицій і вітчизняного, і імпортного виробництва.

В цьому виборі основним критерієм має бути бажаний для споживача термін експлуатації бітумного матеріалу. Непрямим показником терміну експлуатації є термін гарантії виробника на збереження матеріалом своїх гідроізоляційних властивостей. Але, на жаль, більшість виробників декларують неправдиві терміни експлуатації, а поняття гарантійного терміну експлуатації змішують з загальним терміном експлуатації. Тож дуже часто буває, що самі гарантії являють собою лише декларацію про наміри без будь-яких гарантійних зобов’язань з боку виробника матеріалів.

У випадку нового будівництва чи капітального ремонту, на поміч споживачеві приходить наш ДБН В.2.6-220:2017, де у розділі 7.2. чітко і безкомпромісно прописані всі вимоги до бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів при їх виборі на ту, чи іншу будівлю.

Так, на даху з ухилом від 0 до 10% потрібно застосовувати покрівлю з двох шарів бітумного матеріалу (відповідно до табл. 5. Розділу 7.2.1.ДБН).

«Двошарові покрівельні килими допускається влаштовувати: із бітумних та бітумно-полімерних матеріалів, для верхнього шару – з розривною силою при розтягуванні не менше 500Н, товщиною не менше 3 мм, теплостійкістю не нижче +85°С і гнучкістю на брусі радіусом 15 мм не вище -15°С; і для нижнього шару – з розривною силою при розтягуванні не менше 300Н, товщиною не менше 2 мм, теплостійкістю не нижче +85°С і гнучкістю на брусі радіусом 15 мм не вище -10°С. При цьому:

На будівлях зі строком служби 50 років і більше (це всі житлові будівлі, адміністративні будівлі, будівлі навчальних і лікувальних закладів, капітальні виробничі будівлі (прим. автора)) застосовувати бітумно-полімерні матеріали армовані поліестером, з бітумною масою, модифікованою стірол-бутадієн-стіроловим каучуком, загальною товщиною гідроізоляційного килима не менше 8 мм.

На будівлях зі строком служби 30-50 років (це всі сільськогосподарські будівлі, деякі виробничі будівлі, деякі логістичні будівлі (прим. автора)) застосовувати бітумно-полімерні матеріали армовані поліестером для верхнього шару, поліестером чи склополотном для нижнього шару з бітумною масою, модифікованою стірол-бутадієн-стіроловим каучуком, або атактичним поліпропіленом загальною товщиною гідроізоляційного килима не менше 6 мм. (За вимогами розділу 7.2.4.ДБН)

Контроль дотримання вимог ДБН лягає на плечі служби Технагляду і ДАБІ.

Але який матеріал вибирати у випадку поточного ремонту? До речі, дуже часто під формулювання «поточний ремонт» підпадають і ремонти капітальні. Таким чином підрядники намагаються уникнути необхідності притримуватися вимог ДБН, які не розповсюджуються на випадки поточного ремонту.

У цьому випадку при виборі бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів слід звернути увагу на загальнодоступні характеристики цих матеріалів. Найбільш інформативними є, так звані, Листи Технічного Опису матеріалів. У більшості виробників ці документи несуть не лише технічне, а й рекламне смислове навантаження. Тому виробник зацікавлений давати в листах техопису матеріалів максимально достовірну інформацію. Ці листи виробником розповсюджуються в рекламних буклетах, каталогах, інтернеті і є відкритою інформацією в публічному просторі. Тому, якщо споживач з якихось причин вибрав якийсь бітумний рулонний гідроізоляційний матеріал, але в публічному просторі не може про знайти ніякої інформації – то є найперший дзвіночок, що з таким матеріалом щось не те, тож краще не зв’язуватись.

Далі, якщо споживач отримав лист технічного опису чи інший документ з технічними характеристиками бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів, йому треба звернути увагу на наступні технічні показники матеріалу, що його зацікавив:

  1. Яку армуючу основу застосовано у вибраному матеріалі? Полієстер (воно ж поліефір) чи склахолст? Краще поліестер, тому що поліестер значно міцніший на розрив і більш пластичний за склохолст.
  2. Якої міцності на розрив армуюча основа вибраного матеріалу (вимірюється в Ньютонах, зазначається Н)? Чим більше, тим краще, але має бути не менше за 500Н.

Міцність і пластичність армуючої основи напряму впливають на термін експлуатації майбутньої покрівлі і її супротив зовнішнім фізико-механічним впливам: коливанню температур, граду, і т.і.

  1. Теплостійкість матеріалу. Означає, при якій температурі нагріву бітумна суміш переходить в рідкий стан. Чим вище, тим краще. Але не менше +70°С. оптимально 90-110°С.

Це задля впевненості, що бітумна маса вашого покрівельного матеріалу в жаркий сонячний день не перетвориться на рідину і не стече з покрівлі вашого будинку.

  1. Гнучкість на брусі. Непрямий показник кількості і якості застосованого в бітумній суміші модифікатора. Оскільки жоден з виробників ніколи не показує склад бітумної суміші, саме цей показник дає можливість оцінити її якість за показником гнучкості матеріалу при мінусових температурах. Чим нижчий цей показник, тим якісніша бітумна суміш і тим довше пропрацює ваш покрівельний матеріал на покрівлі. Вважається, навіть за ДБН, що показник -15°С і нижче – це вже досить добре. Але ще краще -25°С, -30°С.
  2. Гарантійний термін експлуатації від виробника на бітумні рулонні матеріали, тобто збереження бітумними матеріалами своїх гідроізоляційних властивостей і готовність виробника компенсувати витрати споживача у гарантійному випадку. На жаль, більшість бітумних рулонних гідроізоляційних матеріалів вітчизняного виробництва настільки низької якості, що самі виробники не наважуються надавати на них хоч якісь гарантійні терміни.

Саме роблячи вибір за цими п’ятьма показниками, споживач зможе максимально впевнено вибрати якісний і довговічний бітумний рулонний гідроізоляційний матеріал для поточного ремонту.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи