Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
July 04, 2023

Покрівля є одним із найважливіших компонентів будівлі, який забезпечує захист від атмосферних впливів та зберігає комфорт всередині приміщення. Всім відомий той факт, що конструкція даху складається з дерев’яних елементів, покрівельного покриття, теплоізоляції і, обов’язково, гідро- та пароізоляції, які відіграють критично важливу роль у забезпеченні дахом своїх функцій, адже вода є основним ворогом будівельних матеріалів.

      Однак, не існує такого листа гідроізоляції, який би ідеально по формі підійшов під кожен дах. Усі будинки відрізняються розмірами й формою, тому гідроізоляційні мембрани та плівки в будь-якому випадку потрібно різати і якісно з’єднувати між собою, щоб убезпечити покрівлю від можливих протікань.

      Саме для вирішення такого завдання на допомогу приходять FIXIT – стрічки, які здатні надійно і надовго з’єднати пароізоляційні плівки та гідроізоляційні мембрани. Розпочнемо з найцікавішого:

Які ж стрічки зможуть відмінно склеїти ворсисту мембрану?

      Найкращим рішенням для роботи із супердифузійними мембранами є стрічки М-1, М-2, У-1.

М-1 – одностороння з’єднувальна стрічка на основі з нетканого полотна

      Основою стрічки М-1 є спанбонд (це тканинний матеріал, виготовлений із найтонших волокон полімеру), але серцем цієї стрічки є товстий шар клею під назвою поліакрилат, який відзначається високими адгезивними здібностями і був створений для робіт підвищеної міцності. Гідроізоляція повинна не пропускати воду до теплоізоляції, але при цьому вона має допускати випаровування зсередини. Незалежно від того, наскільки щільною є теплоізоляція, всередині завжди міститься деяка кількість повітря, яке потрібно виводити назовні, щоб уникнути утворення конденсату. Стрічка М-1, як ми вже зазначили, має основу спанбонду – абсолютно такого ж матеріалу, з якого виготовляються супердифузійні мембрани. Відповідно, вона буде прекрасним помічником для мембрани у виконанні своїх функцій.

      Стрічка має розміри 50мм х 25м, є односторонньою і володіє відмінною стійкістю до вологи, дифузії і УФ-випромінювання. А застосовувати її можна для з’єднування полотен мембран між собою, для герметизації проникних конструкцій через гідроізоляцію, а також для ремонту пошкоджених ділянок мембран.

М-2 – двостороння з’єднувальна стрічка з посиленою адгезією до мембрани

      Стрічка М-2 має розміри 38мм х 50м, є двосторонньою і армованою, що свідчить про високу міцність. Спеціальний клейовий шар забезпечує надійну гідроізоляцію і запобігає проникненню води в зоні склеювання. До того ж, вона є тонкою (0,2 мм) і непомітною при склеюванні.

      Варіантами її застосування є з’єднання горизонтальних та вертикальних стиків супердифузійних мембран, з’єднання мембрани з водовідводною планкою, герметизація примикань плівок та мембран до периметру покрівлі, а також ремонт пошкоджених ділянок плівок та мембран.

У-1 – одностороння ущільнююча стрічка на основі пінополіетилену

      Стрічка У-1 має розміри 50мм х 25 м. Виготовлена вона зі спіненого поліетилену, а вирізняється на фоні інших своєю товщиною – 3 мм. Така стрічка забезпечує захист кроквяної системи від потрапляння вологи та ущільнює проникнення цвяхів крізь гідрозахист при монтажі контррейки. Також стрічка У-1 може служити ущільнювачем стиків при монтажі сендвіч панелей і знижувати вібрації під час монтажу сендвіч панелей та несучих конструкцій каркасних будинків.

      Після використання цих стрічок можна бути на 100% впевненим, що гідроізоляційна супердифузійна мембрана в надійних руках. Однак, видихати з полегшенням ще зарано: закони фізики говорять про те, що повітря піднімається знизу догори. Відповідно, вся пара, яка виникає після кипіння чайнику, після гарячого душу і, навіть, яка виробляється рослинками на підвіконні і диханням мешканців, піднімається до покрівлі зсередини і починає руйнувати теплоізоляцію. Отже, її потрібно захистити із внутрішньої сторони також, і в цьому на допомогу приходять пароізоляційні плівки, які не допускають пару до конструкції покрівлі.

Що найкраще підійде для пароізоляційних плівок?

      Логіка встановлення плівок така ж, як і мембран: потрібно якісно проклеїти листи плівок для забезпечення виконання ними своїх функцій. Й ідеальними стрічками, які також не пропускають пари, є Ал-1 і К-2.

АЛ-1 – одностороння з’єднувальна алюмінієва стрічка

      Назва Ал-1 є похідною від слова «алюмінієва». Її основною особливістю за рахунок цього є те, що вона витримує температуру до +120°С, тобто може використовуватися в таких місцях, як бані, сауни тощо. Стрічка є односторонньою, має розміри 50мм х 50м, а її клейовою основою є акрил. Така стрічка підходить для з’єднання пароізоляційних плівок, ремонту порізів на полотнищі плівки і герметизації гнучких повітроводів, систем вентиляції та кондиціонування.

К-2 – двостороння з’єднувальна та герметизуюча стрічка з бутилкаучуку

      Двостороння стрічка К-2 має розміри 15мм х 25м, а її основою є бутилкаучук. Стрічка забезпечує довговічне паро-, повітронепроникне з’єднання паробар’єрів між собою при вертикальному або горизонтальному перекритті листів плівок, а областю її застосування є з’єднання підпокрівельних плівок, герметизація примикань плівок до периметру покрівлі, герметизація стиків покрівлі, з’єднання з елементами, які проходять крізь плівку, з’єднання з несучими будівельними конструкціями.

      А у приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як басейни, наприклад, при необхідності встановлення пароізоляції рекомендується провести подвійне з’єднання плівок між собою, – за допомогою стрічки К-2 в напуск та АЛ-1 – в стик.

Хочеться знайти універсальний варіант для склеювання паро- та гідроізоляції?

      Особливістю FIXIT є те, що у нас в асортименті є такі стрічки, які підходять як для склеювання супердифузійних мембран, так і пароізоляційних плівок: UNI та UNISAN.

 UNI – паронепроникна універсальна стрічка з посиленою адгезією

      Стрічка UNI має розміри 60мм х 25м, підходить як для роботи із супердифузійними мембранами, так і підпокрівельними плівками. Основою стрічки є поліетилен, а клейовий шар складається з поліакрилату. До того ж, вона паронепроникна, армована і має дуже хорошу адгезію, стійка до вологи, дифузії та до УФ-випромінювання. Підходить для з’єднування полотен мембран та плівок між собою, ремонту пошкоджених ділянок плівок та мембран і герметизації проникних елементів крізь плівки та мембрани.

UNISAN – паронепроникна універсальна стрічка

      Стрічка UNISAN підходить також для роботи як із плівками, так і з мембранами. Має розміри 60мм х 25м, складається з поліетилену, армованого поліефірною сіткою. А клей цієї стрічки має основу акрилової дисперсії без розчинників. Областю застосування даної стрічки є з’єднання пароізоляційних плівок і мембран, ремонт пошкоджених ділянок плівок та мембран, а також склеювання пароізоляційних плівок та мембран із деревиною та металевими елементами.  

А що робити, якщо потрібно виправити уже наявні пошкодження?

      Якщо ви натрапили на дану статтю запізно, а при будівництві використовували не якісний матеріал, який зіпсувався з часом, маємо для вас рішення – універсальну ремонтну стрічку PLASTTER ST.

PLASTTER ST – універсальна ремонтна стрічка

      Виготовлені стрічки з модифікованого бітумного складу і міцної алюмінієвої стрічки, призначені для герметизації та гідроізоляції всіх можливих з`єднувань, щілин, тріщин. А представлені вони у двох найпопулярніших кольорах: коричневий і алюмінієвий, шириною 10 і 15 см.

      Даний матеріал називають універсальним, тому що стрічки мають відмінну адгезію до найпоширеніших будівельних матеріалів: метал, пластик, деревина, скло, бітум, цемент, бетон, азбестоцементні листи, мармур, кераміка, цементно-стружкові плити. До того ж, бітумну стрічку можна сміливо використовувати як в всередині приміщення, так і в місцях, які безпосередньо знаходяться під впливом атмосферних явищ.

      Як бачите, асортимент FIXIT не є надто широким, щоб було незрозуміло, яку стрічку найкраще обрати для певного роду робіт. Вони уже є обраними завдяки відмінним характеристикам і з ними покрівельний пиріг буде найсмачнішим J

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи