Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

МАТЕРІАЛИ для скатної покрівлі БУДИНКУ ВАШОЇ МРІЇ

Пристрій покрівлі - це завершальний етап зведення «коробки» будинку, але вибирати покрівельні матеріали потрібно ще до початку будівельних робіт. Який матеріал для покрівлі краще - питання на мільйон. При виборі в розрахунок потрібно прийняти і зовнішній вигляд будівлі, і конструктивні характеристики його несучих елементів.

ЧОМУ НЕ ІСНУЄ ідеального ПОКРІВЕЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ?

Асортимент покриттів для покрівлі величезний, у кожного з них свої особливості. Справа не тільки в естетичному розмаїтті і ціною. Як вибрати матеріал для даху - підкаже сам будинок. Найчастіше особливості будівлі або місцевості теж розставляють пріоритети. Та й переваги можуть перетворитися на недоліки, якщо матеріали для покрівлі обрані без знання їх особливостей.
Розглянемо докладніше найпоширеніші покрівельні матеріали для скатних дахів житлових будинків.

Кровельные материалы - черепичные кровли (жесткие)

Черепичні покрівлі (жорсткі).

Керамічна, цементно-піщана, полімерпіщана черепиця - матеріали для даху зі схожими характеристиками, але в різних цінових сегментах і з відмінностями в технології виробництва.

Особливими перевагами володіє натуральна черепиця. Це: довговічність, екологічність, великий вибір форм та кольорів. При дотриманні особливостей технології монтажу підходить для найпоширеніших ухилів скатів - 20-60 градусів.

особливості:

- значна питома вага вимагає посилення каркасу даху. У той же час під власною вагою черепиця добре протистоїть вітровим навантаженням.

- важливий точний розрахунок кроку обрешітки при монтажі.

Полегшує укладання безліч добірних елементів для вентиляції, снігозатримання і примикання скатів. Говорячи про те, як вибрати матеріал для даху, варто згадати, що витрати на натуральну черепицю окупаються за рахунок економії при експлуатації.

 

Кровельные материалы- битумная (мягкая) черепица.

Бітумна (м'яка) черепиця.

Являє собою невеликі гнучкі листи з бітумного матеріалу. Дуже добре підходить для складних дахів і криволінійних поверхонь, куполів.
особливості:

- значний розкид в якості покрівельних матеріалів у різних виробників;

- потрібно пристрій суцільної обрешітки і використання підкладкового килима;

- економічна - при роботі з бітумною черепицею можна використовувати залишки і обрізки листів;

- абсолютно негідрофобна і тим самим запобігає потраплянню вологи під покрівлю через фінішне покрівельне покриття.

 

Металочерепиця.

Це сталеві листи з хвилястою поверхнею, вкриті шаром полімеру. Має безліч варіантів профілю (форм хвилі), багатий вибір кольорів.
особливості:

- мала вага дозволяє використовувати полегшену кроквяну систему;

- великими листами можна покрити дах простої конфігурації в короткі терміни;

- досить гучний матеріал під час дощу або граду;

- велика кількість відходів матеріалу на многовальмових або складних покрівлях.

Материалы для кровли- фальцевое покрытие

Фальцевої покриття.

Виконується з листових металів (сталь, цинк, кольорові метали), герметично скріплених методом фальцювання.
особливості:

- покриття відрізняється високою надійністю, пластичністю, а стики виступають своєрідними ребрами жорсткості;

- найнадійніший вид шва - подвійний стоячий фальц - виготовляють спеціальним інструментом;

- через 12-15 років після укладання на поверхні з'являється зеленуватий наліт - патина. Це не вважається недоліком, навпаки, надає покриттю декоративний ефект.

- на сталеві листи потрібно наносити антикорозійне покриття.

Переваги та недоліки цих покрівельних матеріалів наведені в таблиці нижче.

 

 

Преимущества и недостатки этих кровельных материалов

ВИБИРАЄМО МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДАХУ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА

Кожного забудовника цікавить, який матеріал для покрівлі краще. Однозначної відповіді не існує, тому що вибір покрівельного покриття грунтується на безлічі факторів.

Витрати на пристрій даху складають близько 20% -25% від витрат на будівництво будинку. Ціна обраного матеріалу для покрівлі істотно впливає на цю суму. Тому, якщо перед забудовником стоїть завдання як вибрати матеріал для даху, в першу чергу він порівнює вартість покриттів.

Однак низька ціна покрівельного матеріалу не завжди означає менші витрати на влаштування покрівлі, а дорогі матеріали для даху не гарантують відсутність проблем. Про те, які ще критерії враховувати при виборі, читайте далі.

ФОРМА ДАХУ

Ускладнення форми даху призводить до збільшення відходів при монтажі. Це зводить нанівець економію при виборі дешевого, але вимагає більшої витрати матеріалу і трудовитрат, покрівельного покриття. На складній даху вартість пристрою покрівлі з металочерепиці зростає на 20-25%, цементно-піщаної черепиці до 30%, а керамічної на 40-50%. Мінімальні відходи при різанні у бітумної черепиці: різниця в укладанні (в порівнянні з простою формою даху) 5-10%.

Експлуатаційні характеристики

В процесі експлуатації матеріали для покрівлі піддаються різким змінам температури, вітрових і снігових навантажень, піддаються ультрафіолетового випромінювання. При цьому покрівля повинна забезпечувати комфорт проживання і обслуговування, нейтралізувати шум, мати міцність і захищати конструкції будинку від води.

У цих випробуваннях визнаний лідер - бітумна черепиця. Її можна застосовувати як на пологих схилах, так і на покрівлях із значним ухилом. В обох випадках отримаємо надійне покриття, стійке до вітрових навантажень.

Серед черепичних покрівель перевага у керамічної черепиці. Вона відрізняється стійкістю до вітрових навантажень. На відміну від металочерепиці, натуральна черепиця поглинає шум від дощу, тому так любима власниками будинків з мансардою.

ЕСТЕТИЧНІ властивості

Колірна гамма повинна поєднуватися з колористичним рішенням будинку і навколишньої забудови. Дах може виділяти будівлю з навколишнього ландшафту або гармонійно поєднуватися з природним оточенням. Черепичні покрівлі виразніше, ніж покриття з листового металу, а бітумні відрізняються різноманітністю кольорів.

АВТОРИТЕТ ВИРОБНИКА

Великі європейські виробники завжди дають гарантію на термін служби покрівельного покриття. Обов'язкова наявність документації - сертифікатів і ліцензій. Також в комплекті з покрівельним матеріалом завжди можна придбати будь-які додаткові елементи, необхідні при монтажі.

ПРОСТОТА УКЛАДАННЯ

Листові покрівельні матеріали великих розмірів користуються популярністю, тому що з ними легко працювати. Укладання штучної черепиці більш трудомістка.

Тільки при відповідності покрівельних матеріалів всім конструктивним особливостям будівлі і фінансовим можливостям затройщіка вибір буде правильним. Також зверніть увагу на особливості ремонту різних покриттів.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи