Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Будівельні матеріали нового покоління

У сучасному технологічно розвиненому світі, коли науковий та технічний прогрес з кожною годиною розвивається, будівельний ринок розвивається разом із прогресом, стаючи все більш високотехнологічним, досконалим. Поняття«розумний дім», «энергоэффективность» и «экологичность» міцно увійшло в нашу промову та в наше життя. Ми стали замислюватися про своє здоров'я та матеріали, які нас оточують, про те, як вони впливають на нас. Час – ще одна цінність, яка підвищилася в ціні неймовірно, тому питання швидкості будівництва стає дедалі гострішим з кожним роком. Тут нам на допомогу приходять будівельні матеріали нового покоління.

 

БУДІВНИЦТВО СЬОГОДНІ І ВЧОРА – ПОГЛЯД В МИНУЛЕ

Ще 20 років тому основними матеріалами для будівництва приватних та багатоповерхових будівель були цегла, дерево та панельні блоки. Але вони мали низку суттєвих недоліків:

  • Зведення будівель в залежності від обраного матеріалу займало порівняно більший час, нежили в умовах сучасного ринку;
  • Велика маса стін вимагала глибокого укріпленого фундаменту, що призводило до подорожчання кінцевої вартості та ще більше затягувало процес;
  • Матеріали (особливо панельні блоки) не були здатні виконувати сміливі дизайнерські рішення;
  • Виготовлення більшості будівельних матеріалів відбувалося виключно на заводах, в зв’язку з цим транспортування їх на будівельні майданчики вимагало чималих витрат матеріальних ресурсів, робочої сили та додаткового часу.

Всі ці та багато інших факторів, безумовно, впливали «гальмували» будівельний бізнес, що постійно розвивається, що не могло влаштовувати споживача, так з'явилися перші спроби змінити процес. На жаль, багато матеріалів, що з'явилися, не відповідали жодним екологічним нормам, мали надмірну токсичність, порушення технології виготовлення, що в процесі експлуатації не раз призводило до сумних наслідків. Наприклад, порушення технології виготовлення пластику спричиняли зміни у структурі, цим забезпечували зниження класу вогнетривкості. Токсичні випаровування призводили до розвитку алергічних захворювань та найстрашніше до онкологічних захворювань. Але на зміну їм прийшли нові будівельні матеріали, які стали результатом десятилітніх наукових розробок. Їх переваги складно не помітити:

  • Сучасні конструкції різних споруд стали значно легшими завдяки використанню металоконструкцій разом залізобетонних, а також завдяки заміні в деяких елементах конструкцій металевих сплавів, які мають меншу вагу в порівнянні зі звичайним вуглецем. А металоконструкції, сьогодні є основою практично всіх торгових та бізнес-центрів, спортивних споруд, розважальних комплексів, також вони набагато швидше монтуються і вимагають полегшеного фундаменту або зовсім його не потребують;
  • Перехід у цивільному будівництві до монолітної технології спричинило розвиток процесу будівництва. Таке будівництво має ряд своїх переваг, наприклад: виробництво переноситься на будівельний майданчик, що в певних випадках дозволяє швидше зводити конструкції, запобігає утворенню тріщин, рівномірне усадження будинку, підвищує міцність конструкцій і робить їх більш довговічними, менше швів і порожнеч. – менше проблем зі стиками та їх герметизацією, краща звукоізоляція, більш гладка поверхня – менше матеріалів на обробку (економія простору та грошей). До недоліків таких конструкцій можна віднести: велика складність іноді навіть неможливість зведення складних архітектурних форм, моноліт технологічно складніший у пристрої, великі трудовитрати. До того ж, ці будинки витримують сейсмічну активність до 8 балів без пошкоджень і здатні простояти близько 300 років. Навантаження такі будівлі на перекриття витримують у 2 рази більше, тому басейн на другому поверсі – це вже не рідкість. Та й дизайнерські можливості значно вищі;
  • Екологічні будівельні матеріали не забруднюють довкілля у процесі виробництва чи переробки, відсутній негативний вплив на здоров'я людини. Вони виробляються з рослинних відходів, піску, та майже містять синтетичних елементів.

Прагнення людини до збереження того багатства, яке нас оточує, зараз як ніколи велике, і ми озброєні серйозними науковими відкриттями, для досягнення цієї мети.

БУДІВНИЦТВО В ЄВРОПІ, РОСІЇ, УКРАЇНІ. ЧОМУ ЧИ МИ ВІДСТАЛИ

Звичайно, слід визнати, що основні інновації у будівництві йдуть у країни пострадянського простору з-за кордону. Проте вітчизняні будівельники, архітектори також можуть похвалитися певними досягненнями у галузі будівництва. У будь-якому разі європейська ідея, перш ніж потрапити на наш ринок, зазнає змін, часом суттєвих: потрібно адаптувати її до наших кліматичних умов, особливостей ринку та виробництва.
Наприклад, ідея незнімної опалубки прийшла до нас із США, і завдяки їй теплоізоляційні властивості стін значно підвищилися. Ця опалубка складається із суміші натуральних та синтетичних матеріалів – хвойна тріска перемішана з пінополістеролом. Завдяки своїм фізичним якостям вона заповнює будь-які, навіть найменші тріщини.

 

ПОДАРУНОК БУДІВЕЛЬНИКАМ ВІД КАНАДСЬКИХ ВЧЕНИХ


Канадські вчені розробили та подарували нам ЛСТК (легкі сталеві тонкостінні конструкції). Сьогодні і Росія, і Україна успішно використовують цю будівельну доробку, тому що це пожежобезпечно, довговічно та цікаво з архітектурної точки зору. І справді, завдяки можливості створювати конструкції будь-якої складності, будівлі на основі ЛСТК відрізняються великою фантазією виконання.
Ще одна європейська технологія– гранульоване піноскло. Загалом, воно схоже на звичайне піноскло, але з підвищеною вологостійкістю, міцністю, морозостійкістю, і при цьому з низькою теплопровідністю. Це засипний утеплювач, який знайшов широке застосування в теплоізоляції під час будівництва або реконструкції будівель та споруд. Виробництво гранульованого піноскла – це інноваційний метод утеплення фасадів. Виробництво такого матеріалу дуже різноманітне, наприклад, переробка монолітно-блокового піноскла в гранульоване піноскло, такий варіант виготовлення дешевше, ніж гранульоване піноскло іншого способу виробництва.
Багато вчених пострадянського простору широко застосовують нанотехнології у будівництві, а це вже означає початок нової ери.
Таким чином, нові матеріали поступово входять у наше життя, та інноваційні будівельні компанії України уважно стежать за розвитком науки у своїй галузі. Це дає можливість тримати руку на пульсі, використовувати будівельні матеріали нового покоління. У наш час глобалізації не можна говорити про тотальне відставання нашого будівельного ринку, можливо, ми просто«у другій лінії».

СЬОГОДНІШНІ ТРЕНДИ У БУДІВНИЦТВІ: ЩО З'ЯВЛЯЄТЬСЯ І ЩО ЙДЕ

Звичайно, все більше переходять у дачне будівництво цегляні технології, панельні блоки вже давно залишилися позаду. Навіть, здавалося б, вічне дерево зазнало змін, і тепер будуються нові дерев'яні ЕКО-будинки з еко-ізольованих деревних волокон. Їхня особливість у тому, що переробка будинку не руйнує навколишнє середовище. А нові тренди будуються на основних постулатах:

  • низька ціна;

  • екологічність;

  • швидкість та простота монтажу

Сірчаний бетон

 

Сірчаний бетон – нове слово у будівництві. На відміну від звичного нам цементу, сірчаний бетон знижує енерговитрати вдвічі, екологічна безпека самого виробництва суттєво збільшується, ми отримуємо безвідходне виробництво, і при цьому капітальні витрати знижуються наполовину. Приготування композицій може здійснюватися і за негативних температур, що важливо для нашої смуги, і навіть під водою. Використання сірчаних композицій вигідно і з екологічної, і економічної точок зору.

 

 


 

Інноваційні будівельні матеріали з'явилися й у системі теплоізоляції

Скломагнієвий лист

 

Яскравий приклад тому – скломагнієвий лист. Виготовляють його з натуральної суміші перлітового піску, оксиду та хлориду магнію та тирси. Отриману суміш заливають у форми і з обох боків армують склотканиною. Про екологічність матеріалу свідчить те, що при його виробництві не використовуються клей і синтетичні матеріали. Його не просто легко використовувати замість гіпсокартону або ДВП, він об'єднав у собі кращі якості будівельних матеріалів: висока деформаційна стійкість при високих температурах, наприклад, при температурі 1500 градусів зберігає форму протягом трьох годин, його морозостійкість у 2-3 рази більша, ніж у гіпсокартону. Завдяки своїм теплоізоляційним та вологостійким властивостям магноліт використовують при обробці бань та саун. А ще він відмінно підходить під оздоблювальні матеріали – його легко фарбувати, штукатурити.

 

 

Целюлозний утеплювач

Одним із нових теплоізоляційних матеріалів є целюлозний утеплювач. Вже назва говорить про те, що цей продукт отримують з макулатури, яку просочують хімією для склеювання та надання пожежостійких властивостей, він допомагає переробляти відходи целюлозного виробництва, а також добре проявляє себе при утепленні складних рельєфів. Його секрет у тому, що це дуже пухкий субстрат, який легко заходить навіть у найдрібніші тріщини, повністю заповнює їх, завдяки чому виходить ідеальна теплоізоляція. Утеплювач можна використовувати в студіях звукозапису через його звукоізоляційні властивості. Однак варто пам'ятати про те, що даний матеріал є пальним, тому необхідно правильне і раціональне застосування його.

Нові покрівельні матеріали не поступаються своїм колегам. Вже знайома черепиця отримала нове народження – бітумна черепиця,використовується у світі вже як 50 років, проте новизна її полягає в тому, що на дахах будинків нашої країни вона почала з'являтись відносно недавно. Все частіше покриває наші дахи. Вона набагато легша за керамічну, завдяки чому її вагу витримують навіть полегшені металоконструкції, велика кількість дизайнів зробить кожен будинок унікальним. Така черепиця легко монтується та викладається навіть на складні рельєфи дахів.

 

Бітумна черепиця

 

Інновація, що активно застосовується– пінобетон із нанодисперсною арматурою. 

За рахунок вміщення в ньому вуглецевих нанотрубок знижуються витрати цементу.

При цьому фізико-механічні та теплофізичні показники бетону стають набагато вищими.

 

 

 

 

 

Будівельний матеріал "Мінеральне дерево"

«Мінеральне дерево» - ще один дивовижний матеріал, що складається з мінерального піску, рослинних компонентів, дешевих будівельних матеріалів та гравія. Це бетон, але він легший і тепліший, не схильний до біологічних корозій і відноситься до групи негорючих будівельних матеріалів.Звичайно, це не повний перелік усіх інновацій у будівельній галузі, однак можна зробити висновок, що певні сучасні будівельні матеріали створені для оптимізації, покращення, створення більш ефективних екологічних елементів будинків.Найгострішими проблемами людства у ХХІ столітті є забруднення навколишнього середовища, використання низькоякісних матеріалів для будівництва житлових будинків, надмірне споживання енергоресурсів саме тому тенденція до будівництва екологічних споруд, яку ми повністю підтримуємо, зростає з кожним днем. Наше завдання максимально докласти зусиль до того, щоб будівництво енергоефективних, екологічних будинків стало масовим явищем.

Пінобетон із нанодисперсною арматурою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЕ ШУКАТИ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ЩОБ КУПИТИ ФІРМОВІ І ЯКІСНІ ТОВАРИ

Найголовнішим критерієм при покупці товару належної якості є наявність сертифікатів на продукцію, що надається. Таким чином, для придбання якісної продукції обов'язково необхідно вимагати документи про товар, постачальника, завод виробника. Звісно, ​​краще купувати продукцію перевірених марок виробників. Це питання не престижу – великі концерни приділяють багато часу перевірці кожної формули, її адаптації та покращення, так що ви можете бути впевнені в якості матеріалів. До того ж автоматизоване виробництво на налагодженій лінії набагато надійніше за кустарне виробництво. Варто відзначити, що великі дилери, які співпрацюють з офіційним виробником безпосередньо, найчастіше встановлюють ціну нижче, ніж у перекупників. До того ж, у них завжди є всі необхідні документи, адже будь-які будівельні матеріали мають пройти систему сертифікації України, що означає можливість їхнього застосування на території країни. Контроль дозволяє відсіяти недобросовісних постачальників, матеріали із забороненими та шкідливими для здоров'я інгредієнтами.

«Скупий платить двічі»,і ця приказка безпосередньо відноситься до будівельних матеріалів, до того ж ціна помилки – не просто дах, що протікає, або холодна кімната, а ваше здоров'я.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи