Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

ФУНКЦІЇ САЙДІНГА

Конструкції сайдингу відносяться до так званим «вентильованих фасадів» - фасад, у якого між теплоізоляцією і панелями є вентильований зазор для виведення надлишків пари усередині приміщень. За рахунок різниці двох температур повітря - теплого всередині цього зазору і холодного зовні, утворюється повітряний потік, спрямований вгору. Він-то і забезпечує необхідну вентиляцію і виводить надлишок вологи з утеплювача і стін. При такому вентилировании мінераловатний утеплювач максимально ефективно виконує свої ізолюючі функції, будівля не втрачає тепло і температура в приміщеннях залишається комфортною при будь-яких погодних умовах.

Тому сайдинг виконує не тільки декоративну функцію, надаючи фасаду акуратний і приємний вигляд, але і захищає утеплювач від згубного впливу вологи. Крім того, сайдинг в комплекті з вітрозахисної мембраною, захищає теплоізоляцію від вивітрювання і забруднення дрібними частинками пилу.

Для утеплення стіни під сайдинг доцільно використовувати легку мінеральну вату на основі штапельного скловолокна. Саме в конструкціях такого типу, де утеплювач не відчуває механічне навантаження (скатна покрівля, підлогу по лагам, міжкімнатні перегородки, колодязна кладка зовнішніх стін, фасад з облицюванням сайдингом і т.д.), і розкриваються незаперечні переваги цього матеріалу - легкість, пружність, ефективність і довговічність.

На які ще характеристики теплоізоляційних матеріалів слід звертати увагу при виборі утеплювача для стін:

Теплопровідність λ10 (вимірюється при 10ºС) безпосередньо впливає на теплоізоляційні властивості матеріалу. Чим менше теплопровідність, тим менше тепла йде через огороджувальні конструкції, що зменшує витрати на обігрів приміщення. Ця величина побічно залежить від змісту нерухомого повітря в матеріалі і побічно залежить від питомої ваги матеріалу. Чим менше питома вага матеріалу (до певного рівня), тим краще теплопровідність.
Довговічність. Матеріали з мінеральної вати на основі скловолокна при правильній установці і сприятливого режиму експлуатації мають теоретично необмежений термін експлуатації. На практиці ж, тільки виробники, які мають багаторічний досвід досліджень і виробництва, можуть похвалитися результатами натурних випробувань (розтин огороджувальних конструкцій), що підтверджують термін ефективної експлуатації тепло- і звукоізоляції більше 30 років.
Паропроникність. Висока паропроникність - це запорука оптимального вологісного режиму всередині приміщення і в конструкціях фасаду. Це в свою чергу сприяє і видалення зайвої вологи у вентильованому фасаді.
Негорючість. Для фасадів це особливо важливо, тому що вони мають найбільшу площу зіткнення із зовнішнім повітрям, який і підтримує горіння при пожежах. У разі вентильованого фасаду, це стає просто критично, оскільки тут є вентильований зазор, що сприяє дуже швидкому поширенню полум'я в разі використання горючих утеплювачів.
Натуральність і екологічність матеріалів, з яких виробляється тепло і звукоізоляційний матеріал. Тільки компанії, що володіють ноу-хау в області формування волокна з мінеральної сировини та мінеральних матеріалів, можуть гарантувати дотримання європейських норм і вимог по екологічності та охороні здоров'я.

УТЕПЛЕННЯ СТІН під сайдинг МОЖНА ВИКОНАТИ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ

Схема утепления стены под сайдинг

1. Стіна (цегла, брус, колода або бетон)
2. Решетування
3. Тепло- та звукоізоляція ISOVER
4. проставочное брусок, що забезпечує повітряний зазор
5. Гідро і вітрозахисна мембрана 6. Зовнішня обробка (сайдинг, вагонка, блок-хаус)

Бюджетний варіант. На стіну попередньо монтують стійки каркаса з дерева або металу (горизонтально або вертикально, залежно від сайдингу), при цьому крок міжкаркасного простору не повинен перевищувати 30 см. Теплоізоляційний матеріал у вигляді рулону з товщиною матеріалу 5 або 10 см розгортають і встановлюють в каркас враспор . Рулон необхідно нарізати на необхідну ширину, не розкриваючи упаковку.

Рекомендовані теплоізоляційні матеріали: тепло- і звукоізоляційні рулони ISOVER Класик.

Оптимальний варіант. На стіну також попередньо монтують каркас з дерева або металу, при цьому крок міжкаркасного простору може становити до 60 см. Утеплювач - скловолоконні плити - вставляють враспор між стійками каркаса. Для більш ефективного утеплення рекомендується робити двошарове утеплення. Для цього необхідно поверх першого шару утеплювача змонтувати ще один каркас, перпендикулярно направляє першого каркаса, і укласти в цей каркас другий шар утеплювача - таким чином, ми можемо уникнути містків холоду.

Рекомендовані теплоізоляційні матеріали: тепло- і звукоізоляційні плити ISOVER Скатна Покрівля, ISOVER Каркас, рулони ISOVER Профі.

Вкрай небажано розміщувати між утеплювачем і стіною будівлі паро- та гідроізоляційні матеріали.

Для обох описаних вище варіантів утеплення стін наступним етапом є накриття шару теплоізоляції захисної дифузійної мембраною (вітробар'єром або Євробар'єр), яка кріпиться до обрешітки за допомогою будівельного степлера. Полотна розкочуються як правило вертикально і монтуються знизу вгору внахлест з перекриттям 10-15 см, після чого попередньо кріпляться до каркаса за допомогою оцинкованих скоб. Завдяки такій мембрані волога, яка конденсується через різницю температур зовні і всередині будинку або в утеплювачі, безперешкодно виводиться назовні.

Після того як утеплювач покладений і закритий плівкою, потрібно забезпечити повітряний зазор між ним і сайдингом - створити так званий вентильований фасад. Якщо його не буде, то дошки обрешітки намокнуть і почнуть гнити. Для створення повітряного зазору на обрешітку кріпляться бруски контробрешетування з таким розрахунком, щоб зазор після монтажу сайдингу був не менший 50 мм.

Фінальний етап утеплення будинку - монтаж сайдинга на встановлену обрешітку.

НА ЩО ТРЕБА звернути увагу при укладанні утеплювача ПІД САЙДИНГ

• Не зберігайте утеплювач під відкритим небом. Намокнув, він різко втрачає свої теплоізоляційні властивості.

• Якщо зробити крок обрешітки на 10-15 мм менше ширини рулонів або плит, то тоді їх можна ставити враспор, без додаткового кріплення.

• Працюючи з утеплювачем, обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту - окуляри, рукавиці і респіратор.

Незалежно від того, який метод облицювання фасаду ви вибрали для свого будинку, важливо пам'ятати про те, що утеплення стін - це економія на опаленні будинку. В середньому це 30-40% від вартості обігріву будівлі. Крім того, правильно змонтована теплоізоляція і грамотно зроблений фасад створюють комфортний мікроклімат всередині приміщення.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи