Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Строительные материалы для фасада

Фасад будинку - це візитна картка його господаря, це та родзинка, яка перетворює звичайне будова в цікавий будинок. Тому кожному хочеться, щоб його котедж був не схожий на інші, а до того ж щоб в ньому було прохолодно влітку й тепло взимку, щоб облицювання була довговічною і пожаробезопасной, щоб вона відповідала екологічним нормам.

Як домогтися поєднання всіх цих якостей? Які вони, сучасні будівельні матеріали для фасаду будинку?

На сьогоднішній день виготовлення фасадів застосовуються різні матеріали, наприклад: штукатурка, камінь, облицювальна цегла, різні сайдинги, панелі.

Одним з найпопулярніших матеріалів для виготовлення фасадів є штукатурні покриття. Такий матеріал, як і багато інших, має як свої переваги, так і недоліки. Так до позитивних рис такого покриття можна віднести різноманітність покриття, що наноситься. З додавання спеціальних хімічних речовин різноманітність колірної гами може задовольнити найвибагливішого покупця. Гарне штукатурні покриття плюс правильне нанесення додасть додатковий захист несучої конструкції, додатково підвищить коефіцієнт вологостійкості, а також стійкості до агресивних дій навколишнього середовища несучої конструкції. Найбільшим недоліком є ​​низька якість споживаного сировини, так як при низькоякісної штукатурки ви не тільки зіпсуєте зовнішній вигляд, але і ризикуєте пошкодити несучу конструкцію. Такого результату можна досягти і при неправильному нанесенні штукатурки на несучу конструкцію. Будьте пильні.

Вентильований фасад - з'явився на Заході досить давно, і з успіхом там застосовувався. В країни колишнього СРСР потрапив тільки через половину століття, і отримав миттєво масове поширення. Його плюс в тому, що між стіною і отеделочним фасадом є відстань, завдяки чому несучі стіни завжди залишаються сухими, вони не схильні до так перепадів температур, в таких приміщеннях тепло взимку прохолодно влітку. Цей вентильований фасад являє собою конструкцію, яка на собі утримує ще утеплювач і оздоблювальний матеріал. Сама металоконструкція складається з алюмінієвих, оцинкованих напрямних або з нержавіючої сталі. Для утеплювача підходять найкраще негорючі плити із спресованого мінеральної вати. А вже до облицювальної покриттю можна підійти з усією фантазією, адже їх неймовірна кількість:

1. склопанель (найбільш поширені для офісних будівель);
2. Керамограніт;
3. Аллюмокомпозіт;
4. Теракотові панелі;
5. Дерев'яна фасадна дошка;
6. Металлокассет;
7. Фіброцементні панелі;
8. Фіброцементний сайдинг;
9. Металевий сайдинг;
10. Hpl панелі;
11. Граніт;
12. Мармур.

ЯКИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ фасаду ДОМА морально застаріли - ПОГЛЯД КРІЗЬ ЛІТА

Давно пішли в минуле однотипні будинки, які як солдатики шикувалися вздовж доріг. Однаковий сірий колір, повна відсутність декору і недовговічні матеріали, опадає вже через рік, надавали нашим містам гнітючу атмосферу. Неякісна штукатурка відшаровувалася цілими пластами, залишаючи після себе зруйновану структуру поверхні несучої конструкції. Фарбована штукатурка теж не проходила перевірку часом. Крім того, витрати жителів на опалення через недостатні теплоізоляційних властивостей матеріалів були дуже високі - наші мами говорили «гріємо вулицю», і це була правда - велика частина тепла йшла за межі будинків.

Вапно - один з улюблених в Радянську епоху матеріалів для обробки фасадів. Чи потрібно нагадувати про те, що ремонтні роботи доводилося проводити мало не щороку?

Але сучасний будинок дуже відрізняється від старих будівель. На наших фасадах з'явилися еркери і складні рельєфи, балкони перетворилися в засклені лоджії, Сходи, веранди, тераси - все це ускладнило архітектуру будинків, завдяки чому вони стали унікальними. Тепер кожен може жити в будинку, який не схожий на інші. Матеріали для облицювання фасаду будинку допомагають в цьому, забезпечуючи різноманітність кольорів і фактур.

ЄДИНИЙ І НЕПОВТОРНИЙ. СТИЛІ І ДИЗАЙНЕРСЬКІ РІШЕННЯ

Архітектурний стиль - це вираз в камені або дереві характеру господаря, його цінностей і звичок, його настрою і стилю життя. Звичайно, стиль фасаду обов'язково повинен перегукуватися з внутрішнім плануванням будинку, з самої архітектурою стін. Існує кілька головних напрямків, які можна застосувати в нашому кліматі, всередині яких і відбувається диво дизайнерів:

Класичний стиль - один з найбільш затребуваних. Актуальний і для житлових, і для нежитлових будівель. Строгість і лаконічність форм, відсутність громіздких елементів бароко, наявність колон, балюстрад, ліпнини, карнизів говорять про пряме характер, прагнення до стабільності. Для втілення класичного стилю використовуються поліуретанові конструкції, які легко створять необхідний антураж, що не обтяжуючи і не перевантажуючи будівлю. Якісна штукатурка пастельних кольорів - найкращий фон для класичного стилю.
Англійський стиль - з'явився у нас досить недавно, але завоював велику популярність у замовників. Типовий англійський особняк - це двоповерхова будівля з червоної цегли з високими симетричними вікнами і крутими схилами черепичним даху. Основна оздоблення фасаду -добротная штукатурка, прикрашена вінчають карнизом з натурального каменю, широкими наличниками і сандриками і обов'язковим поруч з цокольного каменю.
Скандинавський стиль обумовлений в основному суворими кліматичними умовами країн. Але в Україні він теж має успіх, адже наші зими деколи складно назвати м'якими. Це найчастіше також двоповерхові будинки, оброблені натуральними матеріалами - деревом, каменем. Цоколь також виконаний з натурального каменю, мансардні вікна - великі і світлі, торцеві стіни прикрашені еркерами. Каркасна структура оздоблення фасаду теж зустрічається часто, головне - натуральність матеріалів.
Модерн - цей стиль можна зустріти в розкішних заміських будинках, в багатоквартирних дорогих будинках, у вілл. Симетрія - це не те, що ви знайдете в таких будівлях. Для них характерні м'які лінії, округлі фасади, криволінійні прорізи вікон, арочні двері. У модерні є великий запас декоративних елементів - це і ковані решітки, і просторі тераси, і гвинтові сходи, і панно з мозаїки, і галереї з балюстрадами. Кольорова палітра може бути найрізноманітнішою, але тягнеться все ж до пастельних відтінків.
Шале і фахверк - ці стилі у нас асоціюються з будинками класу люкс, хоча вони характерні для альпійських сіл. І все ж такі будинки повні чарівності - горизонтальні, діагональні і вертикальні балки деревини твердих порід контрастно виділяються на тлі кам'яних стін, типові будинок шале - це кам'яний перший поверх і дерев'яний другий. Але в Україні, як і в Росії перейшли на каркасні конструкції з металоконструкцій, стали і клеєного бруса з сучасними системами теплоізоляції. Імітацію цільних дерев'яних брусів можна робити за допомогою поліуретанових балок або дощок.
Хайтек - це стиль, в якому повністю використовуються нові матеріали для оздоблення фасаду будинку. Бетон, скло і метал - це те, що ви побачите в першу чергу. Строгі лінії, велика кількість світла, сріблясті, металеві та білі тони в обробці.
Еклектика - це стиль для тих, хто хоче дійсно виділятися. Змішання стилів і напрямків часом призводить до найнеймовірніших результатами.
Вивчайте, пробуйте, творите - це ваш будинок, ваша мрія.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ОБЛИЦЮВАННЯ фасаду БУДИНКУ - ЩО ВИБРАТИ?

При всьому тому, що оздоблювальних матеріалів безліч, не всі вони підійдуть саме вам. Вибір залежить від типу будівлі, від коефіцієнта міцності несучої конструкції, від архітектурного проекту, від клімату і ландшафту.
Будинки складаються з дерев'яних зрубів вимагають особливо обережного підходу, так як такий матеріал найбільш схильний до впливу чинників навколишнього середовища. Такі будинки можна обробляти тільки спеціальними лакофарбовими та іншими полімерними, хімічними покриттями. Тому при будівництві такого будинку найкраще спочатку вибирати якісніший відповідно дорогий матеріал. Безсумнівно, що самим ідеальним і дорогим матеріалом є клеєний брус. За полімерним і хімічним покриттям найкраще звернутися до постачальника бруса, вони краще розкажуть який матеріал покриття, підійде до їх продукції.

Якщо ж ви вирішите зробити навісну облицювання, тут вже немає меж вашої фантазії. Тоді зверніть увагу на сайдинг - легкі панелі з полівінілхлориду або з дерев'яної основи, металевої. Покриття монтується каскадом під однаковим кутом, що нагадує ялинкові яруси. Перевагою такого покриття є легкість монтажу, мають сотні відтінків, просто миються і дуже довговічні, простота і надійність в експлуатації.

Також можна звернути увагу на облицювання декоративним каменем або плиткою. Однак такий матеріал значно дорожче і складніше при монтажі. До переваг такого захисного покриття можна віднести надмірну довговічність, стійкість до великих механічних навантажень і т.д.
Облицювання кам'яних і цегляних будинків штукатуркою догострого.

Бова і понині - називається легкий мокрий метод. Звичайно, сировину стало довговічніше, але все ж сучасні оздоблювальні матеріали для фасаду будинку зроблять його більш привабливим, більш респектабельним, більш довговічним.

Облицювання цеглою теж приносить фасаду респектабельний вигляд і цей спосіб використовується, але він вимагає ускладнення архітектури будинку, що дуже занадто багато роботи і не завжди має сенс.

Клінкерна плитка імітує цегла, вона теж складається з глини, води і барвників. Істотно ускладнює каркас будинку, тому при такій обробці пред'являються підвищені вимоги до міцності до несучої конструкції будівлі або споруди.

Обшивка блок-хаусом - коли кам'яний будинок не вписується в навколишній ландшафт, його варто обшити дерев'яними матеріалами. Один мінус - такий фасад необхідно покривати спеціальними захисними складами не менше, ніж в 5-9 років (залежить від клімату).

Проблему довговічності деревної облицювання може вирішити термодерево. Деревні блоки обробляють в особливих умовах при температурі 160 ° градусів, завдяки чому вона набуває особливої ​​стійкість до несприятливих факторів і перепадів температур.

Прислухаючись до наших рекомендацій, кожен зможе підібрати собі нові матеріали для стін будинку по своєму смаку і гаманцю. Хочеться тільки нагадати, в будівництві не буває дрібниць. Особливу увагу варто звернути на придбані матеріали, врахувати всі умови експлуатації, рекомендації, а головне якість продукції.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи