Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
March 26, 2024

В цій статті розберемо особливості монтажу парапетних воронок водостоку на прикладі продукції Sita (Німеччина).  Це насправді високотехнологічна продукція яка відрізняється високими експлуатаційними характеристиками такими як механічна міцність та низька теплопровідність, що зменшує ймовірність випадання конденсату всередині воронок. На ринку України можна знайти елементи водостоку для пласких та пологих дахів дешевше, але тільки Sita дозволяє забезпечити абсолютну герметичність, та зменшити теплові втрати протягом всього терміну експлуатації.   

 

Різновиди парапетних воронок від компанії Sita

В цій статті розглянемо особливості саме парапетного водостоку, тому що він найпростіший у виконанні і підходить не тільки для нових будівель, а й для споруд що проходять модернізацію з повною заміною покрівельного покриття і системи водостоку. Вода через парапетні воронки може виводитися в труби що розміщені зовні будівлі, а у випадку аварійного водостоку вода скидається прямо через парапет без вертикальної труби, див. ілюстрацію нижче.

В будь-якому випадку для системи водовідливу через парапет не потрібно виділяти окремий простір в об’ємі будівлі для прокладення трубопроводів. Крім того, холодна вода, особливо від танення снігу, що йде через труби знижує температуру всередині приміщення і це треба компенсувати опаленням. А якщо труби йдуть зовні, то й проблеми такої немає.

Отже, ось перелік парапетних воронок від бренду Sita, які можуть використовуватись як для  основного, так і для аварійного водовідведення.

  1. SitaTurbo – парапетна воронка з нержавіючої сталі з пласким прямокутним патрубком для водовідведення. Вся конструкція має пласку конфігурацію, щоб воронка і відвідний патрубок займали якнайменше місця в покрівельному пирозі.

Крім того, парапетна воронка SitaTurbo має підвищену пропускну здатність, міцність та комплектується різними видами решіток пластин та іншого приладдя. На ілюстрації нижче приклад монтажу парапетної воронки Sita Turbo в якості основного водостоку.

Зверніть увагу, що прохід через парапет теж утеплений, щоб запобігти утворенню льодяних пробок, а далі вода відводиться через фірмові труби з нержавіючої сталі SitaAttika.

Серед приладдя і аксесуарів які можна купити разом з парапетними воронками SitaTurbo є наступні позиції:

  • Перехідники з прямокутного патрубка на: фірмову трубу SitaAttika; стандартну оцинковану трубу згідно DIN EN 612; на квадратну оцинковану трубу.

 

  • Стандартна кришка для листовловлювача.

  • Терасна насадка для експлуатованих покрівель.

  • Термоізоляційна плита для монтажу в шар утепленої покрівлі. Можливі модифікації з мінеральної вати високої щільності або з поліуретану.

                      

  • Пароізоляційна плита з EPDM каучуку для герметичного та еластичного з’єднання з пароізоляцією покрівлі.

  • З’єднувальний фартух для герметизації покрівельного покриття з фланцем.

 

  • Металева фасадна пластина товщиною 1,5 мм (монтується зовні парапету).

Подібний набір приладдя для монтажу парапетних воронок Sita доступний для всіх модифікацій водостічних воронок від бренду Sita.

  1. SitaRondo – нержавіюча сталь, кругла труба з можливістю прямого приєднання патрубка до системи труб SitaAttika. Кутова парапетна воронка SitaRondo констркутивно простіша і монтується безпосередньо під стінкою парапету.

Можлива модифікація з нестандартною довжиною патрубка. Приклад монтажу парапетної воронки SitaRondo зображено на ілюстрації нижче. До цієї моделі доступні пароізоляційні плити та фасадні пластини під потрібний діаметр патрубка.

  1. SitaIndra  - утеплена поліуретанова воронка в комбінації з трубою з нержавіючої сталі. Відрізняється комплектною поставкою разом з термоізоляційною плитою з мінеральної вати, або поліуретану.

Парапетна воронка SitaIndra  - це надзвичайно зручне та просте в монтажі рішення, адже в комплекті є всі необхідні компоненти, а з’єднання  з покрівельною гідроізоляцією здійснюється з допомогою комплектного фартуха. А ще додатково можна замовити:

  • Терасну насадку яка встановлюється замість стандартного листовловлювача.

  • Фасадну пластинку з нержавіючої сталі

Існує ще модифікація SitaDSS Indra для вакуумних систем водостоку, але в цій статті ми її розглядати не будемо.

  1. SitaEasy / SitaEasy Go – кутові парапетні воронки з поліуретану, що використовуються як для основного, так і для аварійного водовідведення.

 

Це поліуретанові парапетні воронки призначені для герметичного з’єднання з бітумною гідроізоляцією покрівлі, для чого в воронку із заводу вварено з’єднувальний фартух. Приклад монтажу на ілюстрації нижче, як бачимо, поліуретановий патрубок напряму з’єднується зі стандартною трубою SitaAttika.

Для парапетних воронок SitaEasy / SitaEasy Go доступні наступні пристосування:

  • Вловлювачі для листя та гравію.

 

  • Пароізоляційна плита для парапетних воронок SitaEasy / SitaEasy Go.

  • Терасна дренажна решітка.

  • Фасадна пластина.

 

 

Як монтувати парапетні воронки Sita

Ми приведемо загальні рекомендації та розберемо як приклад монтаж досить простих воронок SitaEasy / SitaEasy Go. Водостоки Sita це професійні системи і для їх монтажу існують докладні інструкції та навчальні програми в офіційних дилерів.

Крім Українських будівельних норм щодо застосування продукції Sita також потрібно враховувати вимоги та рекомендації європейської нормативної документації: DIN EN 12056-3, DIN 1986-100, DIN 1986-3, DIN 18531, DIN 18195, DIN 18234, розпорядження для конструкцій плоских покрівель.

Ось найважливіші пункти цих нормативних документів, що стосуються монтажу парапетних воронок SitaEasy / SitaEasy Go:

  •  Покрівельні воронки встановлюються в найнижчих точках покрівлі.
  • Корпуси покрівельних воронок повинні бути механічно закріплені з несучою конструкцією покрівлі.
  • До покрівельних воронок повинен бути забезпечений вільний доступ для профілактичних робіт та контролю.
  • До покрівельних воронок та приєднаних до них трубопроводів слід за необхідності застосовувати належні заходи щодо захисту від конденсату.
  • Для покрівельних воронок мінімум два рази на рік проводити профілактичні роботи. При цьому встановити відсутні частини і перевірити всі з'єднання, у тому числі фланцеві з'єднання.
  • У випадку зі сполучними фартухами з бітуму з розділювальною плівкою, плівку відпалити полум'ям.

Тепер перейдемо власне до опису монтажу парапетних воронок SitaEasy / SitaEasy Go.

Крок монтажу

Ілюстрація

Змазати вивідний патрубок воронки з зовнішнього боку, а також змазати еластичне ущільнення на відвідній трубі зсередини

Вставити парапетну воронку SitaEasy / SitaEasy Go в заздалегідь підготовлений отвір в стінці парапету

Механічно зафіксувати фартух парапетної воронки до основи

Приклеїти чи приварити гідроізоляцію до з’єднувальної манжети парапетної воронки в зовнішньому листі зробити виріз навпроти отвору, як показано на ілюстрації праворуч

Встановити вловлювач листя та гравію або терасну дренажну решітку

 

 

Схема встановлення вловлювача листя до парапетних воронок SitaEasy / SitaEasy Go.

Якщо у вас є питання щодо монтажу чи технічних рішень із застосування водостічних систем Sita телефонуйте за номером вказаним вгорі сторінки або пишіть в онлайн чат.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи