Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Продовження. Початок статті читайте тут: Розбираємо матеріали для даху під мікроскопом. Частина 1

РЕМОНТ ПОКРІВЛІ: НОВЕ ЖИТТЯ покрівельних матеріалів

На всі види покриттів для покрівлі від великих виробників надається гарантія. При належному догляді фактичний термін служби набагато перевищує гарантійний. Перед тим, як вибрати матеріал для покрівлі, вивчіть особливості ремонту покриття та догляду за ним.

Старіння покрівлі прискорюють:

гниле листя;
тане сніг і лід;
лишайники.
Важливо регулярно чистити дах і перевіряти цілісність покриття.

Пошкоджені елементи натуральної черепичної покрівлі легко замінюються новими. Важко тільки підібрати відтінок, який підійде за кольором до решти фрагментами. При капітальному ремонті покрівлі керамічну черепицю можна використовувати повторно. Покриття, яке втратило первинний вигляд, знімають і піддають глянцовке. Правильніше за все відправити черепицю на випал в заводських умовах. Більш доступний, але не менш трудомісткий спосіб - обробка епоксидної просоченням.

Ремонт покрівлі з бітумної черепиці передбачає герметизацію або заміну листів покриття. Пошкодження на сложнодоступних ділянках покрівлі (наприклад, в місцях примикань покрівлі до труб вентиляції) виправляються за допомогою покрівельної бітумної стрічки. При наявності серйозних дефектів може знадобитися повна заміна плитки. Роботи обов'язково проводять при температурі вище +5 ° С, щоб матеріал зберігав еластичність і не тріскався.

Ділянка крівлі, що вимагає ремонту, повинен щільно прилягати до обрешітки. Потрібно видалити з поверхні бруд і фарбу, а потім припаяти зверху латки з нового аркуша металу. Латку вирізують на 5-10 см більше, ніж розмір пошкодженої ділянки. Алюмінієве покриття не можна ремонтувати таким способом.

Зіпсований лист металочерепиці доведеться замінити цілком.

ПРАВИЛЬНИЙ КРОВЕЛЬНИЙ ПИРІГ - ОСНОВА НАДІЙНОЇ ПОКРІВЛІ

Покрівельне покриття справно виконує свої функції на міцному і надійному підставі. Розмірковуючи, як вибрати матеріал для даху, продумуйте склад покрівельного пирога вже з урахуванням покриття.

1. кроквяної системи

Розмір перетину і крок установки крокв визначають з розрахунку в залежності від сприймаються ними навантажень і величини прольоту. Тому на етапі проектування важливо вибрати вид покрівельного матеріалу, щоб прийняти до уваги власну вагу покриття.

Для натуральної черепиці може знадобитися посилення кроквяної системи одним із способів:

збільшення розмірів поперечного перерізу (не завжди доцільно);
зменшення кроку установки кроквяних ніг меншого перетину.
Наприклад, найбільш поширене перетин крокв 50 мм × 150 мм можна використовувати для керамічної черепиці, зменшивши крок установки крокв. Фальцева покрівля найлегша, що дозволяє застосувати полегшену кроквяну систему. Для інших покрівельних матеріалів кроквяну систему влаштовують за загальними для всіх покрівель принципам.

2. утеплювач

У утепленій покрівлі утеплювач входить до складу покрівельного пирога. Незалежно від обраного матеріалу для покрівлі скати утеплюються однаковими матеріалами (мінеральна вата, мати з скловолокна, пенополісторольние плити). Зате тип покрівельного покриття впливає на вибір матеріалів для гідроізоляції.

3. паро-та гідроізоляції

Для неутепленої покрівлі потрібна тільки гідроізоляція, в складі утепленого пирога влаштовують ще пароізоляцію. Пароізоляційна плівка «Паробар'єр» укладається впритул до утеплювача з внутрішньої сторони приміщення.

Для всіх скатних покрівель наявність гідроізоляції в покрівельному пирозі обов'язково. Цьог може бути:

1. гідроізоляційна підпокрівельна плівка з пристроєм 2 вентиляційних зазорів над утеплювачем;

2. гідроізоляційна перфорована плівка (псевдодіффузіонная) з пристроєм 1 вентиляційного зазору над утеплювачем;

3. супердифузійна мембрана, яку можна укладати на утеплювач без зазору

Применение гидроизоляционной пленки

Гідроізоляційна плівка над утеплювачем повинна провисати, тому утеплювач потрібно укладати меншим шаром, ніж дозволяє висота крокви. Влаштувати два вентиляційних зазору легко, якщо покрівля має просту форму. Складніше забезпечити вентиляцію покрівлі складної форми, з розжолобками, які перешкоджають циркуляції повітря.

 

 

 Применение супердиффузионной мембраныПроблему вирішує застосування супердифузійної мембрани, покладеної на утеплювач без зазору. Це зменшує товщину пирога, а утеплювач можна укласти шаром, рівним висоті крокв.

Вибір гідроізоляції залежить від покрівельного покриття і наявності утеплювача.

Для всіх видів неутеплених покрівель:

- армована плівка «Гідробар'єр»;

Для всіх видів утеплених і неутеплених покрівель:

- супердифузійна мембрана «Евробарьер»;

Для покрівельних матеріалів з металу:

- «Гідробар'єр»;

- поліпропіленова плівка «Антиконденсат» (вбирає конденсат);

Для бітумної покрівлі:

- «Гідробар'єр»;

- супердифузійна мембрана «Евробарьер».

4. обрешітки

Різні матеріали для даху вимагають прилади обрешітки двох типів:

1) розріджена в два шари з дерев'яних брусків для жорстких покриттів із штучних виробів (черепиця) і листових матеріалів. Крок обрешітки залежить від геометричних розмірів елементів покрівельного покриття і рекомендацій виробника;

2) суцільний настил з фанери або OSB-плит для м'якої покрівлі (бітумної черепиці). Листи укладають із зазором для розширення при перепадах температури.

СХЕМИ КОНСТРУКЦІЇ ПОКРІВЕЛЬНОГО ПИРОГА

1. Покрівельний пиріг для утепленій черепичної покрівлі з гідроізоляційної плівкою.

Для провітрювання утеплювача влаштовують 2 вентиляційних зазору величиною 50-100 мм:
1) верхній - між гідроізоляцією і покрівельним матеріалом.
2) між утеплювачем і гідроізоляцією;

Кровельный пирог с применением гидроизоляционной пленкой

2. Покрівельний пиріг для утепленій черепичної покрівлі з супердифузійної мембраною

Кровельный пирог с применением супердиффузионной мембраной

3. Покрівельний пиріг для покрівлі без утеплювача

Кровельный пирог без утеплителя

У конструкції покрівлі без утеплювача влаштовується тільки гідроізоляція для захисту конструкцій від вологи ззовні та конденсату.

Екологічність «З НІГ ДО ГОЛОВИ»

В такому питанні, як вибрати матеріал для покрівлі, не залишайте без уваги і екологічний аспект. Екокровля - переосмислення досвіду предків, бажання виділиться або слідування моді на екологічність? Сучасні екзотичні покрівельні матеріали відповідають усім цим побажанням.


Камышовая кровляКамишова (очеретяна) покрівля сьогодні виконується за вдосконаленим технологіям. Вона не вимагає влаштування гідроізоляції, а теплопровідність очерету в 7 разів нижче, ніж у цегли. Камиш укладають шаром 30-35 см і обробляють вогнезахисними складами. Кожні 15 років потрібне оновлення верхнього шару покрівельного покриття.

 

 

 

Деревянный гонт

Дерев'яний гонт - матеріал для даху, виготовлений з відбірної пиловочника. При виготовленні плиток деревини не пиляють, а розколюють. Так зберігається цілісність внутрішньої структури дерева, а термін служби покрівлі зростає. Унікальна особливість гонтовой покрівлі - її здатність реагувати на зміну рівня вологості повітря. Під час дощу «лусочки» покриття змикаються, запобігаючи потрапляння води. А, висихаючи, піднімають, пропускаючи повітря для вентиляції даху.

 

 

Глинистые сланцыГлинисті сланці - гірські породи, здатні розколюватися на пластинки. Ці матеріали для покрівлі служать більше сотні років і виглядають дуже ефектно. Покриття відрізняється міцністю і пожежостійкість, але укладання сланцю вимагає високої кваліфікації майстра і скрупульозності. Покрівельні матеріали зі сланцю давно використовують в країнах Європи.

 

 

Складно сказати, який матеріал для покрівлі краще. У кожному разі вибір оптимального варіанту базується на складності влаштування покрівлі, кутів нахилу скатів, регіону, несучої здатності кроквяної системи. Правильне пристрій покрівельного пирога, розуміння особливостей застосування різних покрівельних матеріалів, уважний догляд в процесі експлуатації - запорука довгої служби всіх покриттів.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи