Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Будівництво будинку починається з проектування і побудови фундаменту, адже саме він передає навантаження від верхніх елементів будівлі на грунтову основу. Надійність і довговічність фундаменту, а значить і вашого будинку і споруди залежить не тільки від несучої здатності, а й від того, наскільки фундамент буде захищений від таких факторів як сезонний підйом грунтових вод і фільтрації поверхневих і ґрунтових вод. Тому гідроізоляція фундаменту - необхідний етап будь-якого будівництва. Питання гідроізоляції фундаменту актуалізується ще на етапі проектування. Знаючи, на якому рівні, знаходяться грунтові води, і фільтраційні властивості грунту проектувальник приймає рішення, яку гідроізоляцію застосовувати.

При роботі з проектуванням і будівництві фундаменту слід звернути увагу на наступні моменти:

1) Вид грунту (грунти якої породи знаходяться, грунт, техногенні освіти в грунті і т.д.);
2) Як правило, при приватному будівництві, не маючи під рукою групу геологів і спеціального устаткування рівень грунтових вод - визначається найчастіше навесні або восени під час дощів за рівнем води в ближніх колодязях або спеціальних розвідувальних свердловинах. Велика кількість зеленої рослинності, болотних кольорів - незабудки, мати і мачухи, осоки також говорить про близькість ґрунтових вод;
3) При наявності підвалу - варто відзначити, що в будинку з підвалом слід використовувати гідроізоляцію;
4) Обов'язково слід прорахувати вимощення, саме вона захищає фундамент і основу фундаменту від перезволоження внаслідок фільтрації поверхневих вод.

А тепер уявімо ситуацію, ви захотіли побудувати будинок, найняли підрядника і він приступив до будівництва будинку вашої мрії. З якихось незрозумілих для Вас причин підрядник якщо зовсім не забув про гідроізоляцію будинку, то недобросовісно її застосував. Ви в'їжджаєте в будинок і з настанням дощової погоди, в підвалі вашого будинку утворився басейн. Що ж робити в таких ситуаціях? Не варто поспішати викопувати грунт на всю глибину вже існуючого фундаменту, так як є більш раціональний спосіб виправлення такої помилки. По всьому периметру конструкції викопують так сказати окоп глибиною чотириста-п'ятсот міліметрів і шириною від тисяча двісті - тисячу чотириста міліметрів. На просушений нижній шар грунту висипають куля піску товщиною приблизно двісті міліметрів, після чого пісок утрамбовується. Наступним шаром захисного покриття є екструдований пінополістирол. Укладання такого пенополистерола відбувається з урахуванням невеликого кута укладання, таким чином, покриття повинне мати майже горизонтальний вид. Слід звернути увагу, що в зоні кутів конструкції необхідно застосовувати більше пенополістрела, ніжили уздовж стін. Після чого завершальним етапом буде нанесення піску шаром не менше трьохсот міліметрової висоти.

Гідроізоляція фундаменту - ХТО ВІДПОВІДАЄ І ЯК ПЕРЕВІРИТИ?

Звичайно, якщо ви довірили зведення свого будинку мрії будівельної компанії або приватним підрядникам, саме вони відповідатимуть за якість своєї роботи. Обов'язковою умовою виконання підрядних робіт є складання договору, а після закінчення робіт підписання актів виконаних робіт. В умовах договору обов'язково варто докладно описати умови і терміни гарантії, а також відшкодування збитків та улаштування дефектів. Таким чином, Ви максимально зможете захистити себе і Ваш будинок з правової точки зору. Обов'язковою критерієм при виборі підрядної організації крім рекомендацій є дозволу, ліцензії на виконання будівельних робіт, а також юридична правильність реєстрації організації або приватного підприємництва. Але все це не дасть 100% гарантій про якість Вашого споруди. Саме тому доцільним буде систематичний контроль будівництва. Особливу увагу слід приділити фундаменту, так як в фундаменті найважче виправити помилки монтажу, і ці помилки, найчастіше, куди гіршими позначаються на довговічності споруди.
Вибір способу гідроізоляції і матеріалів для неї, залежать від різних факторів. Розглянемо найпоширеніші з варіантів:

Гідроізоляція фундаменту ІЗ МОНОЛІТНОГО БЕТОНУ.

