Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Строительные материалы нового поколенияУ сучасному технологічно розвиненому світі, коли науковий і технічний прогрес з кожною годиною розвивається, будівельний ринок розвивається разом з прогресом, стаючи все більш високотехнологічним, досконалим. Поняття «розумний будинок», «енергоефективність» і «екологічність» міцно увійшли в нашу мову і в наше життя. Ми стали замислюватися про своє здоров'я і матеріалах, які нас оточують, про те, як вони впливають на нас. Час - ще одна цінність, яка підвищилася в ціні неймовірно, тому питання швидкості будівництва стає все гостріше з кожним роком. Тут нам на допомогу приходять будівельні матеріали нового покоління.

 

 

БУДІВНИЦТВО СЬОГОДНІ І ВЧОРА - ПОГЛЯД НАЗАД

Ще 20 років тому основними матеріалами для будівництва приватних і багатоповерхових будівель були цегла, дерево, і панельні блоки. Але вони мали ряд істотних недоліків:

  • Зведення будівель в залежності від обраного матеріалу займало порівняно більшу часу, ніжили в умовах сучасного ринку;
  • Велика маса стін вимагала глибокого укріпленого фундаменту, що призводило до подорожчання кінцевої вартості і ще більше затягувало процес;
  • Матеріали (особливо панельні блоки) були здатні виконувати сміливі дизайнерські рішення;

Виготовлення більшості будівельних матеріалів відбувалося виключно на заводах, наслідком чого для транспортування їх на будівельні майданчики вимагало чималих витрат матеріальних ресурсів, робочої сили, а також додаткового часу.
Всі ці та багато інших чинників, безумовно, впливали «гальмували» постійно розвивається будівельний бізнес, що не могло влаштовувати споживача, так з'явилися перші спроби змінити процес. На жаль, багато хто з з'явилися матеріалів не відповідали жодним екологічним нормам, мали надмірну токсичність, порушення технології виготовлення, що в процесі експлуатації не раз призводило до сумних наслідків. Наприклад, порушення технології виготовлення пластика вабили зміни в структурі, тим самим забезпечували зниження класу вогнетривкості. Токсичні випари сприяли розвитку алергічних захворювань і найстрашніше до онкологічних захворювань. Але їм на зміну прийшли нові будівельні матеріали, які з'явилися результатом десятиліть наукових розробок. Їх переваги важко не помітити:

Сучасні конструкції різних споруд стали значно легше завдяки використанню металоконструкцій разом залізобетонних, а також завдяки заміні в деяких елементах конструкцій металевих сплавів, які мають меншу вагу в порівнянні зі звичайним вуглецем. А металоконструкції, сьогодні є основою практично всіх торгових і бізнес центрів, спортивних споруд, розважальних комплексів, також вони набагато швидше монтуються і вимагають полегшеного фундаменту або зовсім його не потребують;
Перехід в цивільному будівництві до монолітної технології призвело до розвитку процесу будівництва. Таке будівництво має ряд своїх переваг, наприклад: виробництво переноситься на будівельний майданчик, що в певних випадках дозволяє швидше зводити конструкції, запобігає утворенню тріщин, рівномірна усадка будинку, підвищує міцність конструкцій і робить їх більш довговічними, менше швів і порожнеч - менше проблем зі стиками і їх герметизацією, краща звукоізоляція, більш гладка поверхня - менше матеріалів на обробку (економія простору і грошей). До недоліків таких конструкцій можна віднести: велика складність іноді навіть неможливість зведення складних архітектурних форм, моноліт технологічно складніший в пристрої, великі трудовитрати. До того ж ці будинки витримують сейсмічну активність до 8 балів без пошкоджень і здатні простояти близько 300 років. Навантаження такі будівлі на перекриття витримують в 2 рази більше, так що басейн на другому поверсі - це вже не рідкість. Та й дизайнерські можливості істотно вище;
Екологічні будівельні матеріали не забруднюють навколишнє середовище в процесі виробництва або переробки, відсутній негативний вплив на здоров'я людини. Вони виробляються з рослинних відходів, піску, майже не містять синтетичних елементів.
Прагнення людини до збереження того багатства, яке нас оточує, зараз як ніколи велике, і ми озброєні серйозними науковими відкриттями, щоб досягти цієї мети.

БУДІВНИЦТВО В ЄВРОПІ, РОСІЇ, УКРАЇНИ. НАБАГАТО МИ відстає?

Звичайно, потрібно визнати, що основні інновації в будівництві йдуть в країни пострадянського простору з-за кордону. Однак вітчизняні будівельники, архітектори також можуть похвалитися певними досягненнями в галузі будівництва. У будь-якому випадку європейська ідея, перш ніж потрапити на наш ринок, зазнає змін, часом істотні: потрібно адаптувати її до наших кліматичних умов, особливостей ринку та виробництва.
Наприклад, ідея незнімної опалубки прийшла до нас із США, і завдяки їй теплоізоляційні властивості стін істотно підвищилися. Ця опалубка складається з суміші натуральних і синтетичних матеріалів - хвойна тріска перемішана з пінополістиролом. Завдяки своїм фізичним якостям вона заповнює будь-які, навіть самі невеликі тріщинки.
Канадські вчені розробили і подарували нам ЛСТК (легкі сталеві тонкостінні конструкції). Сьогодні і Росія, і Україна успішно використовують цю напрацювання, тому що це пожаробезопасно, довговічне і цікаво з архітектурної точки зору. І правда, завдяки можливості створювати конструкції будь-якої складності, будівлі на основі ЛСТК відрізняються великою фантазією виконання.
Ще одна європейська технологія - гранульоване піноскло. Загалом, воно схоже на звичайне піноскло, але з підвищеною вологостійкістю, міцністю, морозостійкістю, і при цьому з низькою теплопровідністю. Це засипної утеплювач, який знайшов широке застосування в теплоізоляції при будівництві або реконструкції будівель і споруд. Виробництво гранульованого піноскла - це інноваційний метод утеплення фасадів. Виробництво такого матеріалу досить різноманітно, наприклад, переробка монолітно-блочного піноскла в гранульоване піноскло, такий варіант виготовлення дешевше, ніж гранульоване піноскло іншого способу виробництва.
Багато вчених пострадянського простору широко застосовують нанотехнології в будівництві, а це вже означає початок нової ери.
Таким чином, нові матеріали поступово входять в наше життя, і інноваційні будівельні компанії України пильно стежать за розвитком науки в своїй галузі. Це дає їм можливість тримати руку на пульсі, використовувати будівельні матеріали нового покоління. У наше століття глобалізації не можна говорити про тотальне відставання нашого будівельного ринку, можливо, ми просто «в другій лінії».

СЬОГОДНІШНІ ТРЕНДИ У БУДІВНИЦТВІ: ЩО З`ЯВЛЯЄТЬСЯ І ЩО ЙДЕ

Звичайно, все більше переходять в дачне будівництво цегельні технології, панельні блоки вже давно залишилися позаду. Навіть, здавалося б, вічне дерево зазнало змін, і тепер будуються нові дерев'яні ЕКО-будинки з еко-ізольованих деревних волокон. Їх особливість в тому, що переробка вдома не руйнує навколишнє середовище. А нові тренди будуються на основних постулатах:

  • низька ціна;
  • екологічність;
  • швидкість і простота монтажу

Серный бетонСірчаний бетон - нове слово в будівництві. На відміну від звичного нам цементу, сірчаний бетон знижує енерговитрати в два рази, екологічна безпека самого виробництва істотно збільшується, ми отримуємо безвідходне виробництво, і при цьому капітальні витрати знижуються в половину. Приготування композицій може здійснюватися і при негативних температурах, що важливо для нашої смуги, і навіть під водою. Використання сірчаних композицій вигідно і з екологічної, і з економічної точок зору.

 

Стекломагниевый листІнноваційні будівельні матеріали з'явилися і в системі теплоізоляції. Яскравий приклад тому - скломагнієві лист. Виготовляють його з натуральної суміші перлітового піску, оксиду і хлориду магнію і тирси. Отриману суміш заливають у форми і в обох сторін армують склотканиною. Про екологічності матеріалу говорить те, що при його виробництві не використовуються клей і синтетичні матеріали. Його не просто легко використовувати замість гіпсокартону або ДВП, він об'єднав в собі кращі якості будівельних матеріалів: висока деформаційна стійкість при високих температурах, наприклад, при температурі 1500 градусів зберігає форму протягом трьох годин, його морозостійкість в 2-3 рази більше, ніж у гіпсокартону. Завдяки своїм теплоізоляційним і вологостійким властивостям Магнолія використовують при обробці лазень і саун. А ще він відмінно підходить під оздоблювальні матеріали - його легко фарбувати, штукатурити.

Целлюлозный утеплитель

Одним з нових теплоізоляційних матеріалів є целюлозний утеплювач. Вже назва говорить про те, що даний продукт отримують з макулатури, яку просочують хімією для склеювання і додання пожаростойких властивостей, він допомагає переробляти відходи целюлозного виробництва, а також відмінно себе проявляє при утепленні складних рельєфів. Його секрет в тому, що це дуже пухкий субстрат, який легко заходить навіть у найдрібніші тріщини, повністю їх заповнює, завдяки чому виходить ідеальна теплоізоляція. Утеплювач можна використовувати в студіях звукозапису через його звукоізоляційних властивостей. Однак варто пам'ятати про те, що даний матеріал є пальним, тому необхідне правильне і раціональне застосування його.

Нові покрівельні матеріали не поступаються своїм колегам. Уже знайома черепиця отримала нове народження - бітумна черепиця, використовується в світі вже як 50 років, проте новизна її полягає в тому, що на дахах будинків нашої країни вона почала з'являтися відносно недавно. Все частіше покриває наші даху. Вона набагато легше керамічної, завдяки чому її вага витримують навіть полегшені металоконструкції, велика кількість дизайнів зробить кожен будинок унікальним. Така черепиця легко монтується і викладається навіть на складні рельєфи дахів.

Битумная черепицаАктивно застосовується інновація - пінобетон з нанодисперсних арматурою. Вміщені в ньому вуглецеві нанотрубки знижують витрату цементу, і при цьому фізико-механічні та теплофізичні показники бетону стають набагато вище.

 

 

 «Мінеральне дерево» - ще один дивовижний матеріал, що складається з мінерального піску, рослинних компонентів, дешевих будівельний матеріалів і гравію. Це бетон, але він більш легкий і теплий, не схильний до біологічним корозій і відноситься до групи негорючих будівельних матеріалів.Пенобетон с нанодисперсной арматурой

Звичайно, це не повний перелік всіх інновацій в будівельній галузі, проте можна зробити висновок, що певні сучасні будівельні матеріали створені для оптимізації, поліпшення, створення більш ефективних конструктивних елементів екологічних будинків.

Найгострішими проблемами людства в двадцять першому столітті є забруднення навколишнього середовища, використання низькоякісних матеріалів для будівництва житлових будинків, надмірне споживання енергоресурсів саме тому тенденція до будівництва екологічних споруд, яку ми цілком підтримуємо, зростає з кожним днем. Наше завдання максимально докласти зусиль до того щоб будівництво енергоефективних, екологічних будинків стало масовим явищем.

ДЕ ШУКАТИ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ?

Найголовнішим критерієм при покупці товару належної якості є наявність сертифікатів на надану продукцію. Таким чином, для придбання якісної продукції обов'язково необхідно запитувати документи про товар, постачальника, заводі виробника. Звичайно, краще купувати продукцію перевірених марок виробників. Це питання не престижу - великі концерни приділяють багато часу перевірці кожної формули, її адаптації та поліпшенню, так що ви можете бути впевнені в якості матеріалів. До того ж автоматизоване виробництво на налагодженої лінії набагато надійніше кустарного виробництва. Варто відзначити, що великі дилери, які співпрацюють з офіційним виробником безпосередньо, найчастіше встановлюють ціну нижче, ніж у перекупників. До того ж у них завжди є всі необхідні документи, адже будь-які будівельні матеріали повинні пройти систему сертифікації України, що означає можливість їх застосування на території країни. Контроль дозволяє відсіяти недобросовісних постачальників, матеріали із забороненими і шкідливими для здоров'я інгредієнтами.

«Скупий платить двічі», і ця приказка безпосередньо відноситься до будівельних матеріалів, до того ж ціна помилки - не просто протікає дах або холодна кімната, а ваше здоров'я.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи