ПН ВТ СР ЧТ ПТ | СБ | НД |
9:00 - 18:00 | Вихiднi |
порожній
ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКРІВЛІ, ЯК ОСНОВНОГО ЕЛЕМЕНТА ДАХУ
Основний елемент даху розташовується у верхній її частині і називається покрівлею. Вона призначена безпосередньо для захисту будівлі від будь-яких атмосферних опадів, від впливу зниженої або підвищеної температури. Після того, як мансардні дахи набули дуже велику популярність в приватному житловому будівництві, необхідність організації якісної покрівлі стало на перший план. Люди почали розуміти, що простір під дахом можна використовувати раціонально і облаштувати його під додаткову кімнату - бібліотеку, спальню або дитячу. В такому випадку гостро постає необхідність подбати про утеплення даху. На перший погляд це здається з технічного боку нескладно: потрібно просто утеплити дах теплоізоляцією. Однак на практиці виявляється все набагато складніше. Через утворення конденсату на внутрішній стороні покрівлі, що відбувається, через різницю температур між вулицею і приміщенням, вода потрапляє в утеплювач. Будь теплоизолирующий елемент при зволоженні втрачає свої теплозахисні властивості. У той же час облицювання внутрішніх стін руйнується під дією вологи.
Також виникають негативні наслідки в результаті поганої організації покрівельного пирога в жарку пору року. Нагрівається покрівельний матеріал і в мансарді через короткий час стає дуже жарко і задушливо.
ЩО ТАКЕ КРОВЕЛЬНИЙ ПИРІГ?
Для запобігання цих проблем під час будівництва будинку дах утеплюють спеціальним покрівельним пирогом. Основними елементами покрівельного пирога є: покрівельний матеріал, вентиляційний зазор, шар вологоізоляції, шар теплоізоляції, пароизолятор і оздоблювальний матеріал. Така конструкція покрівлі вирішує відразу кілька проблем: по-перше, виключення утворення конденсату, по-друге, утеплення мансарди
Опис конструкції ПОКРІВЕЛЬНОГО ПИРОГА
У загальних рисах можна описати пристрій покрівлі таким чином. Після того, як був змонтований покрівельний матеріал, починають монтувати утеплювач, залишивши при цьому деякий вентиляційний зазор між цими елементами. При цьому необхідно залишити отвір для виходу повітря в районі коника і припливу в районі карнизного свеса.
Для захисту утеплювача від впливу вологи встановлюється два шари особливих мембран. Для захисту утеплювача від конденсату, що утворюється на внутрішній стороні покрівельного покриття, поверх нього встановлюється влагозащитная плівка. Ця мембрана кріпиться горизонтальними смугами безпосередньо на додаткову обрешітку. Правильне укладання гідроізоляції не повинна містити такі дефекти, як дотик плівки утеплювача і провисання більш ніж на два сантиметри ..
Пароізоляційна плівка призначена для захисту утеплювача від вологи, яка надходить з приміщення. Тому її натягують знизу теплоізоляційного шару без зазору.
Слід особливу увагу приділяти вибору утеплювача, бо основне призначення покрівельного пирога - це збереження тепла.
ВИБІР МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПОКРІВЕЛЬНОГО ПИРОГА
теплоізоляція
По теплотехнічних розрахунками, для кліматичних умов більшій частині території України достатня товщина утеплювача з мінеральної вати становить 200 мм. Для південних регіонів країни - 150 мм. Рекомендується укладати утеплювач не однієї плитою, а декількома, розташовуючи їх у розбіг, тим самим можна уникнути утворень містків холоду на стиках плит.
Існує кілька видів утеплювачів для покрівлі високої якості. Плити на основі кам'яного волокна, наприклад, ROCKWOOL і скляного волокна (ISOVER). Плити цих марок мають відмінні технічними вимогами, які включають: стабільність геометричних розмірів протягом всього терміну служби і несхильність деформації. Перераховані матеріали для покрівлі ефективно утримують тепло, а також мають відмінні шумоізоляційні властивості.
При пристрої мансарди, утеплювач укладається по схилах покрівлі, а в процесі пристрою горища, теплоізоляційний матеріал укладається на перекриття, розміщуючи плити між балками. Будівництво мансарди допомагає збільшити житлову площу. Якщо технологія утеплення була порушена і були допущені серйозні помилки, то через певний час доведеться виконувати серйозний ремонт даху, який часто супроводжується повним демонтажем теплоізоляції. Найпоширенішими помилками, яких припускаються в процесі теплоізоляції мансарди, є:
- вибір недостатньої товщини утеплювача;
- відсутність пароізоляційного шару або неправильний його монтаж.
ПРИСТРІЙ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ ПОКРІВЛІ
Гідроізоляція покрівлі виконує дві основні функції - захист утеплювача і інші конструкції даху від дощу і снігу, які потрапляють через повітряний зазор і отвори в покрівлі під час сильного вітру, і захист від конденсату, що утворюється з внутрішньо боку покрівельного покриття. Захист утеплювача від водяної пари, що надходять з приміщення в простір під покрівлею, здійснюється із застосуванням пароізоляційних плівок. Паронепроникний матеріал кріпиться знизу теплоізоляції.
Гідроізоляційні і пароізоляційні плівки повинні мати залишкову механічну міцність, водонепроникність, стійкість до впливу негативних температур, еластичність і стабільність технічних властивостей. Сучасний ринок пропонує чотири види матеріалів: антиконденсатні паропроникні «Антиконденсат», гідроізоляційні ( "Гидробарьер"), пароізоляційні плівки «Паробар'єр» і супердифузійні мембрани ( "Евробарьер").
Супердифузійні мембрани здатні затримувати вологу в рідкому вигляді, проте пропускають водяні пари. Укладання цього матеріалу виконується безпосередньо на утеплювач. В такому випадку, його товщина повинна відповідати товщині крокв. Подібні мембрани застосовуються в утепленні скатних покрівель з підвищеними вимогами. Також виконують функцію вітрозахисту.
Гідроізоляційна плівка «Гідробар'єр» використовується для захисту підпокрівельних конструкцій в неутеплених і утеплених скатних покрівлях. Ця плівка являє собою поліетиленову плівку армовану поліпропіленовою сіткою, яка є хороші гідроізоляційні властивості. Така конструкція надає плівки хорошу механічну міцність на стиск і на розрив.
Пристрій покрівлі з металочерепиці і з іншими покрівельними матеріалами з металу передбачає використання антиконденсатної плівки. Принцип роботи цього захисного шару заснований на вбиранні вологи і запобігання потрапляння крапель на утеплювач. Волога усмоктується в спеціальний ворсистий шар, який згодом висихає в повітряному шарі вентиляційного зазору.
Пароізоляція захищає утеплювач від попадання пари зсередини приміщення. Пароізоляційна плівка складається з поліетилену, армованого сіткою. Рулони «паробарьера» укладаються внахлест і з'єднуються спеціальної сполучної стрічкою з синтетичного каучуку Alutex, яка забезпечує паронепроницаемость в місцях з'єднання полотнищ плівки.
ОБЛАШТУВАННЯ ПОКРІВЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ покрівельних матеріалів
Варто відзначити одну важливу особливість мансардних покрівель, яка полягає в тому, що конструкція покрівельного пирога залежить від конкретного покрівельного матеріалу. Наприклад, якщо використовується м'яка покрівля, а не металева, покрівельний пиріг буде виглядати дещо по-іншому. В основному зміни стосуються гідроізоляційних і паронепроникних плівок.
Покрівельний пиріг для бітумної черепиці буде містити такі матеріали, як підкладковий шар під покрівельний матеріал, суцільний настил, у вигляді плит OSB3, дерев'яну обрешітку, супердифузійну мембрану Евробарьер, крокви, тепло- і звукоізоляцію з мінеральної вати Isover і т.д., пароізоляційні плівки паробар'єр, внутрішню обшивку з гіпсокартону, вентильований і невентильований зазори і покрівельні аксесуари Краксен.
На відміну від бітумної черепиці, металевий покрівельний матеріал сприяє утворенню конденсату на внутрішній стороні, внаслідок різкого перепаду температур. Тому покрівельний пиріг для металочерепиці буде відрізнятися тим, що замість супердифузійної мембрани використовується підпокрівельна плівка Антиконденсат.
Переваги покрівельного пирога
Таким чином, можна перерахувати переваги покрівельного пирога, який був зроблений вищеописаними способами. По-перше, наявність вентильованого простору, в якому циркулює повітря, дозволяє в холодну пору додатково зберігати тепло в приміщенні, а в жарку - запобігати перегрів мансарди. По-друге, при використанні таких матеріалів, як покрівельний профнастил, металочерепиця, гнучка черепиця, покрівельний пиріг служить для запобігання утворення конденсату ,. По-третє, наявність пароізоляційної плівки і спеціальних вентиляційних каналів, дозволяє захищати утеплювач від вологи з приміщення, ефективно видаляючи її. Крім цього, правильно сформований покрівельний пиріг запобігає утворенню бурульок та обледеніння на даху.
Покрівельні системи - помилки будівництва
Безумовно, тільки правильно сформований покрівельний пиріг буде справно функціонувати. Однак на практиці часто допускаються грубі помилки під час його будівництва, які в кінцевому підсумку призводять до серйозних експлуатаційним проблемам. Найпоширеніша помилка трапляється при відмові від будь-якого елементу конструкції покрівлі, що призводить до серйозних наслідків.
Під час монтажу покрівельного пирога, грубою помилкою є залишилися незакриті зазори в гідроізолюючої мембрані, внаслідок чого волога потрапляє в утеплювач.
Також дуже часто припускаються помилок при виборі товщини утеплювача. Рекомендується використовувати для середньої смуги теплоізоляційний матеріал з товщиною не менше 200 мм. Вибір же виду утеплювача залежить від ціни і з міркувань безпеки. Виходячи з досвіду, рекомендується використовувати різні марки базальтової і мінеральної вати і не застосовувати плити з пінопласту, який легко запалюється.
При продуманому проекті вашого будинку і реалізації його кваліфікованими будівельниками, повноцінний покрівельний пиріг буде справно працювати кілька десятиліть, надійно захищаючи будинок.