ПН ВТ СР ЧТ ПТ | СБ | НД |
9:00 - 18:00 | Вихiднi |
порожній
В даний час однією з будівельних тенденцій є зведення навісних стін з вентильованим фасадом. Вони з'являються, наприклад, у дифузійно-відкритих конструкціях стін будинків, облицьованих панелями великої площі, фальцевими матеріалами, терасовою або рейковою дошкою зі щілинами великою площею, наприклад, цементно-стружковими плитами тощо. Однак вентильовані фасади також можна зустріти на великих будівлях, будь то: школи, офіси, побутові будівлі, адміністративні будівлі, комерційні або виробничі будівлі. Там такі вентильовані фасади часто облицьовують не лише листовим металом, але й великими панелями, а в наш час:
- Керамогранітними плити;
- HPL панелями;
- Композитними панелями;
- Натуральним каменем;
- Фіброцементними плитами;
- Емальованим склом;
- Клінкерною плиткою.
У зв'язку зі зростаючими вимогами до енергетичної самодостатності, у вентильованих фасадах можна побачити навіть облицювання фотоелектричними панелями.
Тобто вентильований фасад - це конструкції, в яких на зовнішній стороні несучої конструкції використовується якийсь легкий, зазвичай волокнистий теплоізолятор, і де в середині цього шару є вентиляційний зазор (приплив зовнішнього повітря), а потім власне зовнішнє облицювання такої стіни по периметру. Однак проблема полягає в тому, що легка теплоізоляція в такій конструкції повинна бути "ефективно захищена від дії вітрового тиску", а отже, ефективно захищена від повітряних потоків. Потік повітря в цій вентиляційній ділянці призначений для безперешкодного випаровування водяної пари з конструкції назовні (особливо якщо зовнішній матеріал фасадного оздоблення утворює шар з низькою паропроникністю) або для сприяння швидкому випаровуванню конденсату, що потрапляє на несучу металеву конструкцію самого фасадного оздоблення. У той же час, повітряний потік не може порушувати функціональність теплоізоляції, дозволяючи повітряному потоку проникати в шар теплоізоляції і тим самим значно погіршувати його теплоізоляційні характеристики. Такою ж проблемою є потенційний вплив тиску вітру через отвори або щілини в облицюванні фасаду на саму теплоізоляцію. Вітровий тиск може бути викликаний не тільки розташуванням будівлі у вітровому регіоні, але і багатьма іншими факторами. Будь то: будівлі, розташовані по відношенню до рівнинної місцевості (без прикриття іншими будівлями або рослинністю), високі будівлі (або значно вищі за висотою, ніж навколишні будівлі), будівлі, розташовані на схилі або на вершині "пагорба" і т.п.
Саме тому компанія JUTA a.s. (завод 01 Dvůr Králové nad Labem - див. фото) виробляє високопаропроникні, але в той же час вітрозахисні мембрани. Тобто 100% чеські вітрозахисні мембрани, призначені для таких конструкцій, де вони повинні захищати зовнішню сторону такої теплоізоляції. Ці вітрозахисні мембрани сертифіковані відповідно до гармонізованого стандарту Європейського Союзу EN 13859-2:2010, з акцентом на те, щоб їх значення проникності. Всі вітрозахисні мембрани монтуються горизонтально, а будь-які вертикальні напуски потім механічно закріплюються.
Однак, необхідно враховувати, що фасадне облицювання з його отворами, щілинами або власною поверхнею також генерує можливий постійний вплив зовнішнього ультрафіолетового випромінювання на "вітрозахист", а отже, як правило, також прямий вплив вітру і можливість задування водяних опадів всередину конструкції. Або навіть екстремальне температурне навантаження самого фасадного облицювання (особливо при використанні фотоелектричних панелей). У цьому випадку необхідно вибрати відповідну високостійку до ультрафіолетового випромінювання "вітрозахисну мембрану" або одночасно високотермостійку "вітрозахисну мембрану" в якості "вітрозахисної мембрани". Це такий тип, який буде одночасно виконувати функції "вітрозахисту" (тобто захищати теплоізоляцію від впливу вітру) і "гідроізоляційного шару" (не пропускати і не поглинати водяні опади) конструкції, тобто з класом водонепроникності W1. Потім ці вітрозахисні матеріали випробовуються на високе ультрафіолетове навантаження, тобто не протягом звичайних 336 годин, а протягом 5 000 годин. І оскільки такий шар не повністю покривається зовнішнім облицюванням фасаду, важливо, щоб матеріал такої вітрозахисної мембрани досяг найкращої можливої "вогнестійкості", тобто мав найкращий можливий клас реакції на вогонь (тобто бажано досягти класу В (вітчизняна пожежна класифікація Г1)).
Потім важливо перевірити, щоб розмір отворів або щілин в облицюванні фасаду і їх відсоток від площі облицювання фасаду відповідав можливостям використовуваного вітрозахисного бар'єру.
Спеціальною вітрозахисною мембраною з високим рівнем УФ-стабілізації є VITROBERRIER™ WB.
Мембрана виготовлена в чорному кольорі і без друку, щоб друк не просвічував крізь щілини або отвори в облицюванні фасаду.