Назад до меню
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
9:00 - 18:00 Вихiднi
Центр будівельної експертизи
August 22, 2024

Зображення, що містить небо, просто неба, хмара, земляАвтоматично згенерований опис

Довговічність споруди в умовах українського клімату безпосередньо залежить від якості та надійності покрівлі. Будь-які її пошкодження рано чи пізно призведуть до плачевних наслідків. Протікання в покрівельному пирозі загрожують не тільки псуванням майна, а й скороченням терміну служби конструкцій будівлі. Якісне  покрівельне покриття захищає від проникнення атмосферних опадів, зберігає теплові та акустичні характеристики будівлі і забезпечує затишний мікроклімат в приміщеннях.

Дахи більшості будівель в нашій країні на превелику силу можна віднести до якісних та надійних. Перш за все це стосується житлових і громадських будівель з плоскою м’якою покрівлею, які масово зводили 30-50 років тому. Гідроізоляцію традиційно робили руберойдом на картонній основі. Термін служби такого покриття становив 10-15 років, і від того часу його у кращому разі лише ремонтували або оновлювали. За аналогією з дорожнім будівництвом –проводили «ямковий ремонт». За оцінками багатьох фахівців, як мінімум дві третини зведених в минулому столітті на території України покрівельних конструкцій потребують термінового ремонту або реконструкції. Втім, ці рекомендації стосуються і багатьох будівель, побудованих протягом останніх 20 років.

За словами українських покрівельників, за останній рік спостерігається тенденція  збільшення фінансування бюджетних проектів. Ремонту покрівель приділяється особлива увага. Тому зросла кількість запитів на участь в тендерах на реконструкцію покрівель, промислових, військових і цивільних об’єктів.

 

! 70% покрівель, зведених в минулому столітті, потребують капітального ремонту та реконструкції

 

Реконструкцію виконують двома способами: демонтаж всього старого покрівельного пирога та влаштування нового або ж укладання нового гідроізоляційного шару поверх старого.

Другий варіант значно дешевший, тому для більшості замовників саме він і є оптимальним.

Для вирішення завдання будівельники використовують бітумні рулонні матеріали, або ПВХ мембрану. При виборі матеріалу для реконструкції плоских покрівель важливо враховувати умови експлуатації та особливості будівлі. Бітумні рулонні матеріали ідеально підходять для простих та економічних рішень, забезпечуючи надійну гідроізоляцію та довговічність. З іншого боку, ПВХ мембрани пропонують високу еластичність, легкість та хімічну стійкість, а також простоту монтажу, що робить їх оптимальним вибором для складних та вимогливих проектів. Розглянемо рішення реконструкції покрівлі з бітумними матеріалами та з ПВХ мембраною.

 

  1. Бітумні рулонні матеріали

 

Зображення, що містить земля, просто неба, інженерія, дорогаАвтоматично згенерований опис

Бітумні рулонні матеріали є одним із найбільш поширених і перевірених часом рішень для реконструкції покрівель. Вони забезпечують надійну гідроізоляцію та продовжують термін служби покрівлі, що особливо важливо при відновленні старих будівель.

Переваги використання бітумних рулонних матеріалів для реконструкції:

  • менша ціна порівняно з ПВХ чи ТПО мембранами;
  • чудові гідроізоляційні властивості;
  • тривалий термін служби;
  • легкість монтажу;

Бітум як результат перегонки нафтопродуктів має чудові гідроізоляційні властивості, проникає в пори щілини, та нерівності. Витримує значні перепади температури. Стійкий до біологічних факторів (цвіль, лишайники тощо). Хоча ці матеріали мають деякі недоліки, такі як велика вага та потреба в теплих погодних умовах для монтажу, їх переваги роблять їх одним із найбільш популярних варіантів для реконструкції покрівель.

Для прикладу представлене конструктивне рішення реконструкції старої покрівлі із використанням бітумно-полімерної мембрани IZOBUD, розроблений технічними фахівцями компанії EUROIZOL.

 

Зображення, що містить текст, ескіз, ряд, малюнокАвтоматично згенерований опис

 

  • в проектах подібного роду використовується бітумно-полімерна мембрана, наприклад IZOBID RenoLine;
  • для видалення вологи із -під покрівельного простору по покрівлі необхідно влаштовувати аераційні елементи – флюгарки (Їх кількість розраховується згідно з будівельними нормами);
  • відстань між флюгарками не повинна перевищувати 12 м; 
  • флюгарки влаштовуються рівномірно по всій площі покрівлі;
  • перед влаштування покрівлі необхідно виконати підготовку поверхні існуючого покриття до ремонту.

 

  1. ПВХ-мембрани

ПВХ-мембрани з полімерного матеріалу на основі з полівінілхлориду стали популярним вибором для гідроізоляції плоских дахів завдяки їх численним перевагам і високій ефективності. Пластифікатори в їх складі надають покриттю необхідну гнучкість, а армована сітка збільшує міцність.

 

Зображення, що містить просто неба, небо, хмара, земляАвтоматично згенерований опис

 

Завдяки перевагам цього матеріалу:

• стійкість до УФ-випромінювання;

• більш висока міцність на розрив, розтягування і прокол;

• ПВХ-мембрана не підтримує горіння (група горючості Г-1);

• стійкість до впливу навколишнього середовища;

• збереження еластичності при низьких температурах.

ПВХ-мембрани укладають без попередньої підготовки поверхні, поверх старого покриття. Всі нерівності згладжує підкладковий геотекстиль. Крім того, до основи покрівлі ПВХ-мембрану

кріплять механічно, скріплюють шви гарячим повітрям за допомогою спеціального зварювального апарату, тобто без використання відкритого вогню.

 

Для наочного прикладу представлені конструктивні рішення реконструкції старої покрівлі із застосуванням ПВХ-мембрани Soprema Flagon, розроблені технічними фахівцями компанії

EUROIZOL.

Зображення, що містить текст, знімок екрана, схема, рядАвтоматично згенерований опис

  • в подібних проектах необхідно використовувати армовану ПВХ-мембрану з УФ-стабілізацією товщиною 1,2 або 1,5 мм, наприклад, Flagon SR 1.5;
  • для кріплення ПВХ-мембрани в залізобетонну плиту або стяжку використовувати дотискну металеву тарілку і саморіз по бетону;
  • підібрати довжину кріплення таким чином, щоб він фіксувався в стяжці або плиті перекриття;
  • встановити крок кріплення близько 30 см;
  • для поліпшення фіксації навколо воронок ПВХ-мембрану додатково закріпити;
  • виконати ущільнення місця посадки воронки;
  • внутрішнє водовідведення влаштувати за допомогою воронок з обтискним фланцем та електропідігрівом, при цьому діаметр воронок вибрати згідно вимог ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 «Внутрішній водопровіді каналізація»
  • в якості підкладки застосовувати геотекстиль щільністю 300 г/м2, наприклад, Tipptex BS 25;
  • правильно виконати примикання до парапету. Наприклад, для парапетів заввишки від 50 см мембрана спершу кріпиться до парапету на висоті 10 см.

Після цього виконують кріплення кожного окремого полотна мембрани до парапету на висоті мінімум 35 см за допомогою ПВХ-металу і герметика та припаюють з нахлестом до основного килиму ПВХ-мембрани.

 

Проектувальникам і виконавцям робіт необхідно звернути увагу на такі деталі:

За словами підрядних компаній, виконанні реконструкцій покрівель часто ускладнюється тим, що роботи виконуються на діючих підприємствах, установах і організаціях (без зупинки робочого процесу). Також, в разі погіршення погодних умов потрібно передбачити можливе протікання покрівлі.

Проектувальник обов’язково повинен звернути увагу на енергоефективність будівлі. Це дуже актуальне питання в зв’язку з подорожчанням енергоносіїв. При розробці проекту  реконструкції конструктор також повинен врахувати снігові і вітрові навантаження, оскільки від цих залежить термін експлуатації покрівель.

Стабільність властивостей готової покрівлі забезпечує правильний підбір матеріалів, розрахунок їх кількості і ретельний вибір кріплення. В Україні такі розрахунки робить компанія EUROIZOL, яка надає повний комплекс послуг по розробці конструктивних рішень під конкретний об’єкт, складанню технологічних карт і специфікацій. Крім цього, з метою допомоги будівельним організаціям технічні фахівці створили альбом конструктивних рішень (АКР – перейти до альбому за посиланням) по капітальному ремонту покриттів, а також проводять навчання з правильного виконання гідроізоляційних робіт та здійснюють шеф-монтаж на об’єктах.

Чи була ця стаття корисною?
Залиште свій коментар до цієї статті
Написати відгук
Рейтинг
Поділитися публікацією
ТОВАРИ БРЕНДУ
Необхідна консультація менеджера?
Колл-центр
+38 (044) 290-88-12
Задайте своє питання нашим експертам, Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь!
Будьте у курсі

Підпишіться на наші новини та корисні статті, щоб першими отримувати важливу інформацію з компетентного джерела!

Центр будівельної експертизи