ПН ВТ СР ЧТ ПТ | СБ | НД |
9:00 - 18:00 | Вихiднi |
порожній
Ви вирішили будувати будинок? Вітаємо, ви на порозі нових унікальних відчуттів, коли зроблений перший крок в кімнату, яка виглядає саме так, як ви мріяли. Але і на порозі великих клопотів і переживань про те, чи все зроблено правильно, вірно вибраний проект, як вибрати будівельні матеріали, що відповідають всім вимогам. Кілька простих правил зроблять ваше життя трохи легше.
ЯКІСТЬ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ - ЯК ВИЗНАЧИТИ
Будівельні матеріали мають ряд показників, за якими і визначається їх якість:
Довговічність - напевно, один з ключових показників, це здатність матеріалів зберігати працездатний стан протягом найбільш тривалого терміну експлуатації. Саме від нього залежить, наскільки часто ви будете робити ремонт. Звичайно, більш довговічні матеріали коштують дорожче, але додайте до економії суму, витрачену на нову бригаду будівельників і супутні матеріали, і ви побачите, що краще робити ремонт трохи дорожче, але рідше. Рівень довговічності матеріалів визначається проведенням випробувань на зносостійкість, силу руйнування, деформації, дії навколишнього середовища і т.д. За проведеними випробуваннями і отриманими результатами видається припис (сертифікат) в якому вказано граничний термін експлуатації. Знаючі будівельники можуть ще більше зміцнити матеріал, наприклад, бетон при контакті з щавлевої кислотою стає ще більш щільним і довговічним. Кожен матеріал має свої норми довговічності - металоконструкції, наприклад, діляться на три категорії - не менше 100 років, не менше 50 років, не менше 20 років експлуатації. Для кожного типу будівництва використовуються строго певні типи металоконструкцій.
Морозостійкість - це не кількість років, які прослужить матеріал, як думають багато хто. Показник морозостійкості - це кількість циклів замерзання і відтавання, які він витримає. Такий параметр в будівництві є одним з основних, так як за показником граничних температур визначається довговічність багатьох матеріалів. Клінкерна цегла, здатний простояти більше ста років, має морозостійкість F300, облицювальний добротний простий цегла має показниками F100, і здатний простояти до 50-60 років. Якщо ж ви віддасте перевагу більш дешеву цеглу з показником F25, через 30 років він вже буде частково руйнуватися від впливів зовнішнього середовища і мати не благородний зовнішній вигляд. Однак є можливості посилити цей показник - той же бетон при введенні спеціальних добавок підвищує свою морозостійкість з F150 до F1000. Але це зовсім не означає, що придбавши більш дешеву цеглу в сукупності з матеріалами для підвищення зносостійкості ви досягнете бажаного результату.
Безвідмовність - пов'язане з довговічністю поняття, означає властивість матеріалу зберігати свою працездатність у певних умовах середовища без перерв на ремонт.
Ремонтопридатність - здатність матеріалу або виробу відновлюватися до вихідного стану. Для показника ремонтопридатності має значення термін ймовірного ремонту та витрачені на це зусилля.
Вологостійкість, це ступінь стійкості матеріалів при впливі з підвищеною вологістю. Такий параметр є також значущим для побудови будівель і споруд. При розрахунку коефіцієнта вологостійкості дуже важливо враховувати клімат, середні кількість опадів для кожної пори року. На сьогоднішній день існує безліч різних покриттів для збільшення коефіцієнта вологостійкості, однак не всі матеріали піддаються подібній обробці. Наприклад, дерево має низький показник вологостійкості, тому воно потребує більшого захисту, ніж той же камінь або цегла, або не всі металеві сплави.
Гарантія на будівельні матеріали - просто необхідний фактор. В Україні існує власна система сертифікації, за яку відповідають такі служби, як «УкрСЕПРО» «Укрметртестстандарт», і тільки матеріали, що пройшли перевірку, відповідають всім встановленим вимогам. Якщо ви сумніваєтеся у виборі, і в тому числі якщо і не сумніваєтеся, вимагайте у продавця сертифікат відповідності і гарантійний талон. Документи, що підтверджують походження матеріалів - ще один спосіб упевнитися в їх справжності. Будівельні матеріали - не дешеві покупки, тому особливо прикро буде не мати можливості захистити свої права. Не потрібно соромитися, адже ви платите свої гроші і немає нічого поганого в тому, що ви перевіряєте все, що вважаєте за потрібне.
Простота монтажу - при закладці кошторису обов'язково введіть витрати на монтаж, тому що він часом коштує дорожче самих матеріалів. Саме тому кам'яні і цегляні будівлі поступово замінюються будівлями на основі металоконструкцій - саме простота і швидкість монтажу призводить до здешевлення проектів. Подумайте перед покупкою - чи зможете ви зробити цей монтаж самостійно або доведеться наймати підрядників.
Час і вартість робіт - час, це такі ж витрати, як і гроші, тому ставитися до них потрібно з однаковою педантичністю. Можливо, ви виконаєте ятати целюлозної теплоізоляції вручну, але за допомогою специальной машини це вийде в рази швидше і якісніше. Звичайно, не варто переплачувати за все, але розумний баланс між цими двома показниками приведуть вас до реальної економії.
ЯКІСНО АБО ШВИДКО І ДЕШЕВО - ЩО ВИБРАТИ?
Всі ми бачимо наші дороги, які вимагають щорічного ремонту. Здавалося б, тільки недавно на цій дорозі йшов ремонт, і вона знову в ямах. Питання в неякісних матеріалах і не дотриманні технології. Також і у власному будинку - якщо ви не плануєте при капітальному ремонті на наступний же рік закладати тріщини в стелі або стінах, звертайте увагу на склад і виробника сумішей і штукатурки. І це ще малі проблеми, до яких можу привести неякісні матеріали. Рівень забруднення повітря в будинках, в яких використовувалися неякісне будівельна сировина, набагато вище допустимих значень, в ньому можна знайти формальдегіди і свинець, мідь і олово, і навіть неймовірно токсичну ртуть. Мінеральна вата - один з утеплювачів, що користується підвищеним попитом у будівельників. При виборі такого роду утеплювача в обов'язковому порядку необхідно перевіряти сертифікати, показники токсичності і клас вогнетривкості. В іншому випадку при придбанні контрафактної продукції, в якій рівень фенолу і формальдегіду може бути настільки високий, що привести до загибелі людини.
Але часом неможливо необізнаній людині визначити - якісні будівельні матеріали чи ні. У цьому випадку варто звернутися до компетентних фахівців, які допоможуть вам у виборі. Багато будівельних компаній України вже включили таку послугу в свій каталог, і вона користується заслуженим попитом. Де знайти якісні будівельні матеріали, якщо нема до кого звернутися? Необхідно максимально обережно і ретельно вибирати постачальника. Обов'язково варто запросити сертифікати наданої продукції у дилера, запросити документи, що підтверджують роботу з заводом виробником, сертифікати заводу виробника.
Типові помилки У ВИБОРІ МАТЕРІАЛУ
Представляємо вам кілька найпоширеніших помилок, які здійснюють більшість недосвідчених замовників:
Неправильний вибір утеплювача. Надмірною популярністю серед утеплювачів користується пінополістирол. Це явище обумовлено відносно низькою ціною серед конкуруючих матеріалів. Однак доцільно такий матеріал утеплення використовувати для певних матеріалів, враховуючи конструкцію і впливу навколишнього середовища. Пінополістирол матеріал з високим ступенем горючості і використання його в конструкціях, де він відкритий і піддається впливу навколишнього середовища (вентфасад наприклад) - небезпечно з техніки пожежної безпеки.
При стягуванні підлоги часто намагаються трошки заощадити і не купують армуючої сітки. Результат - тріщини в бетоні і ще один виклик майстрів, а це вже зовсім інші витрати.
При виборі облицювальних фасадних матеріалів обов'язково варто враховувати особливість ваших стін, тому що якщо ви заплануєте облицювання натуральним каменем на слабкі стіни, вони просто обваляться.
Гідроізоляція фундаменту - ще один пункт, на який часто не звертають увагу. Але саме від якості гідроізоляції залежить, скільки простоїть ваш будинок. Тут економити зовсім не потрібно.
ЩО ВАЖЛИВІШОГО - МАТЕРІАЛИ АБО ВИКОНАВЦІ?
Досить складне питання, тому що часом навіть досвідчений майстер не в змозі зробити хорошу роботу на матеріалах, які йому запропонують. Але в цілому саме майстер визначає рівень якості будівельних робіт. Якщо ви звернетеся до грамотного фахівця спочатку, він допоможе вибрати якісні матеріали, підкаже при необхідності, як вирішити рекламацію за матеріалом. Мало купити хороші матеріали, ще потрібно дотримати всю технологію процесу, а саме за це і відповідають майстри. Для того щоб не помилитися з майстрами, скористайтеся двома способами їх пошуку:
1. «сарафанне радіо» - так, саме воно найчастіше дає найкращі результати. Розпитайте своїх знайомих, які недавно вели будівництво або робили капітальний ремонт, до кого вони зверталися і наскільки залишилися задоволені результатом. На основі історій реальних випадків ви зможете скласти свою думку про підрядників, які працюють у вашому місті.
2. Принцип популярності і довговічності. Зверніться в найвідомішу і старовинну компанію вашого міста - вони давно працюють, організація будь-яких процесів у них швидше за все на висоті, і вони заробили собі авторитет, яким дорожать. Їм невигідно поиметь легку вигоду сьогодні, їх принцип - довгострокові вкладення.
Якщо ж ви все ж задається питанням, як проконтролювати будівельників, візьміться за цю справу самостійно.
1. Визначтеся, що саме ви хочете отримати від будівельної бригади, в які терміни і за які гроші.
2. Визначте вимоги до роботи і працівникам - наприклад, не можна пити на робочому місці, робочий день починається рівно о 9.
3. Дізнайтеся тонкощі майбутніх процесів, тоді вам легше буде розуміти якість роботи.
4. Введіть поетапну оплату праці. Ніяких авансів (крім грошей, що виділяються на матеріали). В цьому випадку ви зможете в
будь-який момент відмовитися від послуг недбайливих працівників.
5. Намагайтеся максимальний час знаходиться в місці будівництва, щоб ви могли вчасно вказати на неякісну роботу.
Такі прості правила допоможуть вам «тримати руку на пульсі» власного ремонту. У висновку хочеться розповісти про невеликий правилі - вибирайте матеріали тільки у офіційних дилерів, придбайте сертифіковану продукцію, враховуйте умови експлуатації та застосування матеріалів, умовах монтажу матеріалів.