Як правило, захистити монолітного бетону від руйнування і проникнення води здійснюється різними способами. У зв'язку з тим, що застосування високоякісних гідродобавок, на наш погляд, є найбільш виправдано (з точки зору ціни і якості), ми застосовуємо для гідроізоляції моноліту і подібні добавки. На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів представлено надмірно велика кількість різних гідротехнічних добавок в бетон. На перший погляд все добавки мають однакові властивості, структуру і т.д., але варто заглибитися, як Ви знайдете мільйони відмінностей в такому покритті. Підвищення ущільнення бетону, що призводить до підвищення вологостійкості бетону, при високоякісних гідродобавках такого збільшення можна домогтися в межі 10-12 атмосфер. До добавок які підвищують вологостійкість слід віднеси добавки утворюють кристали.

Такі добавки більш ефективні і можуть збільшити коефіцієнт вологостійкості в межах 18-20 атмосфер. Такі добавки борються з появою тріщин, завдяки росту кристалів утворюють захисну мембрану. Для гідроізоляції "холодних" швів бетонування рекомендується застосовувати гідрошнури, гідропрокладкі або гідрошпонкі з бентоніту. Зрозуміло, не варто забувати закладати в проекти системи дренажу і системи лінійного поверхневого водовідведення зливових і дощових вод.

Гідроізоляція фундаменту ІЗ БЛОКІВ ФБС.

Зовнішня гідроізоляція заглиблених частин фундаменту із застосуванням бітуму, бітумних емульсій, бітумних мастик, рулонних, обклеювальних і наплавляються гідроізоляційних матеріалів на бітумній основі. Незважаючи на той факт, що «бітумно-руберойдові» технології використовуються ще з минулого століття вони мають ряд переваг. До таких переваг бітумної, гідроізоляції можна віднести відносно недорогу вартість матеріалів. Однак недоліків у бітумної, гідроізоляції істотно більше: відносно невеликий термін служби. Бітум втрачає свою еластичність при температурі з позначкою мінус, що тягне подальше відшаровування і механічні пошкодження гідроізоляції при переміщеннях грунту в зимовий час. В результаті, за три-чотири сезонів зимової погоди бітумна гідроізоляція може втратити працездатне стан. Зовнішня первинна гідроізоляція заглиблених частин фундаменту із застосуванням холодного напилення полімерно-бітумної водної емульсії (Рідка гума). Відносно нові технології гідроізоляції різних поверхонь. До недоліків можна той факт, що боїться проколів і порушення цілісності. Такі недоліки також властиві гідроізоляції мембранного типу. Застосування вимагає дороге устаткування, а також високопрофесійну робочу бригади.

Гідроізоляція заглибленої частини фундаменту З ВИКОРИСТАННЯМ двокомпонентних полімерцементними еластична гідроізоляційна МАТЕРІАЛІВ.

Дані технології вже давно широко застосовуються багатьма проектними інститутами і будівельниками. Як правило, даний вид матеріалів застосовується в якості альтернативи бітумних гідроізоляції, обклеєні і наплавляються. До переваг полимерцементной гідроізоляції можна віднести наявність в своєму складі високоякісного цементного в'яжучого, дана гідроізоляція має високу адгезію до бетону, розчину і більшості будівельних матеріалів, має високу стійкість до деформацій, дуже добре витримує зрушення і усадку фундаменту, висока стійкість до граничних меж температур. Такий матеріал гідроізоляції дуже простий у впровадженні. Не вимагає надмірних витрат на обладнання і персонал.

У даній статті ми розглянули варіанти ремонту та усунення проблем існуючого фундаменту. Хочеться відзначити, що на сьогоднішній день вибір гідроізоляцій надмірно різноманітний і зможе догодити самому «шкідливому» споживачеві, наприклад: пвх-мембрана, гідропояс, geodrain, edilmodulo, europlex, typar, ізоліт. Найважливішим критерієм при виборі гідроізоляцій є умови експлуатації, умови застосування, роботи по монтажу і дефекти фундаменту.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи