Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Будівництво будинку починається з проектування і побудови фундаменту, адже саме він передає навантаження від верхніх елементів будівлі на грунтову основу. Надійність і довговічність фундаменту, а значить і вашого будинку і споруди залежить не тільки від несучої здатності, а й від того, наскільки фундамент буде захищений від таких факторів як сезонний підйом грунтових вод і фільтрації поверхневих і ґрунтових вод. Тому гідроізоляція фундаменту - необхідний етап будь-якого будівництва. Питання гідроізоляції фундаменту актуалізується ще на етапі проектування. Знаючи, на якому рівні, знаходяться грунтові води, і фільтраційні властивості грунту проектувальник приймає рішення, яку гідроізоляцію застосовувати.

При роботі з проектуванням і будівництві фундаменту слід звернути увагу на наступні моменти:

1) Вид грунту (грунти якої породи знаходяться, грунт, техногенні освіти в грунті і т.д.);
2) Як правило, при приватному будівництві, не маючи під рукою групу геологів і спеціального устаткування рівень грунтових вод - визначається найчастіше навесні або восени під час дощів за рівнем води в ближніх колодязях або спеціальних розвідувальних свердловинах. Велика кількість зеленої рослинності, болотних кольорів - незабудки, мати і мачухи, осоки також говорить про близькість ґрунтових вод;
3) При наявності підвалу - варто відзначити, що в будинку з підвалом слід використовувати гідроізоляцію;
4) Обов'язково слід прорахувати вимощення, саме вона захищає фундамент і основу фундаменту від перезволоження внаслідок фільтрації поверхневих вод.

А тепер уявімо ситуацію, ви захотіли побудувати будинок, найняли підрядника і він приступив до будівництва будинку вашої мрії. З якихось незрозумілих для Вас причин підрядник якщо зовсім не забув про гідроізоляцію будинку, то недобросовісно її застосував. Ви в'їжджаєте в будинок і з настанням дощової погоди, в підвалі вашого будинку утворився басейн. Що ж робити в таких ситуаціях? Не варто поспішати викопувати грунт на всю глибину вже існуючого фундаменту, так як є більш раціональний спосіб виправлення такої помилки. По всьому периметру конструкції викопують так сказати окоп глибиною чотириста-п'ятсот міліметрів і шириною від тисяча двісті - тисячу чотириста міліметрів. На просушений нижній шар грунту висипають куля піску товщиною приблизно двісті міліметрів, після чого пісок утрамбовується. Наступним шаром захисного покриття є екструдований пінополістирол. Укладання такого пенополистерола відбувається з урахуванням невеликого кута укладання, таким чином, покриття повинне мати майже горизонтальний вид. Слід звернути увагу, що в зоні кутів конструкції необхідно застосовувати більше пенополістрела, ніжили уздовж стін. Після чого завершальним етапом буде нанесення піску шаром не менше трьохсот міліметрової висоти.

Гідроізоляція фундаменту - ХТО ВІДПОВІДАЄ І ЯК ПЕРЕВІРИТИ?

Звичайно, якщо ви довірили зведення свого будинку мрії будівельної компанії або приватним підрядникам, саме вони відповідатимуть за якість своєї роботи. Обов'язковою умовою виконання підрядних робіт є складання договору, а після закінчення робіт підписання актів виконаних робіт. В умовах договору обов'язково варто докладно описати умови і терміни гарантії, а також відшкодування збитків та улаштування дефектів. Таким чином, Ви максимально зможете захистити себе і Ваш будинок з правової точки зору. Обов'язковою критерієм при виборі підрядної організації крім рекомендацій є дозволу, ліцензії на виконання будівельних робіт, а також юридична правильність реєстрації організації або приватного підприємництва. Але все це не дасть 100% гарантій про якість Вашого споруди. Саме тому доцільним буде систематичний контроль будівництва. Особливу увагу слід приділити фундаменту, так як в фундаменті найважче виправити помилки монтажу, і ці помилки, найчастіше, куди гіршими позначаються на довговічності споруди.
Вибір способу гідроізоляції і матеріалів для неї, залежать від різних факторів. Розглянемо найпоширеніші з варіантів:

Гідроізоляція фундаменту ІЗ МОНОЛІТНОГО БЕТОНУ.

Як правило, захистити монолітного бетону від руйнування і проникнення води здійснюється різними способами. У зв'язку з тим, що застосування високоякісних гідродобавок, на наш погляд, є найбільш виправдано (з точки зору ціни і якості), ми застосовуємо для гідроізоляції моноліту і подібні добавки. На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів представлено надмірно велика кількість різних гідротехнічних добавок в бетон. На перший погляд все добавки мають однакові властивості, структуру і т.д., але варто заглибитися, як Ви знайдете мільйони відмінностей в такому покритті. Підвищення ущільнення бетону, що призводить до підвищення вологостійкості бетону, при високоякісних гідродобавках такого збільшення можна домогтися в межі 10-12 атмосфер. До добавок які підвищують вологостійкість слід віднеси добавки утворюють кристали.

Такі добавки більш ефективні і можуть збільшити коефіцієнт вологостійкості в межах 18-20 атмосфер. Такі добавки борються з появою тріщин, завдяки росту кристалів утворюють захисну мембрану. Для гідроізоляції "холодних" швів бетонування рекомендується застосовувати гідрошнури, гідропрокладкі або гідрошпонкі з бентоніту. Зрозуміло, не варто забувати закладати в проекти системи дренажу і системи лінійного поверхневого водовідведення зливових і дощових вод.

Гідроізоляція фундаменту ІЗ БЛОКІВ ФБС.

Зовнішня гідроізоляція заглиблених частин фундаменту із застосуванням бітуму, бітумних емульсій, бітумних мастик, рулонних, обклеювальних і наплавляються гідроізоляційних матеріалів на бітумній основі. Незважаючи на той факт, що «бітумно-руберойдові» технології використовуються ще з минулого століття вони мають ряд переваг. До таких переваг бітумної, гідроізоляції можна віднести відносно недорогу вартість матеріалів. Однак недоліків у бітумної, гідроізоляції істотно більше: відносно невеликий термін служби. Бітум втрачає свою еластичність при температурі з позначкою мінус, що тягне подальше відшаровування і механічні пошкодження гідроізоляції при переміщеннях грунту в зимовий час. В результаті, за три-чотири сезонів зимової погоди бітумна гідроізоляція може втратити працездатне стан. Зовнішня первинна гідроізоляція заглиблених частин фундаменту із застосуванням холодного напилення полімерно-бітумної водної емульсії (Рідка гума). Відносно нові технології гідроізоляції різних поверхонь. До недоліків можна той факт, що боїться проколів і порушення цілісності. Такі недоліки також властиві гідроізоляції мембранного типу. Застосування вимагає дороге устаткування, а також високопрофесійну робочу бригади.

Гідроізоляція заглибленої частини фундаменту З ВИКОРИСТАННЯМ двокомпонентних полімерцементними еластична гідроізоляційна МАТЕРІАЛІВ.

Дані технології вже давно широко застосовуються багатьма проектними інститутами і будівельниками. Як правило, даний вид матеріалів застосовується в якості альтернативи бітумних гідроізоляції, обклеєні і наплавляються. До переваг полимерцементной гідроізоляції можна віднести наявність в своєму складі високоякісного цементного в'яжучого, дана гідроізоляція має високу адгезію до бетону, розчину і більшості будівельних матеріалів, має високу стійкість до деформацій, дуже добре витримує зрушення і усадку фундаменту, висока стійкість до граничних меж температур. Такий матеріал гідроізоляції дуже простий у впровадженні. Не вимагає надмірних витрат на обладнання і персонал.

У даній статті ми розглянули варіанти ремонту та усунення проблем існуючого фундаменту. Хочеться відзначити, що на сьогоднішній день вибір гідроізоляцій надмірно різноманітний і зможе догодити самому «шкідливому» споживачеві, наприклад: пвх-мембрана, гідропояс, geodrain, edilmodulo, europlex, typar, ізоліт. Найважливішим критерієм при виборі гідроізоляцій є умови експлуатації, умови застосування, роботи по монтажу і дефекти фундаменту.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи