Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

Пример обшивки дома сайдингомСайдинг, в звичному розумінні, є пластиковими панелями, які кріпляться на фасад будівлі горизонтальним способом і мають рельєф, що нагадує обробку будинку дерев'яним брусом. Почасти, так воно і є - в перекладі з англійської мови слово «сайдинг» означає зовнішню обробку стін споруди якими то не було навісними матеріалами.Пример обшивки дома вагонкой

На території країн колишнього СНД традиція обшивати стіни «вагонкою», виготовленої з деревини, існує на протязі століть. Однак, дерев'яна «вагонка» давно перестала бути матеріалом, що забезпечує потреби будівництва - захищаючи стіни від промерзання і атмосферних опадів, дерев'яні панелі самі піддавалися руйнуванню. Поява пластикових панелей, які здатні протистояти природним руйнівним факторам, зробили «вагонку» морально застарілим матеріалом.

Сьогодні на вітчизняному ринку представлені системи панелей як зарубіжних, так і вітчизняних виробників. Сайдинг є матеріалом, який вже продемонстрував свою спроможність, вперше технологія виготовлення систем сайдингу в США і Канаді почала використовуватися більше 50 років тому, і вдома, оброблені цим матеріалом, є тому найкращим підтвердженням.

різновиди сайдингу

Таким чином, сайдинг буває виготовлений не тільки зі спеціального пластика (вінілу / ПВХ), але також з алюмінію, сталі, і навіть з суміші целюлозного волокна і цементу. Для обробки приватних будинків найчастіше використовують вініловий сайдинг - панелі і профілі, виготовлені зі спеціального полімеру, що відповідає всім вимогам будівництва. Як правило, виробник може запропонувати десяток відтінків, що відповідають потребам дизайну будівлі, іноді замовник має можливість замовити необхідний відтінок безпосередньо на виробництві або у дистриб'ютора.
Серед найбільш якісних систем сайдингу можна відзначити бренд FaSiding - панелі цього виробника є сплавом з полімеру з різними характеристиками. Полімер зовнішньої частини панелі служить захистом від сонячного світла, атмосферних явищ, а внутрішня сторона панелі виготовлена ​​з більш щільного полімеру, що забезпечує додаткову жорсткість конструкції, захист при перепадах температур і від механічних впливів.

Конструкція і кріплення сайдинга

Основою систем сайдингу є панелі з полівінілхлориду (ПВХ) - лист полімеру, товщиною близько 1 мм має рельєф заданої форми. Довжина панелі становить 3 або 4 метри, а ширина може варіюватися від 20 до 24 см. Панелі мають текстуру, схожу з поверхнею деревини, обробленої на деревообробному верстаті, іноді виробники пропонують панелі з гладкою поверхнею. Форма панелі (рельєф листа ПВХ) має вигляд двох або трьох дощок, покладених внахлест, таким чином, поверхня всієї стіни виглядає, немов обшита дошками.
Рельєф панелі може бути різним, так, виробник SOLID BRICK, SOLID STONE І SOLID SANDSTONE пропонує два варіанти панелей - один варіант дозволяє реалізувати імітацію дерев'яного будинку, а другий варіант може бути використаний для створення імітації обшивки під камінь.

Знизу (панель сайдинга розглядається горизонтально, і розташована так, як вона розміщується на стіні), панель має загнутий кромку - замок, за допомогою якого чергова панель вставляється в уже закріплену на стіні панель. Зверху панелі є перфорована кромка, необхідна для кріплення панелі до стіни. Елементами кріплення служать саморізи або цвяхи, ця панель прихована панеллю, яка кріпиться зверху, тому кромка разом з елементами кріплення, хоч я знаю.

Добірні елементи
Аксессуары к сайдингу

Крім основної частини конструкції системи сайдингу - панелі, є добірні елементи, профілі, що представляють собою смужки листа ПВХ, вигнуті таким чином, щоб забезпечити конструкції необхідну жорсткість. Кожен профіль має своє призначення, про що піде мова далее.Для монтажу сайдингу, крім самих стінових панелей, потрібно набір профілів:

1. Стартова рейка, необхідна для кріплення першої панелі від цоколя;
2. Фінішна рейка, необхідна для закріплення останньої, верхній панелі;
3. Кутові планки дозволяють зафіксувати панель сайдинга на розі будівлі, причому є зовнішні і внутрішні кутові планки, відповідно, для закріплення панелей на зовнішніх і на внутрішніх кутах;
4. Для того щоб забезпечити естетичне прилягання і міцну фіксацію стінових панелей навколо вікон, дверей, інших елементів рельєфу фасаду, застосовуються околоонние планки, інакше звані J-trim.

Профілі необхідні для того, щоб забезпечити естетичне прилягання панелей до цоколя, покрівлі, вікон і іншим рельєфним елементам фасаду. Фасад може мати найрізноманітнішу конфігурацію - довжину, висоту, а також містити будь-яку кількість рельєфних частин. З пластикових панелей легко виготовити елемент обшивки необхідних розмірів і закріпити його на стіні за допомогою добірних елементів. Довжина панелі також не є обмеженням - є спеціальний сполучні профіль, що дозволяє зрощувати панелі в довжину.

підготовка фасаду

Сайдингом може обшивати як фасад щойно зведеного будівлі, так і будинок, який вже давно перебуває в експлуатації і вже був оброблений в різні проміжки своєї історії різними матеріалами. У тому випадку, якщо будинок знаходився в експлуатації, фасад потребує проведення певної підготовки перед монтажем сайдинга.

Необхідно демонтувати водостічні системи, зняти лиштви, ставні, а також інші елементи, які можуть стати на заваді при обробці.

Як правило, монтаж систем сайдингу пов'язаний із зовнішнім утепленням стін, в ряді випадків і при дотриманні технології, утеплювального матеріалу, розташованого під сайдингом, цілком достатньо для досягнення будівлею необхідного рівня теплоізоляції. Для утеплення часто використовується ISOVER - рулонний або листовий мінераловата з натурального волокна, вироби від ISOVER відомі як найбільш екологічно чистий утеплювач.

До того, як буде закріплений утеплювач, необхідно ліквідувати всі тріщини в стінах, закрити нерівності, стики і шви. Для цього може використовуватися як традиційний цементний розчин, так і сучасні матеріали - силіконові герметики.

решетування

Пластикові панелі сайдинга повинні кріпитися не тільки рівну поверхню, якщо поверхня буде недостатньо рівною - панелі можуть згинатися, що негативно відіб'ється на приляганні панелей один до одного і на закріпленні замкової конструкції.

Стіни повинні мати геометрично рівні площі, всі кути повинні бути рівними - відносно один одного і щодо вертикалі. Як правило, стіни будівель рідко мають подібні характеристики, і найпростіший спосіб це виправити - створення обрешітки.


Теоретично, панелі сайдинга можна кріпити прямо на стіну, яка має досить стабільну поверхню, достатню для того, щоб витримати експлуатаційні навантаження.
Однак вбити цвях або вкрутити шуруп можна тільки в дерев'яну стіну, а такі стіни вкрай рідко бувають досить рівними.

Підготовка підстави у вигляді обрешітки для кріплення панелей сайдинга вирішує такі питання: корекція геометрії стін, створення стабільної поверхні і організація місця, де буде Europlex - экструдированный пенополистиролперебувати теплоизолирующий шар у вигляді утеплювача і спеціальних будівельних плівок.

Як утеплювач досить часто використовується Europlex - екструдований полістирол, що представляє собою жорсткі і легкі листи. Такі листи зручно різати для надання необхідної форми, Europlex абсолютно не боїться вологи і має термін служби понад 50 років.

Перший шар обрешітки.

Решетування виконується як для кріплення вінілового сайдинга, так і для обробки стін сталевим, алюмінієвим сайдингом. Для вінілового сайдинга обрешітка створюється з дерев'яних рейок, просочених спеціальними розчинами, які перешкоджають розвитку грибків, гнильних бактерій. Перетин рейок становить близько 40х50 мм, принциповим питанням при виготовленні або закупівлю рейок є дотримання одних і тих же розмірів перетину. Товщина рейки залежить від товщини листа утеплювача, який буде закладатися в обрешітку.

Бруски кріпляться до стіни вертикально, відстань між ними повинна становити близько 30 см, для кріплення найчастіше використовується дюбель-цвях. Замість рейок може бути використаний спеціальний профіль, виконаний з оцинкованої сталі - такі профілі використовуються при монтажі сталевого сайдингу, металопрофілю та інших стінових фасадних панелей. Під час створення обрешітки необхідно строго дотримуватися правильних геометричних показників поверхонь і кутів.

Монтаж утеплювача.

Після того, як перша лати вже підготовлена, проводиться монтаж утеплювача - це може бути рулонний мінераловатний утеплювач, листової утеплювач зі скловати або мінеральної вати, пінопласт різної товщини, полістирольні плити.

Утеплювач закладається враспор між брусками, в деяких випадках утеплювач додатково кріпиться до стіни за допомогою спеціальних кріпильних елементів (тарільчасте дюбель).

Додаткове кріплення необхідно для того, щоб забезпечити стабільність розташування утеплювача (з плином часу можливо його зміщення під впливом власної ваги).

При укладанні утеплювача необхідно стежити за тим, щоб між латами і утеплювачем не було зазорів, утеплювач повинен примикати щільно, інакше постраждає якість теплоізоляції.

Одним з найбільш популярних і якісних утеплювачів на теренах пострадянського простору є ROCKWOOL - базальтова мінеральна вата. Крім термічної ізоляції, вата ROCKWOOL забезпечує вогнезахисну і акустичну ізоляцію.

Після того, як етап робіт по закріпленню утеплювального матеріалу завершено, поверх обрешітки закріплюють спеціальну будівельну плівку, що представляє собою диффузионную мембрану.

«Вітробар'єр» - ця плівка забезпечує захист утепленій конструкції від вітру і при цьому дозволяє волозі, яка накопичується між основною стіною і панелями сайдінга, безперешкодно випаровуватися.

Плівка закріплюється безпосередньо на рейки обрешітки за допомогою степплера, зазорів між плівкою бути не повинно, плівка розташовується внахлест.

 

 

Другий шар обрешітки

Установка обрешетки

На рівну основу з рейок кріпиться друга лати, для цього можуть використовуватися бруски з довільним, але однаковим перетином.

Другий шар обрешітки потрібен для створення простору між утеплювачем і сайдингом. Це простір необхідно для вільної циркуляції повітря, завдяки чому з утеплювача виводиться волога, яка накопичується шляхом утворення конденсату через перепад температур.

монтаж сайдингу

Планки кріпляться до обрешітки за допомогою цвяхів або саморезов, причому, прибивати цвяхи або закручувати шурупи необхідно в центрі монтажного отвору на кожній з планок, спеціально для цього передбаченого.
Крім того, прибиваються планки нещільно, між капелюшком цвяха (шурупа) і поверхнею планки залишається зазор 1 - 1,5 мм. Це необхідно для усадки, а також для розподілу експлуатаційних навантажень - перепади температур змінюють щільність матеріалу, з якого виготовлені системи сайдингу. Панелі та профілі можуть незначно розширюватися, і якщо конструкції закріпити щільно, це може призвести до небажаних змін.
Після того, як всі планки, необхідні для монтажу, закріплені, переходять до монтажу панелей.
Монтаж починається знизу і закінчується вгорі, у покрівлі, якщо довжини панелей недостатньо, їх зрощують за допомогою сполучної рейки. Втім, панелі можна з'єднувати внахлест, хоча зовнішній вигляд оброблюваної фасаду від цього дещо страждає. Панелі, як і планки, фіксуються цвяхами або саморізами, і також кріпляться з урахуванням необхідного зазору.

Підводячи підсумок всьому вище сказаного можна виділити кілька основних переваг обшивки фасаду сайдингом:


  • сайдинг значно знижує витрати на обігрів будинку, т.к монтаж сайдингу пов'язаний із застосуванням утеплювача і мембрани;

  • сайдинг є довговічним матеріалом за рахунок того, що не змінює колір, не схильний до корозії і впливу перепаду температур;
  • сайдинг простий в експлуатації і монтажі.
Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи