Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
January 25, 2021

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ БУДИНКУ - ВАРІАНТИ ЗОВНІШНЬОГО УТЕПЛЕННЯ

Питання енергозбереження - скорочення витрат енергоносіїв на обігрів будівель, передбачається сьогодні національною програмою і є першорядним питанням для будь-якого далекоглядного домовласника. Це не просто модний тренд в сучасному житловому будівництві, це, найчастіше, майбутнє тих поколінь, які будуть жити в будинку, що будується і їх витрати на опалення. Тому так важливо приділити цьому питанню увагу сьогодні, щоб завтра не залежати від зовнішніх енергоносіїв і не переплачувати за часто слабо функціонує центральне опалення.

Для вирішення питання утеплення будинків можна розглядати два варіанти:

Утеплення за допомогою пінопластових плит з подальшою їх обробкою декоративною штукатуркою;
Утеплення мінеральними Ватою, скловати з облицюванням будівлі сайдингом.
МЕТОД1: МОКРИЙ ЛЕГКИЙ МЕТОД зі штукатуркою

Перший варіант представлений на принциповій схемі нижче. Технологія полягає в приклейці пінопластових плит до несучої стіни спеціальним клеєм або мастикою, нанесенням на них армирующего і грунтовки шарів, а потім фінішного декоративного захисного шару з штукатурки або фарби.

Принципиальная схема утепления пенопластом

Схема 1: утеплення пінопластом 

Що з себе являє пінопласт? Це клас матеріалів з пористих пластичних мас. Не дивлячись на те, що він до цих пір проводиться, це вже і морально, і технологічно застарілий матеріал, який сьогодні використовується найчастіше в промисловому будівництві для скорочення вартості теплоізоляції і робіт по її монтажу. З особливих недоліків матеріалу можна виділити чотири основних:

- пінопласт з часом кристализуется і, як наслідок, швидко руйнується особливо при різких перепадах температур;

- матеріал володіє більш високим коефіцієнтом теплопровідності, ніж інші теплоізоляційні матеріали, що суперечить самій ідеї утеплення будівлі;

- низька паропроникність матеріалу підвищує ризик виникнення грибка на стіні через те, що пара, що виходить з будівлі, не знаходить виходу назовні і не вивітрюється, а, отже, осідає в стіні, накопичуючи згодом кількість вологи;

- матеріал відноситься до групи горючості Г1 та при горінні виділяє токсичні речовини.

Найпопулярнішим замінником пінопласту сьогодні є екструдований пінополістирол, який не набагато, але все ж більш ефективний у використанні, тому, як володіє кращими показниками по теплопровідності, він не змінює своїх властивостей під впливом вологи, але горючість XPS (коротке позначення матеріалу) варіюється від Г1 до Г4, що робить його в некторих випадках пожаронебезопасним.

Отделка стены штукатуркой

Наступний вразливий момент в легкому мокрому методі - це нанесення штукатурки і її довговічність. Щоб фасад виглядав свіжо, штукатурний шар повинен володіти стійкістю до ультрафіолету, грязеотталкивающими властивостями, опірністю до механічних і атмосферних впливів. Інакше, щоліта для господаря будинку перетвориться в генеральну реставрацію фасаду з наслідками з гори відер з розчинами, плямами від фарби і купою інструментів для шпаклювання, ґрунтування і штукатурення. Найчастіше довговічність покриття з штукатурки визначається її фактурою і складом. І в будь-якому випадку, при використанні штукатурки, власник будинку повинен розуміти, що штукатурка - це розчин або суміш з декількох компонентів, який при затвердінні утворює "корочку" на поверхні теплоізоляційного шару. Штукатурні поверхні погано переносять виникають в ній напруги через відсутність так званих зон компенсації, тому через певний час на їх поверніть з'являються тріщини.

Щоб позбавити себе від щорічного поновлення фасаду, штукатурку потрібно вибирати на силіконовій або акрилової основі, не забуваючи також про такий важливий фактор, як «біологічна корозія» - опірність розвитку цвілі, моху і т.п. При відсутності в штукатурці спеціальних добавок вона досить швидко покриється нальотом буро-зеленого кольору, що став результатом розвитку нижчих грибів і рослин, які, проростаючи в структуру штукатурки руйнують її.

З огляду на всі ці фактори, вартість якісної штукатурки буде немаленькою. При цьому щорічні роботи з оновлення фасаду залишаться в зоні пильної уваги.

МЕТОД 2: Вентильований НАВЕСНОЙ ФАСАД З сайдинг

Другий варіант найбільш сучасний і прогресивний. Він включає створення вентильованого навісний фасадної системи. Вона, в загальному вигляді, представлена ​​на схемі нижче. Шари вентильованого фасаду складаються з теплоізоляції (напівтверді позиції для висотного будівництва і м'які - для приватного), супердифузійної мембрани Вітробар'єр для захисту теплоізоляції від вихолоджування і намокання, фасадних панелей типу сайдинг або композитних матеріалів. Основною відмінною особливістю конструкції тут є наявність вентиляційного зазору. Через цей зазор вся волога, що виходить з внутрішніх приміщень будівлі, з-під сайдингу відводиться назовні (вентилюється), чим забезпечується довговічність теплоізоляційного шару, його функціональність і ефективність обігріву будівлі.

Що стосується теплоізоляційних властивостей такої системи, то вони, безсумнівно, вище попереднього методу утеплення. Досить сказати, що теплопровідність мінеральної вати становить 0,04 Вт / Мос, і матеріал абсолютно негорючий. Фасад з такою системою стає пожежобезпечним. Крім того, висока паропроникність вати дозволяє волозі беспріпятственно виходити назовні і зберігати стіни сухими.

Схема вентилируемого фасада с использованием сайдинга

Схема 2: вентфасад

Для пристрою вентильованого фасаду, як найоптимальнішого і економічно вигідного облицювальний матеріал, підходить такий матеріал як звичайний ПВХ сайдинг. Основні переваги сайдинга полягають в простоті монтажу і експлуатації. Крім того, він володіє рядом властивостей, які однозначно виводять його в лідери по облаштуванню фасадів приватних будинків:

Простота чистки сайдинга при помощи мягкой губки

- Сайдинг виготовляється у формі панелей імітують дощату обшивку. Він успішно застосовується для утеплення, реконструкції, облицювання фасадів різних будівель.

- Панелі виготовляються з ПВХ з додаванням оксиду титану, високоякісних модифікаторів і пігментів, що забезпечує матеріалу високі експлуатаційні характеристики і широку колірну гамму.

- Кольори сайдингу найчастіше виконані в палітрі натуральних природних відтінків: арахіс, какао, волоський горіх, мигдаль, льон, пшениця, мімоза, папороть, макові зерна. Наприклад, колірна гамма панелей FaSiding є унікальною і ексклюзивної для ринку сайдингу на Україні. Підбираючи бажаний колір, можна гармонійно і затишно вписати будинок в навколишній ландшафт. При цьому вся гамма нової кольорової палітри сайдингу успішно пройшла Ксенотест на цветоустойчивость і стабільність до дії ультрафіолетових променів в лабораторії провідного авторитетного виробника промислових пігментів в Німеччині Farbenwerke Wunsiedel GmbH, що підтверджено в офіційному висновку фірми.

- Міцність матеріалу сайдинга визначає його високі фізико-механічні характеристики. Крім цього, сайдинг стійкий до пилу і гряди, а разі сильного зхагрязненія панелей - їх легко очистити або вимити.

Якщо ми розглянемо сайдинг на прикладі панелей FaSiding, то основними визначальними перевагами матеріалу будуть:

Гарантія - 25 років;
Унікальна і ексклюзивна колірна гамма;
Термін експлуатації сайдинга - 45-50 років:
Стійкість до впливу сонячної радіації (УФ променів) і до агресивних хімічних речовин;
Відмінна стійкість до викривлення, здуття, лущення поверхні;
Простота в монтажі та експлуатації;
Матеріал не підтримує горіння, повністю відповідає екологічним вимогам;
Панелі мають невелику вагу і зручні при транспортуванні.
Важливо відзначити, що для швидкого і якісного монтажу сайдингу, детально продумана система фасадного облицювання FaSiding. Застосовуючи аксесуари (планки, кути, стійки, профілі і т.п.), можна оперативно покривати великі площі фасаду. При цьому дому гарантований завершений і естетичний зовнішній вигляд.

Щоб підвести підсумок у визначенні більш ефективного методу облицювання фасаду, ми вирішили порівняти обидва варіанти, рассмотрівая їхні переваги й недоліки в кожному з критеріїв експлуатаційних властивостей:

Сравнительнве характеристики штукатурки и сайдинга

Як ми бачимо, навісні вентильовані фасади мають ряд незаперечних переваг перед штукатурними. Власне, якщо згадати старе англійське вираз "Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі" і застосувати її до будівництва, то можна з впевненістю сказати, що зроблений сьогодні якісний фасад забезпечить довголіття будинку і комфорт проживаючим у ньому кільком поколінням.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
Необхідна консультація менеджера?
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи